Home > Články > Storvreta cup 2022

Storvreta cup 2022

Z turnaje odjíždím s velmi dobrým pocitem a především s velkou nadějí v to, že to pro tyto kluky může být zlomovým okamžikem.

Naši starší žáci se na Silvestra vydali na dlouhou cestu do švédské Uppsaly, kde se zúčastnili tradičního turnaje Storvreta cup. Kluci strávili 2 dny na cestě a 4 dny plné florbalu, o kterých se můžete více dočíst v tomto článku.

Při odjezdu 31.12 v ranních hodinách panovala dobrá nálada a nadšení. Cesta nám utíkala rychle, poté, co jsme přejeli Německo, nás čekaly 2 trajekty, které byly zajímavým zpestřením. Prakticky ihned po výjezdu z trajektu na území Švédska jsme zastavili a společně oslavili půlnoc a Nový rok. Dál už cesta probíhala ve znamení spánku.

Do Uppsaly jsme přijeli před osmou hodinou ranní. Připravili jsme si věci na celý den a vydali se do IFU Arény. V jedné z nejhezčích florbalových hal na světe jsme totiž měli celodenní program. Volno kluci využili přímo na hlavní hale tohoto areálu, kde si vyzkoušeli povrch a probrali se po 22 hodinách na cestě. Dopoledne náš ještě čekal trénink, kde jsme se zaměřili především na to, jakým způsobem budeme na turnaji bránit, a zároveň jsme už začali formovat podobu lajn. Odpoledne jsme se pak utkali s Tatranem Střešovice 2009, se kterými jsme na tento turnaj cestovali. Zápas jsme s přehledem zvládli i díky naší dobré produktivitě a já s Jirkou jsme se utvrdili v tom, že nový obranný systém, který zkoušíme velmi krátkou dobu, nám na tomto turnaji může velmi pomoct. Pár chyb z tohoto zápasu jsme si ukázali večer na videu a mohli jsme jít s chutí do prvního turnajového dne.

Našim prvním soupeřem byl pozdější semifinalista, finský tým Timra IBC. Do tohoto zápasu jsme možná vstoupili s chutí, ale určitě ne se sebevědomím. Kluci se báli dostat balonek, podle čehož i vypadalo nabíhání i odvaha na balonku. Udělali jsme mnoho chyb na rozehrávce a soupeři jsme vedení 3-0 prakticky darovali. V druhé polovině se naše hra zlepšila, díky dobré pasáži jsme zápas dokonce vyrovnali, ovšem naší chybou při napadání se soupeř opět dostal do vedení a zápas už zvládnul dohrát.

Odpolední zápas proti Nacka IBK jsme potřebovali zvládnout, abychom se udrželi v boji o A pavouka play off. Naším cílem byl přechod do útoku, který se nám v zápase docela dobře dařil. Využívali jsme dobře střed a hráč, který zde dostal balonek často dobře zrychlil hru do stran. Zápas jsme vyhráli nakonec o jednu branku, a i přes relativně dobrý výkon jsme se nemohli ubránit dojmu, že zápas měl být už v polovině zápasu rozhodnutý v náš prospěch.

Skupinu jsme dohrávali další ráno v zápase s Bjorklinge BK. Soupeř se proti nám poprvé na turnaji zatáhnul a dělalo nám to značné problémy. Až na pár výpadů naší branku neohrozil, byl to spíš boj o to, abychom branku dali my. Naštěstí se nám to povedlo, ale kdybychom se naučili přenést hru do šířky a poté až střílet, mohli jsme si tyto nervy ušetřit. Byl to ovšem další důležitý zápas, který jsme zvládli. Skupina pro nás tak skončila na 2 místě, díky čemuž jsme si zajistili účast v A play off.

Šestnáctifinále turnaje proti Akersberga IBF pro nás byl zkouškou sebevědomí. Tým jsme měli kvalitnější, ovšem potřebovali jsme hrát maximálně odvážně. Naštěstí se nám to povedlo a hráči šli do zápasu skvěle nastavení. Rychle jsme se ujali vedení, a po zápase, ze kterého se polovina hrála v početní nevýhodě jednoho či druhého týmu, jsme velmi zkušeným a herně skoro bezchybným výkonem postoupil do dalšího kola.

V něm jsme se utkali s zatím suverénním domácím týmem Storvrety. Byl to zápas dvou odlišných polovin. V první jsme byli lepším týmem, který domácím jednoduše přehrával jejich vysokou obranu a dostával se do dobrých příležitostí. V druhé polovině jsme hru stáhli poprvé v turnaji na 2 lajny, ovšem domácí našim hráčům nechávali mnohem méně prostoru a náš pohyb vepředu navíc prakticky přestal. Za zmínku určitě stojí vyrovnávací gól na 2-2 půl minuty před koncem a následná euforie kluků, v nájezdech ovšem domácí ukázali větší zkušenosti z podobných momentů a naše cesta tak v turnaji skončila.

Poslední den jsme pak po úklidu třídy vydali do centra Uppsaly a následně opět do IFU arény, kde jsme okoukli finálová klání i večerní zápas domácího A týmu mužů proti Jonkopingu. Hned po zápase jsme se vydali zpět do Česka.

Z turnaje odjíždím s velmi dobrým pocitem a především s velkou nadějí v to, že to pro tyto kluky může být zlomovým okamžikem. Náš výkon se v turnaji každým zápasem zlepšoval a já si myslím, že to bylo především díky čím dál větší sebedůvěře v sebe sama i v náš tým. Mrzí mě, že jsme si nezahráli ještě o jeden zápas více a nepovedlo se nám přes Storvretu projít, ale i tyto prohry nás můžou posunout. Zažili jsme spolu skvělé zážitky a hodně to posunulo vztahy v kolektivu. Máme další herní cíle, ve kterých se budeme zlepšovat, ale pokud si naše zápasové nastavení z vyřazovacích bojů přeneseme do ligy, nemám o dalším průběhu soutěže obavy. Díky všem co nás sledovali a rodičům za podporu.


Fotogalerie

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2
eurosoftware
vyřešme
Autovia
WPC
DBA
PTservis

Partneři 1. ligy ČF

Exesport