Home > Články > Souhrn třetího herního víkendu

Souhrn třetího herního víkendu

Junioři odehráli kvalifikační část se ziskem tří bodů. Bílí mlži přivezli z turnaje devět bodů a modří vyhráli dvakrát proti Tlučné. Ženy vybojovaly jeden důležitý bod. Turnaje odehrála také mužská a dorostenecká rezerva.

Junioři

Junioři tento týden třemi zápasy dohráli kvalifikační část CE soutěže juniorů a nyní vyčkávají, jaké soupeře jim dosavadní výsledky přinesou.


FB Hurrican Karlovy Vary - FbC Plzeň 7:6 (2:3, 4:1, 1:2)

Sestava a branky: Eret, Bejm - Pešek (3., 15., 60.), Varta, Ehm (32., 57.), Řeřicha, Šíp, Weber, Fučík, Denisov, Konopík, Bastl, Hajšman (7.), Váchal, Jankovec, Baštýn, Táborský

Hráč utkání: Vít Pešek


Black Angels - FbC Plzeň 7:5 (3:4, 3:0, 1:1)

Sestava a branky: Eret, Bejm - Pešek (16.), Varta, Ehm, Řeřicha, Šíp, Fučík, Konopík (6.), Bastl (19.), Páník, Hajšman (59.), Sutner, Mrvik (13.), Jankovec, Baštýn

Hráč utkání: Vít Pešek


FbC Plzeň - Fbš Bohemians DDM Praha 7 4:7 (3:0, 1:6, 0:1)

Sestava a branky: Eret, Bejm - Pešek, Varta (32.), Ehm, Řeřicha, Šíp, Fučík, Konopík (19.), Bastl, Páník, Kaas, Mrvik (10.), Hajšman, Sutner, Weber, Jankovec (11.), Baštýn, Vyčíchlo, Táborský

Hráč utkání: Jaroslav Konopík

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Zápas ve Varech se nám dařil velice slibně. Snad tři čtvrtě zápasu jsme soupeře k ničemu nepustili. Bohužel tří minutový výpadek ve druhé části byl rozhodující. Poté nás čekalo dvojkolo proti favoritům z Prahy. V sobotu jsme potrápili Black Angels, opět nepovedená druhá třetina nás stála šanci na zisk bodů. V neděli jsme podali sympatický výkon proti Bohemce. Kdyby o něco šlo, tak bychom je dokázali porazit nebo minimálně ještě více potrápit. Tabulkově se ale nemohl soupeř ani my hnout a tak dostali prostor mladší hráči a hráči B týmu. Kvalifikační skupinu jsme sehráli se vztyčenou hlavou. Sice jsme uhráli málo bodů, ale hra nevypadala až na jeden zápas zle. Je to posun oproti minulému ročníku. Taky je škoda že jsme ani jedem zápas nesehráli v kompletní sestavě. Holt je divná, jiná doba."

Fotogalerie

Muži B

Mužská rezerva o víkendu absolvovala svůj první letošní turnaj, který proběhl na plzeňské Slavii. První utkání proběhlo vyrovnaně, ve druhém se však projevila herní zkušenost soupeře.

FBŠ Gorily Plzeň B - FbC Plzeň B 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

FbC Plzeň B - Greyhounds Plzeň 0:12 (0:6, 0:3, 0:3)

Sestava: Nový, Jaňour - Kinkor, Řeřicha V., Polák, Dvorný, Kubáč, Hegner, Rathouský, Hlaváč, Pospíchal, Lavička

Komentář trenéra Jiřího Lavičky: ,,První zápas jsme odehráli proti Gorilám a ačkoliv zápas byl pod kontrolou soupeře, byl vyrovnaný a myslím, že i za podařený výkon jsme si bod zasloužili, bohužel soupeř je silný a proměnil šanci, kterou jsme jim dali. Druhý zápas byla vidět trochu únava a nevyspělost oproti Greyhoundům, kteří od samého začátku kontrolovali hru a dominovali."


Dorost B

Dorostenecké rezervě se podařilo z prvního turnaje dovést cenné tři body.

FbC Plzeň B - SK Jiskra Domažlice 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Florbal Sokolov - FbC Plzeň B 7:2 (4:0, 2:0, 1:2)

Sestava: Smazal - Friedrich, Kříž, Němeček, Řeřicha, Švarc, Benedikt, Samuel, Papírník, Frečner, Budek, Adamčík, Konopík

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,Dorostenci B vyrazili na svůj první hrací den této sezóny do Domažlic. V prvním utkání na nás čekal pořádající tým Jiskra Domažlice. Od začátku jsme měli utkání pod kontrolou a vytvářeli si brankové příležitosti. Soupeře jsme přehrávali kombinační hrou. Kluci z Domažlic hrozili z ojedinělých brejků. Konečné skóre zápasu 5:0 v náš prospěch mohlo být mnohem vyšší, ale trefovali jsme tyčky, chyběl důraz v zakončení, nebo dobře zasáhl soupeřův brankář.

Druhé utkání bylo o level jinde. Florbal Sokolov nás v první třetině zaskočil rychlostí, agresivitou a důrazem v našem předbrankovém prostoru. Naši borci byli zřejmě v myšlenkách ještě v prvním zápasu. Z tohoto důvodu jsme první třetinu prohráli 4:0 a to se později ukázalo jako rozhodující. Od druhé třetiny jsme změnili styl naší hry a herně se soupeři vyrovnali. Vytvářeli jsme si poměrně dost šancí, ale většina střel končila na těle urostlého brankáře Sokolova, nebo mimo branku. Polovina zápasu byla z naší strany mizerná, v té druhé jsme však hráli vyrovnanou partii a v závěru soupeře dokázali přehrávat. Konečný výsledek 7:2 tak příliš neodpovídá průběhu.

Celkově hodnotím hrací den pozitivně. Přestože kluci spolu hráli v této sestavě poprvé, ukázali, že mají potenciál a je na čem stavět. Všem děkuji za předvedené výkony a rodičům za naši podporu a dopravu hráčů na turnaj."

Fotogalerie

Mladší žáci blue

Komentář trenéra Vojtěcha Řeřichy: ,,O svátečním pondělí vyrazil tým mlžů blue na turnaj na plzeňskou Slávii. Zde jsme se v prvním utkání setkali s domácím týmem a i když výkon nebyl špatný, tak naše chyby zapříčinily nepříznivé skóre 2:8. Druhé utkání proti Tlučné bylo o poznání lepší a dobrý výkon, který byl podpořen dobrou střelbou nám přinesl výhru 3:1. Na turnaji nás mělo čekat ještě utkání s týmem Klatov, ten ovšem nedorazil. Pořadatelé tedy zařídili ještě 2. kolo zápasů, ty se nesly v přátelském duchu, kdy už o nic nešlo. Ale i tak naši kluci ukázali bojovnost a i když se Slavií znovu prohráli, Tlučnou poté opět porazili, třeba i díky úžasným třem gólům za jedno střídání. Děkuji všem zúčastněným."


Mladší žáci white

Komentář zastupujícího trenéra Libora Posledního: ,,V sobotu 26.9. se mlži white zúčastnili turnaje v SH Tachov. Jednalo se o první kolo ligy a hoši byli značně hladoví po vítězství. Jako první na ně čekal domácí tým Tachova, který je pro naše hráče pokaždé tvrdým oříškem a strašákem. Kluci ale nenechali nic náhodě a na Tachov vlítli hned od první sekundy. V první polovině měli jasnou převahu a okupovali útočné pásmo v držení míčku, které ale stále nevedlo ke vstřelení gólu. Po první brance došlo k uklidnění a k mnoha pěkným momentům, které vedly k zaslouženému vítězství. Jednalo se z mého pohledu o nejhezčí zápas turnaje, kde kluci předváděli velmi pěkné přihrávky a zúročovali práci svých trenérů. Druhý a třetí zápas byl pro nás taktéž vítězný a tým tak veze z Tachova plný počet bodů, slovy devět, a jistý posun z druhého do prvního koše.

Chtěl bych tímto klukům a trenérům poděkovat za práci, kterou odvádí. Věřím, že naši borci budou na sobě dále pracovat a budou nám fanouškům ukazovat krásný a pohledný florbal. Jinak abych nezapomněl, chtěl bych poděkovat i našemu věrnému kotli ULTRAS, který předvedl opět super kulisu pro taková utkání."

Velice děkujeme tatínkovi Liborovi, že nám pomohl s trénováním týmu v době, kdy byli trenéři dané kategorie v karanténě.


Ženy

V sobotu jsme se po dlouhé vynucené pauze konečně dočkali a vyrazili na zápas a to nově složené ligy žen.

TJ Plamen Chodov - FbC Plzeň 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

FbC Plzeň - FBC Rokycany 2:2 (1:1, 0:1, 1:0)

Sestava: Votýpková - Straková Lucie, Hrušková, Josífková, Bělová, Svobodová Kristýna, Straková Julie, Skořená, Svobodová Jana, Šedivá, Hrabačková, Bernhardtová

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,V prvním utkání na nás čekal nováček ligy TJ Plamen Chodov. Do tohoto utkání jsme vstoupili s obrovským respektem a bylo na nás vidět, že jsme delší dobu netrénovali v hale. Na úvodní branku soupeře jsme ještě dokázali reagovat, když se v 1. části trefila Lucka Straková. Bohužel z naší strany to bylo vše a utkání jsme nakonec vinou našich chyb prohráli.

V druhém utkání jsme potkali našeho známého soupeře FBC Rokycany. Zápas už od začátku měl patřičný náboj a bylo vidět, že jsme se z prvního utkání poučili. Vycházelo nám téměř vše a tak jsme se mohli po pěti minutách hry radovat z vedení, když se trefila Anet Šedivá. Bohužel nám před sezonou odešly klíčové hráčky na pozici obránců a to se později projevilo v naší hře. Chyby v zadních řadách nekompromisně soupeřky trestaly a otočili skóre ve svůj prospěch. Naštěstí se nám povedlo opět vyrovnat, když se opět trefila Lucka Straková.

Musím celkově holky pochválit. Sice to stále není ono a máme co zlepšovat, ale v zápasech se nevzdaly a dokázaly vybojovat důležitý bod, který ve finálním součtu může být ten rozhodující.

Slovy jednoho z velikánů sportu: „Nenáviděl jsem každou minutu tréninku, ale vždy jsem si řekl: Neskončíš, trp teď a žij zbytek života jako šampión. I my nyní budeme na trénincích trpět a postupně se staneme šampiony."

Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
MŠMT
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone