Home > Články > Souhrn dvacátého herního víkendu

Souhrn dvacátého herního víkendu

Uplynulý herní víkend nám přinesl první mužskou venkovní výhru. Muži B byli stoprocentní, ženy bohužel body nepřivezly. Další turnajové dny za sebou mají i oba týmy starších žáků a elévů.

MUŽI A

⚔️ Aligators Klobouky VS FbC Plzeň 7:10

💬 Vyjádření trenéra Václava Michálka:
Otěže zápasu jsme měli hned od začátku ve svých rukou, soupeře jsme pouštěli k ojedinělým šancím, ale ty nedokázal využít. My jsme naopak trpělivou hrou postupně vyhráli první i druhou třetinu v poměru 0:3, respektive 3:5. Do poslední části utkání jsme vstoupili rychlým gólem, poté jsme přestali dodržovat naše standardy a soupeř je dokázal využít na snížení stavu. Až na poslední třetinu jsem s výkonem týmu spokojen. Doufám, že v dalším utkání předvedeme ještě lepší výkon, který budeme dodržovat celý zápas a přivezeme z venkovního hřiště další body do tabulky.

MUŽI B

⚔️ FbC Plzeň VS SK Jiskra Domažlice 4:3pn

⚔️ FBŠ Gorily Plzeň B VS FbC Plzeň 0:6

💬 Vyjádření trenéra Vojtěcha Řeřichy:
Muži B odehráli své další 2 zápasy v Domažlicích. První utkání jsme nastoupili proti domácím Domažlicím- lídrovi tabulky. Jelikož byla naše stálá sestava doplněna o posily z našich juniorů, zápas měl skvělé tempo. Ze začátku sice jsme bojovali s rozehrávkou a naše hra byla lehce rozházená, ale po chvíli si vše sedlo a my se dokázali ujmout vedení díky hezkým individuálním akcím. O to jsme ale přišli minutu do konce a tak se šlo za stavu 3:3 na nájezdy. Na ty máme nájezdového mága, brankáře Ereta, ten žádný za svá záda nepustil, naopak hráčům v poli se dařilo a tak jsme zvítězili po nájezdech za 2 body. Ve druhém zápase jsme vyzvali Gorily B, florbal byl nahoru dolů, žádný tým nechtěl předržovat míček. V úvodu jsme se ujmuli vedení v přesilovce. Náskok 1:0 jsme drželi až do poloviny zápasu, kdy se rozstřílela naše juniorská pětka a začala vedení navyšovat. Navíc díky skvělému brankáři a dobře pracující obraně jsme neinkasovali a dokázali poprvé v sezóně udržet čisté konto a zvítězit 6:0. Oba zápasy hodnotím velice kladně, děkuji všem za super výkon.


ŽENY

⚔️ FbC Plzeň VS TJ Plamen Chodov 1:6

⚔️ Florbal SokolovVary VS FbC Plzeň 7:3

💬 Vyjádření trenéra Marka Lukeše:

V sobotu jsme odehráli další zápasy a bohužel i tentokrát jsme z nich vyšli bodově naprázdno. Je těžké tyto zápasy hodnotit. Bohužel na tréninky a zápasy jezdíme ve stále menším a menším počtu, což se pak odráží na výsledcích a výkonech. Na naší hře jsou i přes to vidět určitá pozitiva, ty nám ale zápasy nevyhrají.


STARŠÍ ŽÁCI WHITE

⚔️ FbC Plzeň VS FB Hurrican Karlovy Vary BLUE 3:6

⚔️ FbC Plzeň VS FBŠ Gorily Plzeň 5:4

⚔️ FbC Plzeň VS Florbal Tachov 4:3

💬 Vyjádření trenéra Michaela Brabce:
Důležitý turnaj, na kterém nám několik klíčových hráčů chybělo, byl pro nás velkým utrpením. Našim výkonem jsme měli spadnout do druhého koše, nějakým štěstím se to nestalo. S hráči jsme si řekli, co bylo špatně, ukážeme si to na videu a vyvarujeme se tomu do příště. Věřím, že tuhle šanci, kdy postup je stále v našich rukou, využijeme a na následujících trénincích i turnajích uvidíme sebevědomý borce, co budou chtít všechny svoje návyky a dovednosti naplno předvést a přetavit v týmový úspěch. Jiná cesta není.


STARŠÍ ŽÁCI BLUE

⚔️ FbC Plzeň VS FBC ROKYCANY 5:3

⚔️ FbC Plzeň VS FBŠ Gorily Plzeň Tlučná 4:4

⚔️ Florbal Sokolov VS FbC Plzeň 5:2

💬 Vyjádření trenéra Jiřího Laubera:

V neděli odehráli starší žáci blue svůj další turnaj v Rokycanech. Do prvního zápasu proti domácímu celku jsme vstoupili velice dobře a dokázali jsme si vybudovat brakoví náskok. Bohužel v druhé půli jsme polevili a ztratili koncentraci na zápas. Nakonec jsme proti papírově slabšímu soupeři uhájili vítězství 5:3. Druhý zápas jsme odehráli proti FBŠ Gorily Plzeň Tlučná. Dokázali jsme zlepšit svůj výkon po celý zápas a sehráli jsme výsledkově vyrovnané utkání. I přesto si dovolím tvrdit, že jsme měli více ze hry. Díky naší aktivitě na útočné polovině jsme získávali hromadu balonků, ze kterých jsme si vytvářeli spousty šancí, bohužel jsme proměnili jen malou hrst z nich. Proto utkání skončilo remízou 4:4. V posledním zápase nás čekal Florbal Sokolov. Věděli jsme, že když navážeme na náš dobrý výkon, můžeme s nimi sehrát vyrovnané utkání. Jak jsme si řekli, tak jsme také plnili. Náš běhavý florbal dělal soupeři velké problémy. Opravdu disciplinovaně jsme bránili. Na naší polovině jsme díky dobrému tlaku do čepele nenechali soupeři nic zadarmo. Doposud vyrovnané utkání ovlivnil náš dvouminutoví trest, při kterém jsme inkasovali. V závěru utkání jsme soupeře tlačili. Vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou a soupeř nevěděl, kde mu hlava stojí. Dokázali jsme vstřelit i branku, která nebyla uznána, náš hráč stál bohužel v malém brankovišti. Pokračovali jsme v našem tlaku, který vyvrcholil hrou v šesti. Vytvářeli jsme si další a další gólové příležitosti, bohužel jsme nedokázali proměnit ani ty vyložené. Gólem do prázdné branky soupeř upravil výsledek na 2:5. Za celý turnaj musím kluky za jejich výkon velice pochválit. Plnili trenérské pokyny, hráli sebevědomě i proti soupeřům, kteří byli o hlavu větší a.bojovali o výsledek celý zápas. Je nutno podotknout, že půlka našeho mužstva tvořili ještě mladší žáci. Za náš předvedený výkon se nemusíme vůbec stydět. Všem hráčů děkuji za jejich nasazení do celého turnaje.


ELÉVOVÉ WHITE

⚔️ FBŠ SLAVIA Plzeň red VS FbC Plzeň 9:2

⚔️ FbC Plzeň VS GO-GO Horšovský Týn 3:2

⚔️ FBC ROKYCANY VS FbC Plzeň 10:3

⚔️ FbC Plzeň VS FBŠ Gorily Plzeň bílí 3:2

💬 Vyjádření trenéra Jaromíra Täubera:
Elévové white se na Area D prezentovali nevyrovnanými výkony. Tým byl složen převážně z hráčů, kteří nehrají dlouhou dobu a bylo vidět, že jsou teprve na začátku své sportovní cesty. Důležité je, že v některých utkáních předvedli dobré nasazení a plnili si úkoly, které měli. Zejména se jednalo o aktivitu směrem k zisku míčku a následné sebeprosazení s míčkem. Je ale potřeba takto pracovat po celou dobu všech utkání.


ELÉVOVÉ BLUE

⚔️ FbC Plzeň VS Florbal Tachov 3:5

⚔️ FbC Plzeň VS FB Hurrican Karlovy Vary WHITE 0:8

⚔️ FBŠ Gorily Plzeň oranžoví VS FbC Plzeň 5:6

⚔️ FBŠ Slavia Plzeň white VS FbC Plzeň 7:5

💬 Vyjádření trenéra Aleše Řeřichy:
Další turnaj elévů blue se konal v sobotu na Krašovské. Odehráli jsme čtyři utkání s velmi kvalitními soupeři. Pro kluky to bylo opět spoustu získaných zkušeností, které je posunou dále. Zápasy nám ukázaly naše silné stránky, ale i aspekty hry, kde zaostáváme a na něž se musíme v trénincích zaměřit. Děkuji hráčům za přístup a nasazení a rodičům za podporu v hale.


Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2
eurosoftware
vyřešme
Autovia
WPC
DBA
PTservis

Partneři 1. ligy ČF

Exesport