Home > Články > Souhrn sedmého herního víkendu

Souhrn sedmého herního víkendu

Muži přivezli ze dvou venkovních zápasů tři body. Junioři obdrželi první tři body. Dorostenci pohořeli v Teplicích. Ženy se drží úspěšné vlny. Mladší žáci absolvovali úspěšné turnaje. Poprvé se představili také přípravky a minipřípravky.

Muži A

Mužské Áčko tento týden absolvovalo dokonce dva zápasy. A vypadá to, že pro svou hru potřebují prodloužení a nejlépe nájezdy.

T.B.C Lucern Králův Dvůr - FbC Plzeň 6:5p (0:0, 2:4, 3:1, 1:0)

Sestava a branky: Ščurko, Bezděk - Khek, Malý, Faitenhanzl, Kuneš (28.), Hajšman, Nový (29., 51.), Plachý, Buchta, Brabec, Zábran, Vošta (34.), Lapuník, Němeček, Tomášek, Täuber (25.)

Hráč utkání: Lukáš Ščurko

Komentář trenéra Pavla Strejčka: ,,Utkání začalo v takovém langsam tempu. Tomu odpovídalo i skóre po 1. třetině. Druhá třetina byla z našeho pohledu nejpovedenější. Stáhli jsme hru na dvě pětky. Jasně jsme přehrávali soupeře. Bohužel po čtvrtém gólu jsme se nechali uchlácholit výsledkem a to se přeneslo do zbytku utkání. Do třetí třetiny jsme šli s určitým záměrem úpravy sestavy, který nám úplně nevyšel. Určitě je pozitivem přesilovka, hráli jsme dvě, obě využité. To je určitě posun. Na druhou stranu spousta vyloučení. Je potřeba si analyzovat, proč byla. Zase vyloučení v prodloužení, to není také poprvé. V neposlední řadě se musíme zabývat obrazem naší hry, to utkání nám ukázalo obě strany mince. A to platí i o emoční stránce utkání. Celkově to bylo nevyrovnané a je potřeba se na to podívat z různých úhlů pohledu, proč to tak bylo. Začít musí každý sám u sebe a pak všichni společně."

SK Florbal Benešov - FbC Plzeň 5:6pn (3:0, 1:2, 1:3)

Sestava a branky: Bezděk - Khek, Malý (45., 56.), Faitenhanzl, Hajšman, Nový (32.), Plachý (27.), Buchta, Brabec, Zábran, Vošta, Lapuník, Němeček, Tomášek, Täuber (58.)

Hráč utkání: Vít Malý

Komentář trenéra Pavla Strejčka: ,,No nemohu si pomoct, ale bylo to takové divné utkání. Florbal se chvílemi vytrácel, spousty soubojů. Nicméně jsme zachrápali začátek, soupeř nás přehrával rychlými brejky a zakončoval z první. Problém nám tam dělala i druhá vlna a osobní souboje. Ve druhé třetině jsme se zvedli hlavně v osobních soubojích. Stále nás trápí koncovka, potřebujeme tomu dát větší přímočarost. Pokud jsme kombinovali a hráli rychle míček, tak přicházely šance. Co je potřeba vyzdvihnout je, že ta výhra se rodila týmově. Někteří hráči utkání odjezdili doslova po prdeli a tak to má být. V suchým tričku se nevyhrává. Na závěr je potřeba říct, že nám i přálo trochu štěstí. V neposlední řadě je potřeba kromě týmu pochválit i gólmana."

Fotogalerie

Junioři

Úvodní zápas druhé časti juniorské ligy odstartovali junioři ve Šťáhlavském azylu, kde přivítali tým z Milevska. Na nedělní zápas dorazil na palubovku Lokomotivy tým Štírů z Českých Budějovic.

FbC Plzeň - FBC DOŠWICH MILEVSKO 7:13 (1:5, 3:5, 3:3)

Sestava a branky: Eret, Bejm - Pešek (45.), Varta (53.), Řeřicha (37.), Šíp, Konopík, Brabec, Hajšman, Weber (34.), Jankovec, Baštýn (53.), Táborský (12.)

Hráč utkání: Vít Pešek

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Z naší strany hororový vstup do utkání, kdy jsme po individuálních chybách dostávali jednoduché branky a nezvládali jsme základy naší hry. Postupem času se tým zvednul a dokonce zavelel k obratu. Ale i vinou zranění hned několika hráčů jsme nedokázali nepříznivý stav zvrátit."

FbC Plzeň - FBC Štíři Č. Budějovice 10:9 (5:1, 4:4, 1:4)

Sestava a branky: Eret, Bejm - Pešek (8., 50.), Varta, Řeřicha, Šíp, Konopík (3., 17., 30., 33., 36.), Vyčíchlo, Kaas, Sobek, Weber (2.), Váchal (3.), Baštýn (32.)

Hráč utkání: Jaroslav Konopík

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Nedělní zápas měl opačný scénář než ten sobotní. Do zápasu jsme vstoupili výborně a rychle jsme vybudovali náskok hned několika branek. Postupem času se soupeř zlepšoval, dotáhnul skóre až na rozdíl jedné branky. Pro tým musel přijít budíček v podobě timeoutu a vrácení se zpátky k základům, které nám doposud vycházely. I přes soupeřovu hru v šesti jsme hubený náskok udrželi a poprvé v sezóně brali plný počet bodů."

Fotogalerie

Dorost A

Dorostencům se turnaj bohužel nevydařil.

FbC Plzeň - Prague Tigers 6:7 (4:3, 1:2, 1:2)
Florbal Ústí - FbC Plzeň 8:3 (1:2, 7:0, 0:1)

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Cestu k A koši jsme s prominutím odmítli. Nejdříve nám dělal problém stojící soupeř na své polovině a poté jsme svou nepřesností a nekázní donutili soupeře srovnat průběh zápasu. Ve třetí třetině to bylo o tom, kdo dá první vedoucí gól a to byl nakonec soupeř.

Ve druhém zápase nám vyšel úvod a vypadalo to, že si i přes prohru v prvním zápase půjdeme za postupem. Ovšem ve druhé třetině nás stihl nevídaný kolaps a z něho už jsme se neprobrali. Za uvedení stojí krásná branka Johnyho Krize v prvním zápase. To bylo opravdu na zlatou helmu."

Ženy

Ženská složka tento rok zaznamenává o poznání lepší výsledky než roky předchozí.

FbC Plzeň - FBC ROKYCANY 5:5 (1:1, 2:0, 2:4)

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,Od začátku zápasu jsme zvolili lehčí tempo, na které nám soupeřky rychle přistoupily a hrály tak naši hru. Bohužel v počtu, v jakém se scházíme na zápasu, je těžké hrát s takovými soupeři, ale holky to zvládly výborně a ještě deset minut před koncem držely krásný výsledek 4:1. Rokycany ale ke konci zabraly a zatlačily nás na vlastní polovinu a zápas otočily na 4:5. Naštěstí minutu před koncem zápasu po samostatném úniku Anet Šedivé, rozhodčí odpískali samostatný nájezd, který s přehledem proměnila Hanka Dvorná a my tak braly velmi cenný bod."

FbC Plzeň - TJ Plamen Chodov 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,V druhém utkání byla na holkách znát velká únava a od začátku zápasu jsme měly velký problém se do něj dostat. Klid nám přinesla až druhá třetina, kdy se nám povedlo dát rychlé góly a na tabuli tak svítilo skóre 4:0. Bohužel ke konci nám došly síly a soupeřkám jsme darovaly několik šancí, které využily a konečné skóre 4:2 je tak pro nás velmi cenné.

Chci poděkovat holkám, že i když nás jezdí tak málo, v zápasech nechávají vše a jdou až na úplné dno svých sil. Po dvou kolech se tak dělíme o 2. místo v tabulce se ztrátou jednoho bodu na vedoucí celek. Pro nás nesmírně krásný pohled."

Mladší žáci blue

Komentář trenéra Michala Brabce: ,,Mlži blue po úspěšném prvním turnaji zamířili do prvního koše, kde jsme se utkali s dvěma týmy Slávie a s pořádajícím Interobalem Plzeň. Všechny zápasy jsme relativně s přehledem ovládli a výsledkově tak můžeme být spokojeni. Jsem ale velmi spokojený i s předvedenou hrou. V posledních týdnech, především pak od minulého turnaje, jsme se začali ve hře zaměřovat i na jinou stránku hry než doposud, upravili kvůli tomu i rozpis tréninků a sám jsem nečekal, že výsledek bude vidět takto rychle. Těším se na porovnání s dalšími soupeři, kteří k nám postupně doputují z druhého koše a jsem velmi zvědavý, jak se nám podaří hrát proti nim."

Mladší žáci white

Komentář trenéra Štěpána Plachého: ,,Do turnaje jsme vstoupili nepříjemnou prohrou 3:16 proti TJ Tlučná. Na další zápas jsme se společně dohodli, že trochu promícháme sestavu a výsledek byl nesrovnatelně lepší, ale stále jsme byli na FBŠ SLAVIA Plzeň girls krátcí, když jsme prohráli 3:5. Třetí a poslední zápas dne se nám konečně vydařil. Porazili jsme domácí tým FBC ROKYCANY v poměru 4:7. Turnaj hodnotím pozitivně, ačkoliv jste vyhráli pouze jednou. Chtěl bych vyzdvihnout kluky, kteří hráli svůj vůbec první turnaj - udělali jste mi radost. Dále nesmím zapomenout na rodiče, děkuji za podporu dětí na hřišti."

Přípravka

Komentář trenéra Jaromíra Täubera: ,,V neděli zavítali naši přípravkáři na první turnaj v nové sezoně. Na 25. ZŠ postupně poměřili síly se třemi soupeři. Ačkoli to byla pro většinu hráčů premiéra, nevedli si vůbec špatně. Věřím, že si svůj první turnaj hráči užili a se stejným nadšením se potkáme na dalších akcích. Děkuji rodičům za podporu během turnaje."

Minipřípravka

Komentář trenérky Barbory Bělové: ,,V neděli 24.10. se na 25.ZŠ v Plzni uskutečnil první turnaj minipřípravky, souběžně s turnajem přípravek a elévů. I přes menší počet hráčů, z důvodu četného nachlazení, jsme tým v konečném počtu šesti hráčů složili. První zápas jsme sehráli proti týmu z Tachova. I tachovský tým byl v malém počtu, naši minipřípravkáři proto nenechali nic náhodě a tento tým s přehledem porazili. Druhý zápas jsme sehráli proti FBŠ Gorily Plzeň a třetí proti VŠ Slavia Plzeň. Oba týmy byly silnější a přes velkou snahu a bojovnost našich nejmenších jsme jim podlehli. Na konci turnaje obdržely všechny děti zlaté medaile a sladkosti. Nadšení a dobrá nálada panovala po celý turnaj. Moc děkujeme pořadatelům a všem zúčastněním a budeme se těšit na příští turnaj."