Souhrn třináctého herního víkendu

MUŽI A

⚔️ FbC Plzeň VS TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:4

💬 Vyjádření trenéra Václava Michálka:
I přes fakt, že Znojmo nepřijelo v kompletní sestavě, tak nás dost potrápilo. Díky přizpůsobení soupeřově hře jsme vyhráli pouze o jednu branku. Brankových příležitostí jsme si vypracovali dost, ale bohužel bez brankového efektu. Tři body zůstali doma a my se musíme soustředit na další zápas.

JUNIOŘI

⚔️ FBC DOŠWICH MILEVSKO VS FbC Plzeň 10:7

💬 Vyjádření trenéra Martina Klána:
První třetina plná individuálních chyb, nepřesností v rozehrávce a rychlá studená sprcha v podobě 5 gólů do šatny. Od druhé třetiny postupně zlepšující se výkon, soupeře jsme přehrávali v rozehrávce, vyhrávali jsme osobní souboje v útočném pásmu, měli jsme velké množství střel. Nicméně čím víc jsme stříleli, tím víc gólů jsme dostali (nedáš, dostaneš). Výborně chytající golman nás pustil jen na rozdíl 2 gólů. Závěrečný tlak v šesti už na body nestačil.

MUŽI B

⚔️ TJ Tlučná VS FbC Plzeň 3:11

⚔️ FB Hurrican Karlovy Vary B U23 VS FbC Plzeň 8:7

💬 Vyjádření trenéra Vojtěcha Řeřichy:
Mužská rezerva se jela v sobotu 3.12. utkat do Klatov o životně důležité body s Tlučnou a týmem Karlových varů U23. Do zápasu s Tlučnou jsme vstoupili plní motivace je porazit i podruhé v sezoně. První třetina byla ještě vyrovnaná, poté jsme otěže zápasu vzali do vlastních rukou, začali se dostávat účelnou kombinací do šancí a ty i proměňovali. Postupně jsme se tak dostali do vedení, soupeř sice dokázal ještě zdramatizovat na 6:3, kdy si náš brankář Eret zahrál na Neuera, vyběhl a dostal do prázdné brány. My však nepřipustili žádné drama, dále kontrolovali zápas a nekompromisní 3. třetinou jsme uzavřeli zápas výhrou 11:3, na které se hlavně podílelo 7 góly duo Šíp, Klán. Druhý zápas jsme pozměnili sestavu díky dvěma posilám z našeho A týmu, ti se výrazně podíleli na našem dobrém výkonu. Zápas byl ve vysokém tempu, nahoru dolů. Po vyrovnaném začátku jsme soupeře přestali pouštět do šancí, začali jsme lépe bránit a ty naše jsme využívali, tím jsme se dostali až do vedení 7:2. To však v poslední třetině dokázali Karlovy Vary svým dobrým výkonem a tlakem do brány smazat a remízovat. Tři minuty před koncem jsme ale dokázali vstřelit rozhodující gól na 8:7 a zápas uhrát do vítězného konce. V tomto zápasu tentokrát zazářilo jiné duo- Khek+ Zábran kteří dohromady nasbírali 11 kanadských bodů. Děkuji všem zúčastněným.

⚔️ SK Jiskra Domažlice VS FbC Plzeň 6:2

Naši mladší žáci tento víkend odehráli zápasy opět na dvou frontách. Do akce šly týmy BLUE i WHITE. BLUE tým si zahrál první koš v blízké Tlučné, kde se střetnul s plzeňskými gorilami, plzeňskými slávisty a domácí Tlučnou. Do zápasů kluci vstoupili s nadšením a bylo vidět, že chtějí vyhrát. Bohužel nám ale gorily ukázali, jak být efektivní v zakončení a zápas tím vyhráli. Druhý a třetí zápas proti Slavii a Tlučné již byl v naší režii. Kluci se v daných zápasech dostali na pozice, ve kterých normálně nehrají, aby kromě florbalových dovedností potrénovali i hlavičky. Ničeho se ale nezalekli a oba zápasy dovedli do vítězného konce. Týmu WHITE se bohužel tolik nedařilo. Odehrál celkem 5 utkáních na 14. ZŠ v Plzni a bohužel byl na vlně proher. Pozitivní na zápasech bylo viditelné zlepšení ve hře na balónku. I přes to, že jsme nevstřelili více gólu, jak soupeř, počet námi vstřelených gólu se turnaj od turnaje zvedá. Kámen úrazu nám opět bylo bránění hráče s balónkem a přebírání hráčů. Víme na čem pracovat, abychom na dalších turnajích byly lepší.

PŘÍPRAVKY

⚔️ FbC Plzeň VS FBŠ SLAVIA Plzeň white 2:6

⚔️ Florbal Tachov zlatí VS FbC Plzeň 5:3

⚔️ FbC Plzeň VS Florbal Tachov černí 7:3

⚔️ FBŠ Gorily Plzeň černí VS FbC Plzeň 8:1

💬 Vyjádření trenéra Pavla Strejčka:
Na poslední turnaj v tomto roce se přípravka vydala do Tachova. Co nás těší je, že se zlepšujeme ve hře na balónku. Celkově je vidět progres všech hráčů přípravky od začátku sezóny. Těšíme se na příště a děkujeme všem za podporu.

💬 Vyjádření trenéra Martina Benedikta:
V neděli jsme odehráli další Turnaj přípravek v Tachově. Po dobu celého turnaje jsme se snažili prezentovat aktivní hrou a vysokým tlakem na balonek, což se nám v určitých pasážích dařilo plnit. Při pohledu na výsledky to bohužel neodpovídá naší hře, která po celou dobu turnaje byla kvalitní. Kluci na hřišti nechali vše a myslím si ze máme na čem stavět, ale zároveň nás čeká spousta práce.Děkuji všem rodičům a hráčům za předvedenou hru.