Home > Články > Souhrn z prvního herního víkendu

Souhrn z prvního herního víkendu

O víkendu na domácí palubovce své utkání odehráli muži a junioři, dorostenci přivezli dvě výhry z Chodova.

Muži "A"

FbC Plzeň vs. FbŠ Hummel Hattrick Brno 4:5 v prodloužení

Komentář trenéra Václava Michálka: V úvodním domácím zápase jsme dostali bývalý superligový celek, ze kterého šel respekt. Každopádně jsme do utkání vstoupili bez něj a ukázali, že hrát můžeme s každým. První třetina byla spíše "oťukávací" a oba celky zjišťovaly, jak dále hrát. V prostřední části, dle mého názoru, soupeř převzal otěže utkání a k moc příležitostem nás nepustil. Do závěrečné třetiny jsme nastoupili bojovným výkonem, díky kterému to vypadalo na první výhru v první lize. Nakonec díky výborné hře v oslabení jsme dokázali udržet vyrovnaný stav a připsali si ve druhém zápase druhý bod. Soupeř pak díky přesilové hře rozhodl v prodloužení, že si odvezl i druhý bonusový bod.
Zápas hodnotím kladně, posouváme se v naší předváděné hře zápas od zápasu, podle plánu. Doufám, že příští zápas dokážeme náš výkon přetavit v plný počet bodů do ligové tabulky

Junioři

FbC Plzeň vs. FBC DOŠWICH MILEVSKO 6:4
FbC Plzeň vs. PSN Tatran Střešovice 0:13

Komentář trenéra Martina Klána: Sobotní zápas proti Milevsku se ze začátku nesl z naší strany ospalým dojmem. Dlouho jsme čekali, co se bude dít. Místo toho abychom měli zápas pod kontrolou jsme již na začátku druhé třetiny prohrávali 0:4. Po změně rozestavení, které začalo dělat soupeři problémy jsme zvládli na konci druhé třetiny stáhnout manko na 2:4, ve třetí třetině jsme již soupeře víceméně nepustili na míček a naší aktivní hrou jsme zvládli zápas otočit na finálních 6:4. Klukům patří respekt za zvládnutí zápasu, který po první třetině vypadal ztracený. Pro příště se musíme lépe připravit na začátek zápasu, věřím, že zápas bavil všechny přítomné.
V neděli proti Tatranu to vypadalo od začátku špatně, jakoby se v šatně sešel jiný tým. V první třetině jsme se chvíli snažili s Tatranem hrát, nicméně naše herní ani mentální nastavení na pražský Tatran zdaleka nestačilo. Ke konci třetiny nám strašidelný výsledek vlezl i do hlavy a bylo po zápase. Klukům patří díky za prostřední třetinu zápasu, ve které jsme i chvíli zvládali držet krok. Kaňkou na závěr byla nekoncentrovanost a frustrace, která provázela oba týmy v poslední třetině. Finální výsledek 0:13 odpovídá předvedené hře, na nás je teď zapomenout na nedělní výkon a pořádně se připravit na blížící se víkend, po kterém bude kvalifikační tabulka už lehce jasnější.

Dorostenci

FD Teplice vs. FbC Plzeň 4:5 po nájezdech
FbC Plzeň vs. FB HURRICAN KARLOVY VARY 6:4

Komentáře trenéra Ondřeje Horažďovského: Do první třetiny prvního zápasu jsme vstoupili hodně nervózně, čehož soupeř využil a zaslouženě vedl. Po první přestávce jsme převzali otěže hry. Po neproměnění velkého množství šancí ve třetí třetině jsme museli výhru dotáhnout až v samostatných nájezdech. Druhý zápas proti Karlovým Varům byl z naší strany daleko lepší a koukatelnější. Díky zlepšené rozehrávce ve druhé třetině jsme si vypracovali čtyř brankový náskok. I přes strach o výsledek v závěrečné pětiminutovce jsme zaslouženě vyhráli.