Home > Články > Souhrn z druhého herního víkendu

Souhrn z druhého herního víkendu

V dalším herním víkendu vstoupily do svých sezón oba týmy starších žáků. Další utkání absolvovali muži a junioři. Elévové a přípravka se předvedla na plzeňském turnaji.

Muži "A"

BUTCHIS vs. FbC Plzeň 8:3

Komentář trenéra Václava Michálka: Do zápasu jsme vstoupili dobře a měli více míček na svých florbalkách, nebyli jsme ovšem nebezpeční. V polovině první třetiny převzal soupeř otěže utkání a svojí produktivní hrou si vytvořil rozhodující náskok, který po zbytek utkání udržoval. Nám se nepodařilo plnit taktické pokyny a nikdo z hráčů se nedostal na své herní maximum. Na druhou stranu by tato prohra mohla být vynikajícím startérem do tréninku a převážně do dalšího utkání.
Záznam utkání
Highlights
Rozhovory
Fotogalerie

Junioři

FBŠ SLAVIA Plzeň vs. FbC Plzeň 5:7
FBC DOŠWICH MILEVSKO vs. FbC Plzeň 3:6

Komentář trenéra Štěpána Plachého: Věřím, že se jednalo o divácky atraktivní derby. První polovinu zápasu jsme se spíše trápili a podržel nás fantasticky chytající Filip Beran. Ve druhé polovině jsme získali více sebevědomí a začala nám vycházet střelecká koncovka. Konec zápasu jsme si již pohlídali vedení a připsali si důležité tři body.
Komentář trenéra Martina Klána: Zápas probíhal formou, na kterou si bohužel začínáme pomalu zvykat. Ospalý začátek, bez větší produktivity a velký tlak soupeře na naši bránu. Zápas se v náš prospěch začal obracet až ve druhé polovině a zvládli jsme ho dovést do vítězného konce, nicméně za předvedený výkon po celou dobu utkání jsme si body nezasloužili. Gratuluju klukům za šesti bodový víkend, již nyní máme jasné předkolo play-off a můžeme se tak připravit na vyřazovací část. Touto cestou bych chtěl pozvat fanoušky, aby si udělali čas a dorazili na boj o vrcholnou skupinu juniorské extraligy.

Starší žáci

white

FbC Plzeň vs. FB Hurrican Karlovy Vary BLUE 3:6
FbC Plzeň vs. Florbal Tachov 7:2
FBŠ Gorily Plzeň černí vs. FbC Plzeň 4:6

Komentář trenéra Jaromíra Täubera: Do prvního zápasu s Karlovými Vary jsme nevstoupili dobře. V našem výkonu se vůbec neodrážely prvky hry, které chceme vidět a i díky tomu nás soupeř snadno přehrával v situacích, kdy bychom naopak měli být úspěšní my. Špatné nasazení a nekvalita ve hře s míčkem zapříčinili naší první prohru. V utkání proti omlazenému Tachovu jsme si hlavně zaútočili a vyzkoušeli některé věci ve hře na útočné polovině. V klidnějším tempu jsme si došli pro první výhru v sezóně. Městské derby s FBŠ nabídlo napínavé utkání ve vysokém tempu. Postupem času jsme si čím dál více začali prosazovat naší hru a přetavili jí na kýžené branky. Výborným týmovým výkonem jsme dokráčeli k vítězství a zakončili turnaj druhým místem v prvním koši.

blue

FBŠ SLAVIA Plzeň girls vs. FbC Plzeň 2:7
SPORT CLUB Klatovy vs. FbC Plzeň 5:9
USK Akademik Cheb vs. FbC Plzeň 3:3

Komentář trenéra Vojtěcha Kuneše: Na turnaji v Klatovech nás čekali celkem tři zápasy. Postupně nás čekali zápasy proti SLAVIA Plzeň girls, domácím Klatovům a Chebu. V průběhu turnaje jsme si určili několik cílů, které jsme se snažili plnit. Do prvního zápasu jsme vstoupili sebevědomě na balonku a dobrým tlakem, což se ukázalo jako klíčové. Naopak se nám příliš nedařilo v obranné fázi hry. První polovina druhého zápasu byla od nás nejslabší pasáž na turnaji, nedařilo se nám dobře napadat soupeře a dělali jsme špatná rozhodnutí na balonku. Po zlepšeném výkonu ve zbytku zápasu jsme dokázali zapas otočit. Poslední soupeř z Chebu nás velmi trápil, zejména pak, skvěle chytající gólman. Po dvou polovinách jsme se rozešli smírně. Na turnaji jsme se chtěli prezentovat dobrým napadáním a sebevědomým výkonem na balonku, spojeného se spoluprací hráčů na hřišti, což se nám, až na některé chvilky dařilo. Děkuji hráčům za turnaj a předvedené výkony!

STAROSTA CUP 2022

Komentář trenéra Vojtěcha Řeřichy: V sobotu 17.9. vyjeli naši elévové a přípravka na plzeňskou 28.ZŠ kde se konal předsezónní turnaj O pohár starosty MO Plzeň 4. Elévského turnaje se zúčastnili celkem 4 týmy, které se utkaly nejprve spolu ve skupině a poté v play-off. Naším prvním zápasem bylo střetnutí s Florbalovou Akademií Shazam. Zápas byl ze začátku velice vyrovnaný, od 2. poloviny však naši borci ztráceli až o 5 gólů. To se však naším tlakem na konci podařilo zvrátit a urvat alespoň remízu. Druhý zápas byl se silnou plzeňskou Slavií, skvělá atmosféra, bojovný výkon a krásné góly znamenali v těžkém zápase naši výhru. Poslední zápas skupiny jsme sehráli se Strakonicemi, zápas už nebyl tak pohledný jako ten předchozí, ale i tak si naši hráči vše pohlídali a tak skončil naší další výhrou, která znamenala první místo ve skupině a play-off. Semifinále bylo opět s týmem Shazam s tentokrát horším průběhem z našeho pohledu, když jsme ve 2. polovině otáčeli průběh utkání až díky skvělým individuálním akcím a šlo se do finále. To bylo opět se Slavií Plzeň a opět pro nás hůře začalo. Na konci však hráči začali plnit všechny pokyny, makali na maximum a když minutu a půl do konce naši ztráceli 3 góly, málokdo nám věřil. Nás ale nakopl jeden gól a v závěrečném tlaku se nám podařilo vyrovnat pár vteřin před koncem. O vítěze tak měla rozhodnout nájezdová loterie, tam jsme díky skvělému výkonu našeho brankáře neobdrželi ani jeden gól a naším nájezdovým žolíkem na konec jsme celý turnaj ovládli. Všichni hráči předvedli skvělé výkony a mistrovské nasazení. Viděli jsme nádherné góly, akce i brankářské zákroky a myslím že celý turnaj byl velice povedený. Děkuji rodičům i pořadatelům za příjemnou atmosféru.

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2
eurosoftware
vyřešme
Autovia
WPC
DBA
PTservis

Partneři 1. ligy ČF

Exesport