Home > Články > Václav Michálek se vrací do FbC Plzeň

Václav Michálek se vrací do FbC Plzeň

Staronová posila pro plzeňské velbloudy.

Po ročním působení v kladenských Kanonýrech se do našeho klubu vrací na pozici trenéra Václav Michálek.

Václava nemusíme dlouze představovat, několik let působil na pozici šéftrenéra našeho klubu a také na pozici trenéra hlavní mužské složky. Nyní se vrací, aby na plzeňské půdě zužitkoval své nabyté zkušenosti z Kanonýrů Kladno.

Václave, jak hodnotíš svou činnost v kladenských Kanonýrech?

Jsem rád, že jsem ve své podstatě roční stáž u Kanonýrů podstoupil. Jedná se o klub, který působí na profesionální úrovni. Jak rozpočtem, tak hlavně personálním zabezpečením se vyrovná předním extraligovým klubům. Honza Pazdera je dle mého názoru jedním z našich nejlepších florbalových odborníků a myslím, že jsem se od něj naučil spoustu užitečných věcí, které využiji v mojí další trenérské kariéře.

V jaké pozici jsi v Kladně působil?

Pracoval jsem jako asistent u mužského Áčka, dále pak jako trenér U19 (juniorů) a měl jsem ještě na starosti mladší žáky U13. Určitým negativem byla samozřejmě covidová omezení. Klasické tréninky u juniorky a žáků probíhaly pouze asi tři měsíce. Ostatní byly online. Družstvo mužů má profesionální statut, takže jsme vyjma asi dvou měsíců mohli trénovat po celý rok, což jsem byl velice rád, protože jsem se naučil mnoho nového a budu to moci využít při mém dalším působení.

Jaká družstva budeš trénovat v našem klubu?

Budu působit jako hlavní trenér juniorů a zároveň budu skills trenér pro celý klub. Tedy spíše od kategorie starších žáků až po muže.

Co si máme představit pod slovem skills?

Jedná se o individuální schopnosti hráče. Zjednodušeně by se dalo říct, že budu pomáhat zlepšovat hráčům jejich schopnost nahrávat a střílet. Kdybychom šli do detailu, tak se budu zaměřovat na takové detaily jako je práce s těžištěm těla, detail práce s florbalkou či vylepšení střeleckého úhlu.

Měl jsi nabídky na trénování i v jiných oddílech?

Nabídek od jiných oddílů jsem měl hned několik. Některé byly pro mojí osobu nezajímavé a některé jsou tak zajímavé, že je velká pravděpodobnost, že budu spolupracovat ještě i s jiným florbalovým klubem v západních Čechách. Ale nechci zde více prozrazovat.

Než jsi odešel z FbC Plzeň, tak jsi byl šéftrenér mimo jiné i pro Jaromíra Täubera a teď se role vyměnily. Jak to vnímáš?

S Jaromírem jsme si vždy rozuměli, ať už po florbalové či osobní stránce, tudíž v tom nevidím problém. Rád bych se v současné době věnoval florbalu méně než se musí věnovat šéftrenér celého klubu. Proto si myslím, že žádný problém nebude.

Bude podle tebe těžké znovu nadchnout děti do florbalu?
Skvělá otázka. Věřím, že všem dětem musel chybět sport nebo aktivní pohyb. Podle mého názoru menší děti najdou snáze cestu na tréninky a najdou se i noví adepti, kteří vyhledají sportovní příležitosti ve svém okolí. Když ne oni sami, tak jejich rodiče pomůžou a přivedou je. U starších dětí to bude horší, ale pevně věřím, že i “puberťáci” si uvědomí, že jim sport jako takový nepřináší jenom vyplnění svého volného času, ale i nové přátele či hodnoty do života.

Děkujeme Ti za rozhovor a držíme Ti palce ve staronovém angažmá!

Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
NSA
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone