Home > Články > Souhrn sedmého herního víkendu

Souhrn sedmého herního víkendu

Pojďme se podívat na souhrn sedmého herního víkendu, během kterého se nám představila široká škála kategorií od minipřípravek až po muže A.

MUŽI A

⚔️ FBC LETKA TOMAN FINANCE GROUP VS FbC Plzeň 8:7p
📍 TJ Slavia Malé Hoštice
🗓 22. 10. 2022
🕓 17:00

💬 Komentář trenéra Václava Michálka:
Do každé třetiny jsme nevstoupili dobře a soupeř nás vždy potrestal. Díky nedostatku důrazu v obraně a individuálním chybám jsme si odvezli pouze bod. Rád bych hodnotil zápas pozitivně, ale nejde to. Opět jsme ztratili dobře rozehrané utkání svojí nezkušeností a naivností v úvodních minutách či poslední třetině. Na této stránce budeme muset zapracovat nejvíce, protože ztrácíme dobře odpracovaná utkání.

💬 Komentář trenéra Martina Klána:

V sobotu jsme nepředvedli nic, za co bychom zisk bodů zasloužili. Jen díky výborně chytajícímu brankáři jsme ustáli první třetinu. Zbytek zápasu byl již čistě v režii soupeře. Byli jsme horší v přístupu i v předvedené hře. Víceméně celý zápas jsme hráli bez klidu na míčku a s tím se zápasy vyhrávají těžko. Soupeř nám o parník ukázal své kvality. Do příště musíme zapracovat na tom, co vlastně chceme jak v kabině, tak na hřišti. Již v sobotu máme šanci na reparát, kdy nás doma čeká zápas proti Štírům.

DOROSTENCI

📍 Přetlaková SH Kladno
⚔️ FbC Plzeň VS FBC FAT PIPE Vipers Most 3:4pn
⚔️ Kanonýři Kladno VS FbC Plzeň 4:2

💬 Komentář trenéra Jiřího Laubera:
První zápas proti Mostu se nám vůbec nevydařil. Soupeř s námi nechtěl hrát florbal, a proto jsme byli nuceni hrát něco, na co nejsme tak úplně zvyklí. Nicméně při naší rozehrávce nám chyběl pohyb a také jsme nevyužívali volného prostoru na hřišti. Když už jsme se dostali do zakončení, naše úspěšnost střelby byla mizivá. Soupeři jsme podlehli až po nájezdech, ke kterým ale vůbec nemělo dojít. Zápas jsme měli rozhodnout už daleko dříve. Do druhého zápasu proti Kladnu jsme zlepšili náš výkon zejména v přechodu na útočnou polovinu a v obrané fázi. Do třetí třetiny jsme se soupeřem hráli vyrovnané utkání. Bohužel v polovině třetí třetiny jsme byli neprávem vyloučeni za čisté odebrání balonku. Za doposud vyrovnaného stavu jsme v oslabení inkasovali. Konec utkání jsme nezvládli převážně v hlavě. Tíha okamžiku a nespravedlnosti nás zlomila. Začali jsme úplně zbytečně a nesmyslně faulovat, za což jsme byli náležitě vylučováni.

MUŽI B

📍 Area D

⚔️ FbC Plzeň VS SPORT CLUB Klatovy 3:7
⚔️ T.J. Sokol Koterov VS FbC Plzeň 13:3

💬 Komentář trenéra Vojtěcha Řeřichy:
Do prvního zápasu proti týmu z Klatov jsme vkročili skvěle a hned od 19. vteřiny jsme vedli. I díky rychlému gólu měl tak zápas dobré tempo a šance byly na obou stranách. Klatovy však dokázali využívat naše chyby v obsazování středu pole a dostali se do vedení. To jsme ale dvakrát dokázali hezkými individuálními akcemi srovnat. A tak se šlo do 3. třetiny za stavu 3:3. V té hráči Klatov dokázali opět odskočit na rozdíl jednoho gólu, my tak museli více otevřít hru. Srovnat jsme už ale nedokázali a opět jsme inkasovali. Ani závěrečný risk v šesti bez brankáře nevyšel, ba naopak. Nakonec jsme tedy ze zápasu odešli s prohrou 3:7. Druhé utkání už bylo podstatně horší a od začátku jsme proti Koterovu tahali za kratší konec provazu. Nedařilo se nám bránit rozehrávku soupeře, neblokovali jsme střely a i v osobních soubojích jsme byli horší. Koterov se tak ujal několika slepenými góly vedení, které už jen díky našim hrubkám v obraně navyšoval. Ke konci zápasu jsme už začali nacházet způsob jak přehrát soupeřovo obranu a podařilo se nám snížit na 2:8. Než jsme se ale stihli nadechnout k obratu, Koterov opět zabral a ukázal kdo je na hřišti pánem. Díky námi vypuštěnému konci a využití standardní situace, jsme už jen kosmeticky upravili výsledek na hrůzných 3:13. Děkuji všem zúčastněným a doufám v lepší výsledky příštích zápasech.

MLADŠÍ ŽÁCI BLUE

⚔️ FbC Plzeň VS FBŠ SLAVIA Plzeň red 4:1
⚔️ FbC Plzeň VS TJ Tlučná 9:1
⚔️ FBŠ SLAVIA Plzeň white VS FbC Plzeň 9:1

💬 Komentář trenérky Anety Bernhardtové:
V sobotu odehráli svůj druhý ligový turnaj Mladší žáci BLUE. Kvůli mužskému zápasu v Opavě jsem se s nimi jakožto „suplující“ trenérka vydala na turnaj já. Myslím, že se nám dařilo plnit předem stanovené cíle. První dva zápasy jsme vyhrály, druhý z nich dokonce velice suverénně. Poslední zápas bohužel skončil prohrou. Díky ní jsme ale dostali zpětnou vazbu, která napomůže k dalšímu rozvoji.

💬 Komentář trenéra Matyáše Ehma:
V sobotu odehrál svůj první turnaj tým mladších žáků White. Do turnaje jsme si nastavili několik herních cílů, na které jsme se chtěli zaměřit. V průběhu celého turnaje jsme se postupně zlepšovali. I za nepříznivého výsledku byla na hráčích vidět chuť otočit vývoj na naší stranu, za což hráčům děkuji.

PŘÍPRAVKA

⚔️ FBŠ SLAVIA Plzeň white VS FbC Plzeň 7:3
⚔️ FbC Plzeň VS FBŠ Gorily Plzeň bílí 10:2
⚔️ FbC Plzeň VS Florbal Tachov černí 10:1

💬 Komentář trenéra Vojtěcha Kuneše:
Přípravky odehráli svůj další ligový turnaj v Plzni na Slavii. Hráči se po celý turnaj prezentovali pěknou aktivní hrou a chutí získávat balonek od svých soupeřů. Zároveň se nám již lépe daří podržet si balonek a hrát s ním bez hledání možnosti jeho odpálení, což vnímám jako velký pokrok. Děkuji hráčům za reprezentaci klubu, rodičům za podporu a těšíme se příště!

Svůj první turnaj také odehrála naše minipřípravka pod vedením trenérek Barbory Bělové a Natálie Schambergerové.