Home > Články > Souhrn dvanáctého herního víkendu

Souhrn dvanáctého herního víkendu

Polovina sezony je za námi. Muži A i díky výhře nad Wizards okupují 3. místo tabulky. Junioři pokračují na vítězné vlně po porážce Milevska. Strži white se po dvou výhrách, prohře a remíze drží v tabulce vysoko nad průměrem. Elévci a strži blue si užili trojkové turnaje.

Muži A

Máme za sebou polovinu mužské sezóny a velbloudi okupují 3. místo tabulky. Tomu pomohla i výhra v zápase proti Wizards, který se udál uplynulý víkend.

Wizards SO Praha 10 - FbC Plzeň 4:9 (2:1, 0:3, 2:5)

Sestava a branky: Bezděk - Nový, Plachý (42), Brabec, Zábran (22, 53), Hajšman, Vošta (11, 38, 60), Lapuník, Němeček, Tomášek (57), Täuber (60), Malý (33)

Hráč utkání: Matěj Vošta

Komentář trenéra Tomáše Oliveriuse: ,,Na to jak jsme se připravovali před zápasem na začátek utkání, který máme vždycky slabší, tak bych první třetinu považoval za jednu z nejhorších, co jsme letos předvedli. Nikomu se nechtělo běhat, hra byla bez pohybu, bez nějaké osobní zodpovědnosti, nemělo to z naší strany vůbec nic. Druhá třetina se mi již hodnotí mnohem lépe. Kluci se srovnali, konečně na střídačce byla slyšet podpora a ne kritika a to se přeneslo i do hry. Najednou nás bylo plné hřiště a výsledkově to tomu odpovídalo. Měli jsme pohyb, na který soupeř neuměl reagovat a my měli spousty prostoru pro tvorbu naší hry a konečně jsme se dostávali do zakončení. Do třetí třetiny jsme vstoupili s dobrým náskokem, ale špatným přístupem. Polevili jsme v naší aktivitě a začali dělat chyby v obraně, což vedlo ke skoro srovnání na 5:5, kde díky faulu na golmana nebyl gól uznán. To nás zachránilo a z tohoto dna jsme se opět odrazili a definitivně rozhodli utkání. Na to, jak ošklivý průběh zápasu to byl, padaly krásné góly a krásně se dívá i na výsledek, kde konečně nebyl těsný rozdíl ve skóre. Klukům děkuji za podaný výkon, věřím, že si z tohoto zápasu každý něco odnesl do příštích bojů a o víkendu se to doufám promítne do vítězství na domácí půdě proti Náchodu."

Junioři

Juniorský tým měl na programu pouze jeden víkendový zápas s jihočeským Milevskem. Do zápasu naši hráči vstoupili výborně a po sedmi minutách vedli 0:3, poté se uspokojili s výsledkem a toho soupeř využil a vyrovnal. Zbytek zápasu junioři nedopustili překvapení a oslabený celek Milevska nenechali vrátit se do hry a i přes vyhrocený závěr utkání si došli pro další výhru.

Sestava a branky: Eret, Bejm - Pešek (57), Varta (6), Ehm, Řeřicha, Šíp, Kaas, Denisov, Konopík (4, 7, 44, 50, 58), Vyčíchlo, Mrvík (21, 43), Brabec, Hajšman, Sobek, Váchal (45), Jankovec

Hráč utkání: Jaroslav Konopík

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Do utkání jsme vstoupili ve skvělém tempu a to neslo své ovoce, bohužel jsme se až moc uchlácholili stavem na světelné tabuli a začali jsme produkovat individuální chyby, které soupeř dokázal potrestat. Další třetinu jsme hráli vyrovnaně a bylo vidět, že oba týmy si vybraly svoje chvilky impotence v zakončení. Třetí třetina byla již v naší režii, po dvou využitých přesilovkách jsme si připsali další výhru. Až na zbytečně vyhrocený závěr utkání jsme si splnili svoje povinnosti a odehráli pěkný zápas, který přinesl další body do tabulky."

Starší žáci white

FbC Plzeň white - FB Hurrican Karlovy Vary WHITE 7:4 (1:1, 6:3)
FbC Plzeň white - FBŠ SLAVIA Plzeň 5:3 (2:3, 3:0)
FB Hurrican Karlovy Vary BLACK - FbC Plzeň white 6:1 (1:0, 5:1)
FBŠ Gorily Plzeň - FbC Plzeň white 3:3 (0:2, 3:1)

Komentář trenéra Ondřeje Horažďovského: ,,Do prvního zápasu proti Gorilám jsme vstoupili ve velice dobrém tempu a po zásluze vedli 2:0. Bohužel po našich nevynucených chybách jsme soupeři darovali góly a tak výsledek skončil remízou. Ve druhém zápase jsme znovu předvedli povedenou první polovinu, bohužel jsme na ni nedokázali navázat a díky hrubě nepovedené poslední pětiminutovce jsme prohráli výrazným gólovým rozdílem. Ve třetím zápase se nám vůbec nedařilo herně, ale i tak jsme utrpěli vítězství. Poslední zápas jsme i přes úbytek sil dokázali zvládnout. Děkujeme rodičům za podporu."

Starší žáci blue

FbC Plzeň blue - TJ Sokol 1.FBC Toužim 15:17 (8:11, 7:6)
SPORT CLUB Klatovy - FbC Plzeň blue 7:3 (5:2, 2:1)
FbC Plzeň blue - GO - GO Horšovský Týn 5:14 (5:10, 0:4)

Komentář trenéra Ondřeje Horažďovského: ,,V sobotním turnaji jsme dokázali odehrát dvě poměrně vyrovnaná utkaní, ve kterých jsme sahali po bodech. Co je ale pro nás daleko důležitější, že se herně dokážeme posouvat k lepším výkonům. Děkuji pořadatelům a rodičům za podporu."

Elévové

Komentář trenéra Jiřího Laubera: ,,V sobotu se naši elévové zúčastnili turnaje v Domažlicích, kde jsme odehráli tři utkání. První zápas nás čekala Tlučná. Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Kluci z Tlučné byli celý zápas první u obdržených balonků a nás stálo hodně sil se vůbec k balonku dostat. Na Tlučnou jsme bohužel nestačili. Druhé utkání jsme odehráli s Gorilami. Náš výkon se rapidně zvedl a celý zápas jsme byli lepším týmem. Vytvořili jsme si mnoho šancí, ale bohužel nás trápila koncovka, na což jsme nakonec také doplatili. Ke konci zápasu jsme obdrželi smolný gól a už se nám nepodařilo zápas zvrátit na svoji stranu. Nakonec jsme s Gorilami remizovali 3:3. Poslední zápas jsme hráli s holčičím týmem z Klatov. Holky z Klatov byly o hlavu větší než naši kluci, což bylo hodně znát především v osobních soubojích. Většinu utkání jsme drželi z Klatovy krok, ke konci utkání jsme dostali několik slepených branek a na Klatovy jsme bohužel nestačili. Každým zápasem se náš výkon zlepšoval, za což bych chtěl hráčům poděkovat. Měli patřičné nasazení a chuť vyhrát. I když se to tentokrát moc nepovedlo, tak i přes to si turnaj užili a už je těší na další. Rodičům děkuji za podporu a i já se těším na další turnaj."