Home > Články > Souhrn pátého herního víkendu

Souhrn pátého herního víkendu

Ani jednomu z mužských týmů se o víkendu nezadařilo. Za to vynikly výkony mladších žáků a přípravek.

Muži A

Mužské Áčko okusilo svoji první prohru v letošní sezoně a do korona pauzy tak jde ze ztrátou kytičky. O tu ji obral celek z Náchoda, který si ve druhé třetině začal na hřišti herně dělat, co se mu zlíbilo. K výhře bohužel nepomohlo ani snížení o dvě branky během jedné minuty od Täubera a Kuneše, kteří doplnili dvě střely na začátku zápasu, které daroval soupeřům Vošta. Tvrdá hra náchodských velbloudům nesvědčila. V zápase padlo neuvěřitelných patnáct trestů a dvě osobní vyloučení.

FbC Plzeň - Florbal Primátor Náchod 4:9 (1:1, 1:6, 2:2)

Sestava a branky: Bezděk, Ščurko - Khek, Štejr, Faitenhanzl, Kuneš (58.), Nový, Plachý, Buchta, Brabec, Zábran, Horažďovský, Vošta (20., 25.), Lapuník, Tomášek, Täuber (58.), Winter

Hráč utkání: Václav Khek

Komentář trenéra Pavla Strejčka: ,,První třetina vyrovnaná a tomu odpovídající stav. Ve druhé části přidal soupeř na intenzitě. Důrazná a rychlá hra soupeře, se kterou jsme se nedokázali vyrovnat, přinesla i spoustu emočně vypjatých situací. Tam bylo tolik emočních únosů, že jsme si prostě nezasloužili vyhrát. Když jdeš na to hřiště s myšlenkami nebo se soustředíš na úplně něco jiného, tak prostě dobře nezahraješ. A důsledky jasné: ztráty míčku, individuální chyby, statická rozehrávka, hledání zástupných důvodů, nulová krizová komunikace, zbytečné fauly a velké množství vyloučení. Pochvalu si zaslouží závěr utkání, kdy jsme začali hrát naši hru a to přineslo i góly. Nehraje se ale posledních šest minut. My se teď vrátíme nohama na zem a budeme lepší."

Komentář trenéra Tomáše Oliveriuse: ,,Na hru se dalo koukat první minutu a posledních pět minut. To mezi tím, bych rád vytěsnil z hlavy mé i všech, kteří to museli sledovat. Doufám, že je to ten jeden zápas, který přijde každou sezónu, kdy nic nevyjde a vše je proti Vám."

Fotogalerie

Muži B

Mužskou rezervu čekal tento víkend pouze jediný zápas, jelikož druhý soupeř musí pobýt v karanténě. Nastoupili tak pouze proti rezervě plzeňské Slavie a bohužel si moc dobře nevedli.

FbC Plzeň B - FBŠ Slavia Plzeň B 2:11 (0:3, 0:4, 2:4)

Sestava: Nový - Kinkor, Řeřicha Aleš, Řeřicha Vojtěch, Šíp, Pospíchal, Zábran, Kubáč, Hegner, Štillip, Khek, Lavička, Eret

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,Tento zápas se nám opravdu nepovedl. Soupeř nás předčil ve všech směrech a zaslouženě bral tři body. Kromě začátku zápasu a třetí třetiny se nám nedařilo vůbec nic."

Dorost B

Dorost o uplynulém víkendu vyrazil na známou palubovku do Šťáhlav.

Sport Club Klatovy - FbC Plzeň B 3:3 (1:0, 1:0, 1:3)

v onlinu je ve skóre administrativní chyba

FbC Plzeň B - USK Akademik Cheb 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Sestava: Smazal - Mráz, Janovský, Ehm, Řeřicha, Švarc, Benedikt, Samuel, Kaas, Sobek, Papírník, Budek

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,V prvním utkání proti florbalistům z Klatov kluci předváděli rychlý, kombinační a pohledný florbal. Vyjma několika pasáží jsme měli více ze hry a vytvořili si velké množství šancí. Bohužel díky naší tragické koncovce a naopak vysoké efektivitě soupeře, jsme nakonec zachraňovali alespoň remízu minutu před koncem.

Druhý zápas se nesl v jiném duchu. Cheb diktoval tempo hry a naši borci vyráželi k rychlým protiútokům. I zde si naši hráči vytvořili solidní příležitosti, ale stejně jako v prvním utkání, je velmi úspěšně spalovali. Soupeř tak bral zaslouženě tři body. Děkuji hráčům za výkony a přeji co nejkratší herní pauzu."

Fotogalerie

Mladší žáci

O víkendu šly do akce rovnou tři naše týmy mlžů. V neděli WHITE tým poměřil síly se soupeři v prvním koši a BLUE tým se soupeři v druhém koši. BLACK tým bojoval v sobotu v Mariánských Lázních na menším hřišti. Jak si jednotlivé týmy vedly se dočtete níže.

Blue

Komentář trenérů Jiřího Wintera a Michaela Brabce: ,,Blue tým se letos poprvé představil v druhém koši, kde si vedl poměrně slušně. První dva zápasy se vedly v podobném duchu, spíše než se soupeřem jsme bojovali s vlastním nasazením. Ale i přesto jsme ze zápasů alespoň jednu výhru brali. Třetí zápas už byl daleko lepší. Hráli jsme jako jeden tým, který byl plný hráčů, co chce dát gól, a gólmana, který ho dostat nechce. Díky tomu jsme se zvládli popasovat i s velice pasivní hrou Rokycan. Hlavním tématem do dalších týdnů nyní bude nasazení do tréninků."

White

Komentář trenérů Jiřího Wintera a Michaela Brabce: ,,V neděli se náš white tým mladších žáků účastnil turnaje prvního koše na ZČU, kam jsme se probojovali po předchozím vydařeném turnaji v koši druhém. Ve hře jsme udělali nepatrnou změnu, kterou kluci neměli možnost vyzkoušet ani na jednom tréninku a popasovali se s tím parádně. Měli jsme skvělý přehled o hře na hřišti a v kombinaci s chytrým napadáním jsme většinu míčků získali ještě dříve, než se soupeř stačil dostat na naší polovinu. Oproti předchozím turnajům se nám i více dařilo zapojovat všechny hráče do útočení. Výsledkově jsme si opět připsali čtyři výhry a to proti Tachovu, Gorilám, Horšovskému Týnu a Domažlicím a s turnajem tak můžeme být spokojení."

Fotogalerie

Black

Komentář trenérů Jiřího Wintera a Michaela Brabce: ,,V sobotu se konal pro náš třetí tým první turnaj v sezóně, a to až v Mariánských Lázních. Díky tomu, že se jedná o trojkový florbal, byl zde větší prostor pro zlepšení v oblasti základních herních návyků a rozhodování, než tomu je ve „velkém“ florbale. A to se nám také dařilo. Postupně jsme si připsali výhry s týmy z Rokycan, Klatov a Mariánských Lázní. Kromě individuálních dovedností jsem byl i poměrně překvapivě spokojen s fyzičkou týmu, který v klidu zvládal naši náročnou hru na běhání. Na co se zde ještě určitě musíme zaměřit je schopnost kombinace, přehledu na hřišti a správné vyhodnocování."

Přípravka

Komentář trenérky Anety Bernhardtové: ,,V sobotu 10.10. se naši nejmenší zúčastnili turnaje v Tachově, kde hned v prvním zápase vyzvali své rivaly z Plzně, FBŠ Gorily Plzeň. Zápas byl vyrovnaný, nakonec ale naši přípravkáři vybojovali zaslouženou výhru 8:6. V dalším zápase si zahráli proti domácímu Tachovu, se kterým remizovali 9:9. Nakonec v posledním utkání porazili TJ Tlučnou a to 6:5. Bohužel teď vzhledem k situaci nejspíš bude mezi turnaji větší prodleva. Mohu ale s klidem říct, že do toho děti daly všechno a určitě si turnaj před korona pauzou užily. Musím vyzdvihnout hráče Filipa Kalčíka, který si za celý turnaj připsal hned 21 gólů. Děti chválím za nasazení a skvělou atmosféru. Spolu s trenérkou Kristýnou Svobodovou jsme si den moc užily!"