Home > Články > Souhrn třetího herního víkendu

Souhrn třetího herního víkendu

Muži vyhráli v nájezdech. Juniorům se víkend nevydařil. Dorost postoupil do druhého koše. Ženy vysoko přestřílely Sokolov a zaznamenaly tak první výhru. Dorost B 50%.

Muži A

V sobotu ukázali plzeňští hráči na náchodské palubovce herní převahu, která ale bohužel neústila v potřebné góly. Základní hrací doba ani prodloužení neukázaly na vítěze, to musely až samostatné nájezdy. Všichni plzeňští nájezdníci svou šanci využili a tak velbloudi domů dovezli dva důležité body.

Florbal Primátor Náchod - FbC Plzeň 2:3pn (0:0, 1:1, 1:1)

Sestava a branky: Bezděk - Malý (57.), Kuneš, Nový, Brabec, Zábran (26.), Horažďovský, Vošta, Lapuník, Němeček, Tomášek, Täuber

Hráč utkání: Vít Malý

Komentář trenéra Pavla Strejčka: ,,Dvě třetiny jsme drželi míček a hráli naši hru. Bohužel se nám nedařilo proměňovat šance, proto naše územní převaha nebyla vidět gólově. Pak jsme nezvládli několik emočních vln, ztratili koncentraci. To dostalo soupeře trochu do hry a rázem jsme tahali za kratší konec. Naštěstí máme Bublu, který napravil zaváhání za brankou před gólem na 2:1 a vrátil nás zpět do zápasu. I přesto si dovolím tvrdit, že jsme byli lepším týmem po většinu utkání. V prodloužení jsme ubránili dvě oslabení a utkání dovedli v nájezdech do vítězného konce a zaslouženě bereme body."

Junioři

Nepovedený juniorský víkend.

FAT PIPE Florbal Chodov - FbC Plzeň 14:2 (4:2, 4:0, 6:0)

Sestava a branky: Eret, Bejm - Pešek, Varta (7.), Šíp, Denisov, Konopík (6.), Páník, Brabec, Weber, Váchal, Jankovec, Táborský

Hráč utkání: Matouš Eret

Do zápasu naši hráči vstoupili plni elánu a dodržováním taktiky, což neslo své ovoce v podobě rychlého vedení 0:2. Posléze se pražský tým z Jižního města ujal opratí utkání a nedal naší oslabené sestavě šanci. Po závěrečné siréně svítil na ukazateli výsledek 14:2.

ACEMA Sparta Praha UNYP - FbC Plzeň 13:1 (3:0, 5:0, 5:1)

Sestava a branky: Eret, Bejm - Pešek, Varta, Šíp, Šik, Denisov, Konopík (60.), Vyčíchlo, Kaas, Brabec, Sobek, Váchal, Táborský

Hráč utkání: Vítek Vyčíchlo

Nedělní zápas proti dalšímu pražskému týmu se odehrával v podobném scénáři jako ten sobotní. V první třetině jsme se soupeřem ještě dokázali držet krok, poté nám Sparta dala lekci z florbalu a s přehledem dovedla zápas do vítězného konce s podobě 13:1.

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,V posledních dvou zápasech kvalifikační skupiny jsme chtěli ukázat, že minulé herně vyrovnané zápasy nebyly náhodou. Bohužel v oslabené sestavě jsme nedokázali konkurovat favoritům a ještě jsme si odvezli pěkný příděl gólů v naší brance. Pozitivem vidím nedělní starty hráčů dorosteneckého věku, kteří se neztratili a v další části sezóny mohou jenom potvrdit, že mohou nastupovat v juniorském kádru."

Dorost A

Dorostenci o víkendu postoupili do vyššího koše.

FbC Plzeň - Florbal Ústí 5:9 (0:3, 1:5, 4:1)

Panthers Praha - FbC Plzeň 4:7 (1:2, 3:4, 0:1)

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Zápas s ústeckým týmem jsme prospali. První dvě třetiny jsme byli asi ještě v mikrobuse. Třetí třetina byla lepší, ale na obrat už to nestačilo.

Proti Partnerům jsme byli od začátku lepší a diktovali jsme tempo hry. Zde bych chtěl pochválit kluky za disciplinovanost a za to, že jsme neopláceli fauly soupeřů. Naopak jsme z přesilovek navyšovali skóre."

Dorost B

SK Interobal Plzeň - FbC Plzeň B 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)

FbC Plzeň B - Florbal Tachov 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,Kluci odehráli dva zápasy s bilancí jedna výhra a jedna prohra. Po herní stránce nebyl výkon vůbec špatný, naopak musím hráče za předvedenou hru pochválit. Bohužel slabinou bylo neproměňování vyložených šancí. Pokud by je hráči využili, byly by vyhrané zápasy určitě dva. Všem klukům děkuji za přístup k utkání i nasazení, rodičům za podporu."

Ženy

Osm statečných. Po delší pauze se naše ženská složka dostala opět do soukolí Českého florbalu a nastoupila k prvním zápasům.

Sport Club Klatovy - FbC Plzeň 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

První zapas byl pro nás spíše seznamovací. Bohužel řada omluvenek způsobila, ze první zápasy odehrála hrstka statečných. V první třetině jsme se držely, ale bohužel sil bylo méně a i přes bojovný výkon jsme první zápas podlehly mladému týmu z Klatov.

FbC Plzeň - Florbal Sokolov 8:1 (2:0, 2:1, 4:0)

Druhý zápas jsme si stanovily jasné cíle a s nimi vyběhly na hřiště. I přes malý počet se nám povedlo diktovat tempo hry a na konečném výsledku je to znát.

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,Chci poděkovat holkám za jejich výkony, kdy i přeš malý počet a dlouhá střídání si domu odvážíme cenné tři body.