Home > Články > Souhrn šestnáctého herního víkendu

Souhrn šestnáctého herního víkendu

Podívejte se, jak herní víkend hodnotí naši trenéři

MUŽI A

⚔️ Kanonýři Kladno

💬 Vyjádření trenéra Václava Michálka:
Do utkání jsme nevstoupili dobře a nechali domácí tým převzít otěže utkání, což vedlo ke dvěma obdrženým brankám. Do druhé třetiny jsme vstoupili lépe a ukázali jsme naší sílu. Do třetí třetiny jsme šli namotivováni, bohužel díky zbytečným vyloučením zlomil soupeř náš tlak a odskočil do dvoubrankového vedení. I přes hru bez brankáře se nám nepovedlo utkání otočit. Jedním z důvodu, proč jsme nedokázali utkání otočit je i slabá střelecká efektivita na které musíme zapracovat.

JUNIOŘI

⚔️ Florbal Chomutov

💬 Vyjádření trenéra Jaromíra Täubera:
Bohužel se potýkáme s problémy, které tuto kategorii sužují dlouhou dobu. Není náhoda, že nejsme schopni dotáhnout řadu utkání do vítězného konce. V zápase s Chomutovem jsme dokázali fungovat kvalitně zhruba prvních 15 minut. Poté došlo ke změnám hry na soupeřově straně a naše hra se naopak rozpadla. Místo toho, abychom postupem utkání rostli a učili se z jednotlivých situací, které se proti danému soupeři opakují, jsme je naopak schopni s přibývajícím časem řešit čím dál hůře. Abych nebyl jenom negativní, tak po nějakém našem předvánočním "restartu" kladně hodnotím energii v týmu a dodržování týmových pravidel, které jsme si dali. Bude to ale ještě dlouhá cesta.


MUŽI B

⚔️ SPORT CLUB Klatovy

⚔️ T.J. Sokol Koterov

💬 Vyjádření trenéra Vojtěcha Řeřichy:
K prvíním utkáním v roce 2023 vyjeli Muži B do Karlových Varů. Tam nás čekaly jako vždy dvě utkání. První s týmem Klatov, které bylo od začátku nahoru dolů ve vysokém tempu. Jako obvykle nás ale sráželi osobní chyby a nepřesnosti, i tak jsme dokázali hrát vyrovnaně a v půlce zápasu byl stav 2:2. Poté přišla pro nás smrtící dvouminutovka, kdy jsme 3x inkasovali. Ani hra na konci v 6 se nám nevyvedla podle představ a nakonec jsme prohráli 4:8. Druhé utkání proti Koterovu už nebylo v takovém tempu jako předchozí. Chtěli jsme hlavně poctivě bránit a využívat soupeřovo chyb. To se dařilo, soupeře jsme nechávali hrát jen tam, kde jsme potřebovali, houževnatostí a tvrdými osobními souboji jsme u nás získávali míčky. Následná rozehrávka byla ale naší bolístkou a tak jsme spíše těžili z chyb soupeře a rychlých souher na jeho půlce. I přes solidní obranu měl náš bránkář fušku, ale na hrotu hrající Šíp měl mušku a dokázal se po rychlých protiútocích 3x prosadit a to nám stačilo na výhru 3:2. I přes zlepšení produktivity a obrany je ale stále do budoucna na čem pracovat!


ŽENY

⚔️ Florbal SokolovVary

⚔️ FBC ROKYCANY

💬 Vyjádření trenéra Marka Lukeše:
Ve velmi štíhlé sestavě ženy zavítaly na půdu TJ Plamen Chodov, kde je nejprve čekal zápas proti Florbal SokolovVary a poté proti Fbc Rokycany. V prvním zápase jsme dlouho sahali na tři body, o které nás bohužel připravili nesmyslným přerušením hry rozhodčí, kdy za běžící hry, odpískali time out pro hostující tým. V druhém zápase nám bohužel už došli síly a i když se holky snažili se skóre něco udělat, bohužel ani to nevyšlo. Děkuju hráčkám které jeli a nechali na hřišti doslova poslední kapku sil a těším se na další kolo, které pořádáme konečně na domácí půdě.


STARŠÍ ŽÁCI WHITE

⚔️ FBŠ Gorily Plzeň

⚔️ FB Hurrican Karlovy Vary BLUE

⚔️ Florbal Tachov

💬 Vyjádření trenéra Michaela Brabce:
Zajímavý turnaj. Pro nás slušná horská dráha emocí a nálady. Nicméně výsledek turnaje v boji o MČR extra důležitý. První zápas s Gorilami nás po vydařeném turnaji ve Švédsku slušně vrátil na zem. Soupeř skvěle přehrával naší obranu, zároveň se mu dařilo úspěšně napadat až za naší brankou, a to i ve dvou hráčích, přesto jsme nebyli schopní to jakkoliv využít. Naše nekoncentrovanost na výkon a hru pak pramenila ve spoustu zbytečných chyb a naprosto zásadně ovlivnila konec tohoto zápasu. Druhý zápas, Karlovy Vary, soupeř, kterého jsme letos ještě neporazili. Ideální prostor na nápravu. A ta přišla. Naprostý opak zápasu prvního, všichni hráči na hřišti byli soustředění a maximálně oddaní svým úkolům na hřišti. Po výsledkově vyrovnané první třetině jsme šli do hry na 2 lajny a to přineslo ovoce. Poslední zápas proti Tachovu, který byl oslabený kvůli účasti svých hráčů na Gothii ve Švédku, mohl vypadat jako formalita, ale hrálo se o hodně. Pokud bychom dali dostatečný počet gólů, šli bychom na první místo v koši a dorovnali Karlovy Vary v počtu kvalifikačních bodů. To se nám nakonec o 2 góly nepovedlo, nicméně i tak můžeme být spokojeni. Několik herních cílů do dalších týdnů si z turnaje odnášíme, a už se těšíme za 2 týdny do Varů.


PŘÍPRAVKY

⚔️ Florbalová akademie Plzeň

⚔️ SPORT CLUB Klatovy červení

⚔️ FBŠ Gorily Plzeň černí

⚔️ FBŠ SLAVIA Plzeň white

💬 Vyjádření trenéra Vojtěcha Kuneše:
Přípravky odehráli svůj další ligový turnaj v Plzni na Slavii. Celý turnaj provázela skvělá atmosféra a naši přípravkáři předváděli spoustu povedených akcí. Do dalších ligových turnajů musíme zapracovat na zlepšení naši aktivity, tak abychom to zvládli po celý zapás. Díky všem zúčastněným.

O tomto víkendu odehrají již čtvrtý turnaj i naše minipřípravky.

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2
eurosoftware
vyřešme
Autovia
WPC
DBA
PTservis

Partneři 1. ligy ČF

Exesport