Home > Články > Základní část je za námi, obsazujeme 12. místo.

Základní část je za námi, obsazujeme 12. místo.

Přečti si, jak hodnotí uplynulou část sezóny trenér Matouš Hrdlička a jaká vede cesta k udržení 1. ligy.

Mužské áčko má za sebou základní část 1. ligy. Z 26 utkání jsme si připsali na konto 25 bodů, což nakonec stačilo pouze na 12. místo a s ním spojené boje o udržení.

Co říká trenér Matouš Hrdlička?

„Po skončení základní části jsme samozřejmě zklamaní, nepovedlo se nám probojovat do play off, ačkoliv chyběl opravdu kousek, soutěž je nesmírně těžká. Hlavní příčinou bylo to, že jsme mnoho vyrovnaných zápasů na našem hřišti nedokázali zvládnout vítězně. Příkladem můžou být utkání s Budějovicemi, Chomutovem, nebo Gullivers. V těchto zápasech jsme měli brát body a to se nám nepovedlo. Především pak zápas s Budějovicemi, kdy jsme jasně dominovali.

Oproti minulému ročníku si myslím, že jsme udělali posun ve zbytečných vyloučených, už jsme tolik nebortili hru, nicméně někdy právě na úkor výsledku. Byli jsme více florbalovější a myslím, že jsme si zasloužili být do 10. Místa. Nicméně realita je taková, že nás čeká důležitá a obtížná série se Startem o to, abychom si 1. ligu zahráli i příští rok“, komentuje základní část trenér mužského týmu Matouš Hrdlička.

Hlavní problém? Střílení gólů ze hry.

Pokud se podíváme do statistik 1. ligy, je na první pohled jasné, proč jsme se neumístili na vyšších pozicích. Ve 26 utkáních jsme vstřelili 107 gólů, což je nejméně z celé první ligy.

Aby toho ale nebylo málo, z těchto gólů padlo hned 21 v našich přesilovkách, což činí slušný průměr využití přesilovek na 37,5%. Více gólů v přesilovkách v základní části navíc vstřelilo pouze Kladno! Pokud k těmto gólům přidáme i 4 trefy v oslabení, je jasné, že z klasické hry 5 na 5 jsme branek vstřelili ještě výrazně méně než naši konkurenti.

Jak udržet 1. ligu? Hrát můžeme až do května.

Do play down jsme nakonec dostali soupeře v podobě pražského Startu98. V náš prospěch hrají vzájemné zápasy, jejichž skóre je v této sezóně 2:0 pro nás. Série se hraje na 4 vítězná utkání, na každý víkend je naplánován jeden zápas. V případě, že by došlo až na 7. rozhodující utkání, znamená to, že by celá série trvala 7 týdnů!

Tým který vyjde ze série jako poražený rovnou padá a v příštím roce bude hrát Národní ligu. Jenže vítězný tým může dopadnout stejně. Toho totiž ještě čeká boj proti poraženému finalistovi Národní ligy. Zde už se rozhodne definitivně, ten kdo zvládne vyhrát 3 utkání se může těšit v příští sezóně na 1. ligu, poražený se bude muset smířit se sestupem.

V této části soutěže jsme se ocitli před 2 lety, když jsme ovšem jako poražený finalista Národní ligy bojovali s Petrovicemi. Rozhodnout muselo až páté utkání, ve kterém jsme byli úspěšní a zajistili si postup. Čeká nás stejný osud i v této sezóně? Play down startuje během příštího víkendu, začínáme na Lokomotivě!

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2
eurosoftware
vyřešme
Autovia
WPC
DBA
PTservis

Partneři 1. ligy ČF

Exesport