Home > Články > Souhrn sedmnáctého herního víkendu

Souhrn sedmnáctého herního víkendu

Mužům i juniorům se na domácích palubovkách dařilo. Jak se vedly při venkovních utkáních naše mládežnické kategorie?

MUŽI A

⚔️ FbC Plzeň VS FBC Letka Toman Finance Group 6:2

💬 Vyjádření trenéra Václava Michálka:

Utkání bylo od samého začátku opatrné z obou stran a oba týmy čekaly na zaváhání toho druhého. Prostřední část byla již otevřenější a v určitých pasážích jsme viděli florbal nahoru dolů. Dovolím si říct, že v poslední třetině jsme přebrali otěže utkání a dovedli ho do zdárného konce. Musím hráče pochválit za dodržení pokynů po celý zápas, doufám, že nám tato důležitá výhra pomůže v práci do dalšího utkání. Rád bych touto cestou poděkoval i našim divákům, kteří nás podporují a fandí po celý zápas.

JUNIOŘI

⚔️ FbC Plzeň VS FBC DOŠWICH MILEVSKO 6:3

💬 Vyjádření trenéra Martina Klána:

Nedělní zápas se konečně podařil za 3 body proti silnějšímu soupeři, nutno podotknout, ze Milevsko bylo značně oslabeno a první třetina se hrála spíše opatrným dojmem z obou stran. Ve druhé již byl zápas přívětivější pro diváky, my jsme začali bláznit a nebyli vůbec koncetrovaní a zodpovědní v obranném pásmu, do třetí třetiny jsme vyladili mouchy, dělali soupeři problém v rozehrávce a odskočili na konečné vítězství 6:3. Musím kluky pochválit za předvedený výkon a náladu v kabině, věřím, ze se play-off povede.

DOROSTENCI

⚔️ Viking TJ Kobylisy VS FbC Plzeň 7:5

⚔️ FbC Plzeň VS FBC DDM Kati Kadaň 9:7

💬 Vyjádření trenéra Ondřeje Horažďovského:

V prvním zápase proti Kobylisím jsme měli hodně vlažné vstupy do první a druhé třetiny, kdy jsme dělali velké množství individuálních chyb. Od poloviny zápasu jsme začali být aktivnější a dostali jsme se zpět do zápasu. 3. třetina už byla celá v naší režii, ale bohužel to na výhru nestačilo. Druhý zápas s Kadaní byl jako na houpačce, náš výkon byl po většinu zápasu velice dobrý, ale bohužel i v tomhle utkání nás sráželi zbytečné individuální chyby, na čem musíme dále zapracovat.

STARŠÍ ŽÁCI BLUE

⚔️ FbC Plzeň VS GO - GO Horšovský Týn 8:7

⚔️ FbC Plzeň VS FBŠ SLAVIA Plzeň girls 8:4

⚔️ FbC Plzeň VS SK INTEROBAL PLZEŇ 12:4

💬 Vyjádření trenéra Michaela Brabece:

Další ligový turnaj, tentokrát ve čtvrtém koši, jsme výsledkově ovládli. Byl jsem moc spokojen s naší hrou, jednak do obrany jsme prvně zkoušeli nový systém který jsme zvládli naprosto v pořádku, ale překvapen jsem byl spíš z naší útočné hry. Konečně se nebojíme si zahrát, neodpalujeme míčky a jsme schopní jak přejít hráče jeden na jednoho, tak se dopředu dostat kombinací. Během turnaje jsme se hodně soustředili na nabíhání si bez balonku, jednoznačně tam byla vidět aktivita a snaha, jen jsme kolikrát nevybírali ty nejlepší prostory, kam ten náběh udělat. Na to se budeme soustředit příště.

MLADŠÍ ŽÁCI BLUE

⚔️ FBŠ SLAVIA Plzeň white VS FbC Plzeň 11:2

⚔️ FBŠ Gorily Plzeň VS FbC Plzeň 14:1

⚔️ FbC Plzeň VS Florbal Tachov 2:2

💬 Vyjádření trenéra Jiřího Wintera:

První turnaj v roce 2023 si v sobotu odbili mladší žáci v Tachově. V Tachově nastoupili k zápasům v prvním koši postupně proti Slavii Plzeň, Gorilám Plzeň a domácímu Tachovu. Abych byl upřímný, turnaj nám úplně nesedl. Díky pár omluvenkám na poslední chvíli jsme nakonec ani nemohli nastoupit na dvě lajny a později díky mírnějšímu zranění jsme dohrávali dokonce v 8. Od nového roku jsme začali trénovat nový obranný systém a již teď na turnaji jsme ho zkoušeli v praxi. Na klucích bylo vidět, že si v něm ještě nejsou jistý a dělali jsme tak hodně chyb. Na druhou stranu, v prvním zápase jsme poměrně přirozeně zvládli plnit klíčové úkoly systému, ale bohužel jsme neproměnili šance. Zápas jsme tak prohráli vysoko 11:2, ale vůbec to tak s trochou štěstí být nemuselo. Další zápasy už byly bohužel horší, jelikož nám došly síly. Na turnaji jsme udělali slušný pokrok, ale hlavně jsme si zvědomili stavební kameny systému, díky kterým budeme úspěšní. Věřím, že i přes horší výsledky to kluky nakopne a na dalších turnajích se ukážeme již v lepším světle.

💬 Vyjádření trenéra Martina Benedikta:

V sobotu jsme vyrazili do Domažlic. Kluky musím pochválit za snahu zápasy vyhrávat až do posledních vteřin. Bohužel ten den při nás štěstí nestálo a čtyři zápasy jsme prohráli gólem v posledních minutách. Poslední zápas proti Rokycanům se nám aspoň malý díl štěstí vrátil a my konečně vyhráli rozdílem třídy. Kluky bych chtěl pochválit za výkon a chuť do hry.