Home > Články > Souhrn pátého herního víkendu

Souhrn pátého herního víkendu

Nabitý florbalový víkend skončil pro všechny zúčastněné vesměs pozitivně.

Muži A

Utkání nahoru a dolů zažili v sobotu muži. Po vyrovnaném souboji nakonec z Turnova přivezli dva body za vítězství v prodloužení.

TJ Turnov - FbC Plzeň 6:7p (2:1, 0:1, 4:4, 0:1)

Sestava a branky: Bezděk - Nový, Plachý, Konopík, Buchta, Brabec, Zábran (40., 54., 55., 63.), Vošta (58.), Lapuník, Němeček, Tomášek, Täuber (19., 52.), Khek

Hráč utkání: Václav Zábran

Komentář trenéra Pavla Strejčka: ,,Divákům se musel líbit závěr utkání, kdy po 50minutě začaly padat góly, dostavily se emoce a utkání gradovalo v prodloužení. Byť to bylo utkání, ve kterém jsme dali nejvíc branek v sezóně, pořád se nám nedaří efektivně zakončovat a využívat vytvořené šance. Tristní to bylo hned v úvodu prodloužení, kdy jsme neproměnili několik tutovek. Nicméně je to dobrý odrazový můstek do dalších zápasů. Dalším pozitivem je, že z týmu byla cítit vůle udělat něco s vývojem utkání. I když jsme pořád tahali za kratší konec tak jsme to nezabalili a utkání dovedli k vítězství."

Fotogalerie

Dorost A

Dorostenecké Áčko přivezlo z Teplice čtyři body.

FBŠ Gorily Plzeň - FbC Plzeň 4:4 (2:0, 2:1, 0:3)

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Opět jsme jeli na sever, kde to nemáme moc rádi. K tomu jsme ještě byli oslabeni o hráče v karanténách. I proto první zápas vypadal, jak vypadal a dvě třetiny jsme byli horším týmem. Ale třetí třetinu jsme díky pozměněné taktice soupeře přitlačili k brance a mohli jsme i vyhrát. Nakonec to byla remíza."

FbC Plzeň - FD Teplice 6:4 (1:0, 2:2, 3:2)

Komentář trenéra Matouše Hrdličky: ,,Druhý zápas proti Teplicím byl o poznání v menším tempu. My jsme se bohužel přizpůsobili soupeři a tak místo klidné výhry jsme ze zápasu udělali drama. Soupeř, až na pár individuálně vyspělých kluků, působil spíše chodeckým dojmem. Nakonec jsme rádi za čtyři body, i když jsme kvůli systému soutěže odsouzeni opět spadnout do 3. koše."

Muži B

Tento víkend se poprvé představila také mužská rezerva. Ačkoliv nehráli vůbec špatně, přivezli z Františkových Lázní pouze jeden bod.

Greyhounds Plzeň - FbC Plzeň B 4:3pn (1:1, 2:2, 0:0)

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,Od začátku zápasu jsme soupeři ukazovali, ze žádný respekt z jejich síly nemáme. Velice pohledný florbal střídal jednu akci za druhou. Do posledního úkolu jsme plnili vše, co jsme si před zápasem řekli a zaslouženě bereme cenný bod, když jsme bohužel měli méně štěstí v nájezdech."

FbC Plzeň B - SK Jiskra Domažlice 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)

Komentář trenéra Marka Lukeše: ,,Po dlouhém čekání na nás byla znát únava. Soupeř od začátku zasypával naši branku střelami a poměr střel 21:43 svědčí o dravosti domažlického florbalu. Bohužel výsledek 3:3 jsme nedokázali ubránit a 29 vteřin před koncem jsme z nenápadné akce inkasovali.

I tak musím pochválit celý tým za odvedenou práci v obou zápasech. Stále je ale co zlepšovat a na našich slabinách nyní můžeme zapracovat."

Dorost B

Dorostenecké béčko hrálo v Rokycanech a přivezlo tři body.

FBC ROKYCANY - FbC Plzeň B 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,V prvním zapase ani jeden tým nepředváděl hezký florbal. Jednalo se o statickou hru a vyčkávání na soupeřovu chybu. Bohužel jsme více chyb jsme udělali my."

FbC Plzeň B - SK Jiskra Domažlice 5:2 (1:0, 0:1, 4:1)

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,Druhé utkání jsme začali aktivně a brzy se ujali vedení. Na konci první třetiny se nám bohužel zranil jeden hráč. Od této chvíle jsme hráli pouze v osmi a další průběh zápasu tím byl výrazně ovlivněn. Hlavně druhá třetina nebyla dobrá. Ve třetí třetině však kluci zabojovali, někteří ani neslezli z palubovky a další se v pravou chvíli chytili i střelecky. Výsledkem byly zasloužené tři body.

V dobrem světle se ukázali starší žáci, kteří nás v Rokycanech doplnili. Všem klukům dekuji za maximální nasazení a Ričimu přeji brzké uzdravení."

Mladší žáci blue

Mladší žáci se představili na domácí palubovce.

Komentář trenéra Michala Brabce: ,,Mlži se konečně dočkali svého prvního turnaje, ve kterém jsme byli nalosováni do druhého koše. V prvním zápase s Gorilami jsme tahali za delší konec a skvělým napadáním jsme urvali první důležitou výhru 3:0. Druhý zápas s Tachovem byl opakem prvního zápasu, dělali jsme chyby v situacích, které jsem bral z naší strany jako zmáknuté, ale naštěstí se nám podařilo zápas překlopit na naši stranu a vyhrát 3:2. Poslední zápas s Vary byl i zápas o první místo v koši, což byl náš jasný výsledkový cíl, který se nám podařil splnit. První půlka byla otřesná, prohrávali jsme o čtyři góly. O přestávce jsme si řekli, co zlepšíme a uvěřili tomu, že zápas můžeme otočit. To se nám sice nepovedlo, ale remíza 4:4 je vzhledem k průběhu utkání k nepohrdnutí. Těší mě druhá polovina zápasu, kdy jsme na hřišti dominovali a ukázali, jaké kvality máme a jak můžeme hrát, pokud to doopravdy chceme. Těšíme se za 14 dní na další turnaj!"