Home > Články > Velbloudi bojovali na Open Game v Brně

Velbloudi bojovali na Open Game v Brně

Výprava o celkovém počtu čtyř týmů o uplynulém víkendu bojovala na turnaji Open Game, který se tradičně koná na konci sezóny v Brně.

První dva týmy elévů a mlžů vyrazily na turnaj ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách, dopoledne je následoval tým dorostenců a starších žáků. První dny, čtvrtek a pátek, byly na programu skupiny. V sobotu přišlo na řadu play off, kde stopku všem našim týmům s výjimkou stržů vystavilo hned první kolo. Ti se probojovali až do osmifinále, ovšem taktéž se do finálového nedělního dne nepodívali
Během celého turnaje bylo dostatek prostoru pro mnoho teambuildingových aktivit a her, například elévové navštívili koupaliště, dorostenci si zahráli diskgolf. Celý turnaj jsme si moc užili, protože mimo sportovní cíle to byla i rozlučka se sezónou. Cestu turnajem jednotlivých kategorií a hodnocení jejich hlavních trenérů si můžete přečíst níže.

Dorostenci

⚔️ FbC Plzeň VS Předvýběr.CZ Florbal MB White 2:6

⚔️ Tatran Střešovice Black VS FbC Plzeň 3:0

⚔️ FbC Plzeň VS ASK Bystřice n.P. 2:1

⚔️ SK VS Dubnica U17 VS FbC Plzeň 0:1

⚔️ FbC Plzeň VS SK VS Dubnica U17 1:2

💬 Vyjádření trenéra Ondřeje Horažďovského:


Turnaj v Brně byla naše poslední společná akce s ročníky 2006 a 2007, proto jsme si chtěli turnaj co nejvíce užít. V prvním zápase proti Mladé Boleslavy se ukázalo, že oba dva týmy nyní dávají přednost hlavně venkovním tréninkům, a proto tento zápas moc florbalové krásy nepobral. V druhém zápase proti Tatranu i přes menší počet hráčů jsme velice dobře a aktivně bránili, bohužel ale do útoku už to bylo o něco horší. V pátek se naše výkony zlepšily už i do ofenzivy a proto jsme si připsali 6 bodů za výhru 3:2 proti Bystřici a 1:0 proti Dubnici. V play off jsme znovu narazili na našeho dobře známého soupeře ze Slovenska (Dubnice). Odveta byla velice vyrovnaná stejně jako zápas o den dříve. Bohužel hlavně díky neproměňování šancí a zbytečným chybám jsme prohráli 1:2. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům za skvělou podporu a klukům za předvedenou hru a super víkend.


Starší žáci

⚔️ FbC Plzeň VS Bulldogs Brno Black 2:7

⚔️ H TEST Tatran Střešovice VS FbC Plzeň 4:1

⚔️ FbC Plzeň VS 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:7

⚔️ Florbal T.K.S. VS FbC Plzeň 3:5

⚔️ SKV VS FbC Plzeň 2:8

⚔️ Prague Tigers VS FbC Plzeň 6:7

⚔️ 1. SC TEMPISH Vítkovice VS FbC Plzeň 8:2

💬 Vyjádření trenéra Michaela Brabce:
Na turnaj jsme jeli s vědomím nejnabitější skupiny, co šla. Sehrát jsme měli zápasy se třemi medailisty z nedávno proběhlého MČR. A klukům jakoby to naprosto rozvázalo ruce. S výjimkou určitých momentů jsme předvedli naprosto špičkové výkony. Byli jsme velmi kvalitní na vlastní polovině, drzí a chytří v soubojích a vytvořili jsme si i množství šancí. Obzvlášť zápasy s Tatranem nebo s Vítkovicemi ve skupině byly skvělé, část zápasu jsme sahali po bodech a při troše štěstí to nebylo nic nereálného. Skupinu jsme pak zvládli dohrát v zápase s T.K.S, kde jsme si připsali důležité vítězství. V prvním kole s SKV jsme soupeře jasně přejeli a naprosto zaslouženě si připsali jednoznačný postup dále. Druhé kolo play off, Prague Tigers, zápas, který si budou kluci ještě dlouho pamatovat. I přes to, že jsme do zápasu dobře vstoupili a soupeře tlačili, v polovině bylo skóre 0:5. Všichni jsme ale cítili, že otočka není nereálná. Klukům se povedl neskutečný a naprosto zasloužený obrat, který vrcholil vítězným gólem 4 vteřiny před koncem. Na emoce některých z nich nikdy nezapomenu. Ve večerním osmifinále jsme pak potkali opět Vítkovice. Věřili jsme si, že ten zápas můžeme zvládnout. Vstoupili jsme dobře, vedli jsme a chvilkama i hráli moc dobře, ovšem po několika minutách soupeř ukázal svojí velkou kvalitu a trestal. Nakonec se z toho vyklubal náš nejhorší zápas na turnaji, ale klukům nic nevyčítám, odehráli toho hodně.

Celkové hodnocení? Maximální spokojenost, radost a skvělý zážitek. Odehráli jsme 4 zápasy s tou naprostou špičkou republiky. Ty zápasy, které tak moc chceme hrát, protože nás tempo a kvalita soupeřů posouvají dále. A odehráli jsme je naprosto skvěle. Dál jsme si zažili úžasnou otočku, kde se kluci ani za jasného stavu nevzdali a dokázali otočit skoro prohraný zápas, navíc jsme došli i docela daleko v pavouku turnaje. Vůbec nepochybuju o tom, že tenhle turnaj naše borce zase o velký kus posunul. Co víc si přát? Díky kluci za super zážitek, díky rodičům, ale i všem dalším kategoriím za skvělou podporu v posledních zápasech. A teď ještě hurá na Prague Games!


Mladší žáci

⚔️ FbC Plzeň VS Prague Tigers 2:6

⚔️ K1 Florbal Židenice VS FbC Plzeň 2:2

⚔️ FbC Plzeň VS Tatran Střešovice Red 3:9

⚔️ Orel Vyškov VS FbC Plzeň 5:3

⚔️ ACEMA Sparta Praha Red VS FbC Plzeň 17:1

💬 Vyjádření trenéra Jiřího Wintera:
Mladší žáky čekala v Brně zajímavá skupina se soupeři, které neznají. Zahráli si proti dvoum pražským týmům a dvoum moravským týmům a každý zápas kluky něco naučil. Jelikož jsme do Brna jeli měsíc po začátku letní přípravy, moc velkého florbalu jsme poslední dobou netrénovali, což se odrazilo na naší hře. Od začátku turnaje se nám nedařilo pracovat s prostorem a to ani do útoku ani do obrany. V obraně jsme si špatně obsazovali prostor, takže nám vždy chyběl jeden krok a do útoku jsme si neměli kam nahrát. Bohužel to v kombinaci s aktivním napadáním hrálo velkou roli a my tak dostali zbytečně hodně gólů. Pozitivních věci na naší hře tento víkend moc nebylo. S předvedenou hrou nejsem já ani hráči spokojeni, ale víme, jak se z toho poučit. Turnaj jsme tak zakončili s nadšením pro další práci a s novými cíli do příští sezóny a dál. Celkově jsem ale s turnajem spokojen. Kluci spolu strávili 4 dny a vytvořili si nové společné vzpomínky. Věřím, že to posílilo vzájemné vazby a jejich chuť do florbalu a sportu. Mně to poskytlo důležitou zpětnou vazbu a pohled na florbal v jiných regionech


Elévové

⚔️ FBC TIGERS PORUBA z.s. VS FbC Plzeň 5:2

⚔️ FbC Plzeň VS Bulldogs Brno Black 4:1

⚔️ Panthers Praha VS FbC Plzeň 1:3

⚔️ FbC Plzeň VS Prague Tigers White 8:1

⚔️ FbC Plzeň VS Předvýběr.CZ Florbal MB 1:5

💬 Vyjádření trenéra Vojty Kuneše:
Kategorie elévů vyrazila do Brna ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách. Cesta do cílové destinace proběhla - až na úsměvné zapomenutí florbalky - nadmíru dobře. Hned ve čtvrtek odpoledne naše malé borce čekaly dva zápasy. V prvním zápase jsme se střetli s týmem s tygry z Poruby. Soupeř nás předčil ve většině herních činností a zaslouženě zvítězil. Je nutné dodat, že pro drtivou většinu našich hráčů se jednalo o první “5” florbal v jejich dosavadní kariéře. Do druhého zápasu, tentokrát proti Buldokům z Brna jsme nastoupili o poznání lépe, silní na míčku a poctivý v obranných činnostech, konečně hra, kterou jsme se přijeli prezentovat. Bojovnost a výborné nasazení si hráči přenesli i do následujícího hracího dne, ve kterém v ranních hodinách poměřili síly s Panthers Praha a následně s Prague Tigers. Energii našim hráčům neubral ani odpolední pobyt na koupališti, který většina z nich využila opravdu na maximum. Zápas s Panthers Praha se nesl v obdobném duchu jako předešlý s Buldogs. Hráči hráli sebevědomě na balonku, dobře napadali a skvěle dostávali jejich protihráče pod tlak, naopak nás pořad ještě trápilo “velké” hřiště, hůře jsme spolupracovali a nedokázali tak využít jeho plný potenciál. Zapas s Prague Tigers byl našim nejlepším výkonem na turnaji a zaslouženě jsme vystřelili spoustu gólů. Nutno však dodat, že tempo zápasu nebylo nejvyšší a naši hráči měli dostatek času na rozhodování. To ovšem nezabírá na kráse našeho výkonu, jelikož jsme konečně dokázali plné využít “velké” hřiště, dostatečně spolupracovat a vytvářet si spousty šanci. První zapas play-off nám byla losem přisouzena Mladá Boleslav. Bohužel se naši hráči zvučného jména soupeře mírně zalekli a 1. polovinu utkání byl soupeř ve většině herních činnosti lepší. Postupem času se nám podařilo herní obraz srovnat, ovšem na výsledkové vyrovnání to již nestačilo. Soupeř zaslouženě zvítězil a ukázal nám naše velké rezervy, které nás trápí. Mladá Boleslav nám ukázala, jak jednoduše hrát na míčku a příkladně spolupracovat, po zápase jsme na hráče apelovali, aby si právě tohle ze zápasu odnesli.

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2
eurosoftware
vyřešme
Autovia
WPC
DBA
PTservis

Partneři 1. ligy ČF

Exesport