Home > Články > Startuje 1. liga mužů

Startuje 1. liga mužů

Již v neděli 4.září vstoupí náš elitní mužský tým do sezóny. Hned na úvod nás čeká venkovní zápas s Ústím nad Labem.

Po delší době se vrací zpět na západ Čech druhá nejvyšší florbalová liga. Na to, jak probíhala příprava a s jakými ambicemi vstupuje tým do sezóny jsme se zeptali hlavního trenéra Václava Michálka.

Po úspěšné postupové sezóně jsi převzal “A” tým jako hlavní trenér, jak z tvého pohledu probíhala letní příprava?
Podle mého názoru byla letní příprava jedna z nejkvalitnějších v historii klubu. Samozřejmě tam najdu hned několik chyb, ze kterých se poučíme minimálně do další letní přípravy. Jako například malá zápasová vytíženost, kdy jsme měli absolvovat více přípravných utkání ať už v podobě poháru či dalšího turnaje. Většina hráčů vzala přípravu zodpovědně a uvědomila si, že nás čeká hodně práce, a že máme málo času do startu ligy. V celkovém výsledku jsem s letní přípravou spokojen.

Jsou nějaké změny v kádru a můžeme se těšit na nové tváře?
Několik změn v kádru proběhlo. Po konci minulé sezóny ukončil svoji florbalovou kariéru Vojtěch Lapuník a z pracovních důvodů přerušil svoji kariéru Jan Faitenhanzl. Vrátilo se hned několik hráčů z hostování nebo po zranění, jsou jimi odchovanci klubu Jan Šůs, Tomáš Holeček a Václav Khek. Do týmu jsme naopak získali Jana Krále, brankáře ze Superligového FBC Liberec a Davida Kozelku z partnerského klubu FBC ROKYCANY. Samozřejmě ještě jednáme s naším partnerským oddílem Tatranem Střešovice o několika hráčích, kteří by nám v první lize pomohli na omezenou dobu. Rád bych, aby se v rámci sezóny prosadili i naši juniorští hráči a odehráli kvalitní utkání v mužské lize.

Jaké jsou ambice mužstva do sezóny?
Na herním soustředění jsme si cíle a ambice definovali a došlo ke shodě. Ambice jsou jednoznačně hrát druhou nejvyšší celostátní ligu i další sezóny. A přepsat historii klubu, že 1. liga nebude pouze sezónní záležitost.

Ve druhém kole přivítáme na domácí palubovce tým FBŠ Hummel Hattrick Brno, který minulou sezónu hrál Superligu a má ambice postoupit zpět.

Co říkáš na těžký los soutěže?
Je pravda, že los nám hned na začátek ligy určil těžká utkání. První zápas proti lídrovi základní části z minulé sezóny, kterým bylo Ústí nad Labem. Druhé kolo, proti ambicióznímu celku Hattrick Brno, který minulou sezónu hrál nejvyšší soutěž a nevedl si vůbec špatně. A další dvě kola proti nováčkům soutěže. Nejprve BUTCHIS, kterým máme co vracet z finálové série Národní ligy a posléze TROOPERS. Jeden z mnoha brněnských celků v lize, který nebude chtít hrát druhé housle. Na druhou stranu, hned na začátku soutěže nám tyto těžké zápasy nejlépe ukáží, kde máme rezervy v naší hře a kde musíme více zapracovat na tréninkách.

Jak se těšíš na domácí utkání?
Na prostředí domácích utkání se moc těším. Pevně doufám, že si vytvoříme stejnou pověst jako minulou sezónu, kdy se týmy na utkání u nás netěší, protože ví, že je čeká těžké utkání. Věřím, že nám v tom pomohou naši fanoušci, kteří vytvoří hlasitý kotel, který bude hnát kluky dopředu. A nechci ani zapomenout na diváky ze širší florbalové komunity. Byl bych moc rád, aby si na naše zápasy našlo cestu nespočet florbalových hráčů, trenérů a nadšenců z Plzně a jeho okolí, a dorazili se podívat na druhou nejvyšší soutěž v republice, tedy nejvyšší ligu v Plzeňském kraji.

V sezóně se potkáte i s Kanonýry Kladno, kde jsi rok působil. Jak se těšíš na vzájemné zápasy?
Za dobu, co jsem odešel z Kladna se jejich hráčský kádr dost obměnil a z původního týmu zbylo jen pár hráčů. Samozřejmě s některými z nich jsem v kontaktu a těším se na vzájemnou konfrontaci a minimálně vzájemnou hecovačku s trenérem Dušanem Přívarou. Ale jinak to budu brát jako normální zápas ligy v prostředí, kde jsem rok působil.

Děkujeme za rozhovor a budeme se těšit na zápasy

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2

Partneři 1. ligy ČF

Exesport