Souhrn druhého herního víkendu

Do druhého herního víkendu v tomto roce nastoupila čtyři naše družstva, jak si vedla a postřehy trenérů se dočtete v našem souhrnu.

Muži “A”

FbC Plzeň vs. SK Florbal Benešov 11:3

Komentář trenéra Pavla Strejčka: Povedený start do nového roku. Kladně lze hodnotit počet vstřelených branek v obou utkáních, výkon první lajny. Po celou dobu jsme vedli, takže to je také určitě plus. Zatím nám domácí prostředí evidentně svědčí. Čekal jsem, že souboj o 3. místo bude vyrovnanější. Jediná zápletka nastala v polovině utkání, kdy jsme soupeři dovolili dotáhnout se na rozdíl jediné branky. Naštěstí brzy přišla naše odpověď a my už navyšovali počet gólů. Celkově úvod druhé třetiny nebyl povedený. Nechali jsme se několikrát vyvést z koncentrace a to otevřelo cestu pro soupeře. Příští týden se můžeme těšit na šlágr kola s pražskými Butchis, vedoucím a dosud neporaženým celkem

Starší žáci white

FbC Plzeň vs. Florbal Tachov A 2:5
FbC Plzeň vs. Florbal Sokolov 5:4
FB Hurrican K. Vary BLACK vs. FbC Plzeň 4:1
FB Hurrican K. Vary WHITE vs. FbC Plzeň 2:8

Komentář trenéra Vojtěcha Kuneše: První zápas proti Florbalu Tachov se nám nedařilo plnit stanovené cíle a koncentrovat se již od začátku utkání. Zaslouženě soupeř vedl po první půli 3:0. V druhé půli jsme zlepšili pohyb s míčkem i bez něj a podařilo se nám si pomocí tlaku vypracovat několik šanci. Přesto jsme, i díky několika smolným gólům, zápas prohráli poměrem 2:5. V druhem utkání nás čekal tým Florbal Sokolov, který má svoji hru založenou na nahazovaných balonech a pevném obranném bloku. Z mého pohledu se jednalo o náš nejslabší výkon na turnaji, nedokázali jsme zachytávat dlouhé míčky za naši obranu a soupeř nemilosrdně trestal. V druhé půli jsme zlepšili svoji hru a i při troše štěstí dovedli zápas do zdárného konce v poměru 5:4. Třetí zapas nás čekal papírově nejsilnější tým celého turnaje FB Hurrican Karlovy Vary BLACK. Po brzkém obdržené brance se nám podařilo stabilizovat naši hru a vrátit se k věcem, které se nám dařili v prosinci. Zaslouženě jsme vyrovnali na 1:1 a pokračovali ve vyrovnané hře. I k naší smůle jsme neproměnili několik vyložených šanci, které nám soupeř v jeho obraně nabídl. Poté po několika vyloučeních na naši straně, které soupeř zdárně využil se nám již nepodařilo do zápasu výsledkově vrátit a soupeř se mohl radovat z výhry 1:4. I přes prohru kluci odjezdili celý zápas v maximálním nasazení, za což zaslouží pochvalu. Do posledního zápasu se nám podařilo přenést si nasazení z toho minulého, i díky tomu jsme již od samého začátku diktovali tempo hry a dokázali si vypracovávat gólové šance, které jsme následně proměňovali. Bylo vidět, že se jednalo o první turnaj po vánoční pauze a také to, že od začátku roku se nám díky objektivním událostem nedařilo sejít se v ideálním počtu na tréninku. I z důvodu několika absencí do turnaje o víkendu zasáhlo spousta hráčů ročníku 2009 a vedli si dobře. Musíme se vrátit opět k tréninkům, abychom mohli navázat na naše prosincové výkony.

Starší žáci blue

- družstvo k turnaji nenastoupilo z důvodu karantén

Elévové

Komentář trenéra Jaromíra Täubera: Turnaj elévů probíhal plynule, všichni naši hráči si zahráli a myslím si, že si zápasy i užili. Díky vyrovnaným zápasům jsme mohli zdokonalovat naše natrénované dovednosti. Děkuji pořadatelům a rodičům za pomoc. Těšíme se na další herní turnaj

Ženy

FbC Plzeň vs. Florbal Sokolov 3:2
FbC Plzeň vs. TJ Plamen Chodov 0:4
FbC Plzeň vs. FBC ROKYCANY 1:2

Komentář trenéra Marka Lukeše: Z těchto zápasů si odnášíme spoustu šrámů, ale i cenných zkušeností. Zápasy bohužel nemůžeme vyhrávat, pokud budeme stále vytvářet stejné chyby v obranné části a naše střely budou pro brankářky soupeřek pouze lehkým vánkem. I tak jsem s předvedeným výsledkem holek spokojen a věřím, že se ještě dokážeme prokousat tabulkou výše.