Home > Články > Superliga je za námi!

Superliga je za námi!

Nedělní florbalová akce je za námi, tak si jí pojďme společně zrekapitulovat.

V neděli jsme na Městské sportovní hale v Plzni hostili nejvyšší florbalovou soutěž. V posledním kole LIVESPORT Superligy si zahrál neporažený Tatran s TJ Sokol Královské Vinohrady. To byla ale pouze třešnička na dortu, jelikož celá akce začala již ráno turnajem elévů, na který se sjely týmy z celé republiky.

„Elévové Blue si v neděli zahráli na domácím turnaji, kde se v konkurenci klubů z regionu a pražského Tatranu Střešovice určitě neztratili. Plán byl jasný, po celý turnaj jsme se při obraně chtěli prezentovat aktivní hrou a napadat soupeře, jak jen to jde. Při hře s balonkem být nebezpeční a zdokonalovat se v individuálních dovednostech. Plnění některých cílů šlo někdy lépe, někdy hůře.

Oproti Tatranu nám chyběla zejména rychlost v provádění jednotlivých dovedností. Na druhou stranu celkový dojem z turnaje je kladný, trenéři dostali spoustu zpětné vazby a nové věci na práci. Děkuji všem za vhodnou reprezentaci," sděluje trenér elévů Vojtěch Kuneš.

Na turnaj elévů navázalo firemní utkání našeho nového partnera, společnosti Eurosoftware. Ti na ploše vyzvali ajťáky z rivalské společnosti AIMTEC, nad kterými také zvítězili a odvezli si tak zlaté medaile.

Od 14:00 jsme zahájili druhé utkání osmifinále play-off 1. ligy mužů, ve kterém jsme doma přivítali Kanonýry Kladno. Za stavu série 0:1 v prospěch Kladna jsme potřebovali vyhrát. Bohužel se tak nestalo a sezóna pro naše muže bohužel skončila.

„Osmifinálová série s Kanonýry Kladno pro nás skončila neúspěchem. V prvním utkání na venkovním hřišti jsme plnili taktickou přípravu na soupeře a obraz hry byl v náš prospěch. I přes nepříznivý stav jsme dokázali vedení strhnout na svojí stranu. Bohužel pár minut před koncem jsme vyprodukovali několik chyb a soupeř je dokázal potrestat a připsat si první výhru v sérii.

Do druhého utkání jsme vstoupili před skvělou domácí kulisou výborně. Bohužel, jsme poté přestali plnit pokyny trenérů a Kladno i s dávkou štěstí toho maximálně využilo a dostalo se do vedení. Ve druhé třetině se nám povedlo dostat zpět do zápasu. V poslední části utkání soupeř ukázal, jak zkušené hráče ve svých řadách má, i když jsme v určitých pasážích dokázali soupeře dostat pod tlak, tak vytoužené vyrovnání nepřišlo a Kladno si připsalo druhé postupové vítězství.

Touto cestou bych rád poděkoval všem fanouškům, kteří nás podporovali a vytvořili tak super domácí atmosféru po celou sezónu," komentuje sérii hlavní trenér mužského áčka Václav Michálek.

_DSC0004

Zlatým hřebem celého dne bylo výjezdní utkání Tatranu Střešovice. Již tradičně pořádáme akci Superliga v Plzni, díky které plzeňským divákům přinášíme nejvyšší florbalovou soutěž. Letos byli svědkem historické události, kdy v posledním zápase základní části zatím neporažený Tatran zvítězil a jako jediný tým v historii Livesport Superligy tak prošel základní částí bez ztráty jediného bodu.

„Svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše před utkáním převzali z rukou prezidenta Českého florbalu Daniela Nováka trofej pro vítěze základní části a byli krok od historického zápisu v podobě stoprocentní bilance. Královské Vinohrady byly před zápasem desáté a na dálku soupeřily o účast v play-off s Českou Lípou, která měla o bod méně a doma hrála s FBC Ostrava.

Domácí šli do vedení už ve 3. minutě, když se v oslabení dokázal prosadit Matěj Havlas. Chvíli po něm navíc skóroval i Šimek a i když SKV snížilo zásluhou Pinkase, první třetina stejně patřila Tatranu, když jeho vedení ještě umocnili Hanák s Čermákem.

Střešovická dominance pokračovala i po přestávce. Nejdříve se z dálky prosadil podruhé v utkání Matěj Havlas, načež už na 6:1 zvýšil střelou z výběhu Ondřej Němeček. I dále góly přibývaly jen na jedné straně. Už sedmou trefu přidal navrátilec Jakub Kolísko a 40 minut gólově završil ranou do šibenice Jonáš Kreysa.

V poslední třetině přišly chvíle střešovické přesilovky. Tu první využil ve 46. minutě Meliš a jubilejní desátý gól přidal stejným způsobem Marek Beneš, kterému šlo o vítězství v kanadském bodování. To hosté už se další trefy nedočkali a tak jen mohli sledovat, jak jim jedenáctou třešničku sází opět Marek Beneš.

Tatran tak vyhrál poslední zápas základní části 11:1 a během 26 zápasů neztratil jediný bod. Je tak historicky prvním týmem, kterému se to povedlo. Marek Beneše navíc se ziskem 76 bodů ovládl produktivitu celé soutěže. Šťastný konec měl nakonec duel i pro SKV, které i přes prohru postoupilo do předkola."

zdroj: tatranflorbal.cz, Superliga v Plzni