O víkendu odehrály své zápasy čtyři kategorie. Body ale přivezli jen elévové.

MUŽI A

⚔️ TROOPERS VS FbC Plzeň 6:5

💬 Vyjádření trenéra Václava Michálka:
Další venkovní utkání bez bodů, bohužel jsme opět začali utkání bez koncetrace a obdrželi jsme rychlé a hlavně laciné branky. V průběhu utkání jsme se dostali zpět do hry a měli hned několik šancí otočit skóre na naší stranu. I přesto jsme “jen“ vyrovnali, ale necelé dvě minuty před koncem jsme opět udělali školáckou chybu v obsazení hráčů a soupeř toho využil a připsal si výhru. Osobně doufám, že tímto utkáním jsme si vybrali to nejhorší v sezóně a dalším zápasem se dostaneme minimálně do konce tohoto roku na vítěznou sérii.

JUNIOŘI

⚔️ Florbal Ústí VS FbC Plzeň 8:7
⚔️ FD Teplice VS FbC Plzeň 8:6

💬 Vyjádření trenéra Martina Klána:
Liga je poslední dobou jako na houpačce, minulý týden porazíme suverénní Liberec, teď nejsme schopni ze severu přivést ani bod. Sobotní zápas proti Ústí byl zodpovědný v rozehrávce. Měl převahu světlých pasáží, ve kterých jsme si zvládli vytvořit dostatek šancí pro to, abychom soupeři odskočili. Do třetí třetiny šel úplně jiný tým, vlastní nedisciplinovaností jsme soupeři dali přesilovku 5:3, ve které se zvládli přiblížit na rozdíl 2 gólů a v závěrečných pasážích hry se dostal zpátky do zápasu. Studená sprcha v podobě 3 třetiny a skóre 1:6 nás stála 3 body za konečnou prohru 7:8.

Nedělní zápas proti Teplicím, který se konal necelých 12 hodin po konci zápasu s Ústím byl od začátku ospalý a bez tempa, v hlavách jsme zůstali v šatně v Ústí. Soupeř nám dělal problém v osobních soubojích, většinu času nás přečísloval v našem obranném pásmu, my jsme se trápili v koncovce, při hře na míčku. Přechod do útoku a hra 1:1 byla lepší ale na body nestačila. Po prohře 8:6 se posouváme na nelichotivé 6 místo. Musíme se rychle sebrat a připravit se na sobotu, kde nás čeká ambiciózní Milevsko venku. Kaňkou na závěr je zranění gólmana Petra Smazala, které si přivodil v nedělním zápase a nejspíše pro něj předvánoční část sezóny skončila. Přeji brzké uzdravení a rychlý návrat.

💬 Vyjádření trenéra Vojtěcha Kuneše:

V neděli se do zápasového kolotoče zapojilo i druhé družstvo našich elévů. Přesto, že nám turnaj výsledkově nevyšel dle představ, hráči od minulého turnaje udělali pokrok a za projevené úsilí si pochvalu určitě zaslouží. Cely turnaj si tým velmi užil a prostory sportovní haly využil na maximum!

💬 Vyjádření trenéra Vojtěcha Řeřichy:

Elévové odehráli v neděli 27.11. svůj další turnaj v Tlučné, kde sehráli celkem 5 utkání. Od začátku jsme měli jasně dané cíle a chtěli jsme navázat na neporazitelnost z minulého turnaje. První zápas sice ještě nevypadal podle našich představ, avšak tlak do brány a skvělé zakončení nám pomohly k výhře. Další utkání už se však dařilo i dobře bránit, soupeře jsme nepouštěli na míček, nezbavovali jsme se zbytečně míčku, dokázali pohledně i účelně kombinovat a hlad našich hráčů po gólech byl obrovský. To vše znamenalo 5/5 vítězství větším brankovým rozdílem. Myslím, že jak hráči, tak i rodiče si turnaj užili. Děkuji všem zúčastněným.