Home > Články > Souhrn druhého herního víkendu

Souhrn druhého herního víkendu

Muži si připsali druhé vítězství. Junioři na svou první výhru stále čekají. Starší žáci na prvním turnaji nepředvedli dobrý výkon. Za to mladší žáci, elévové a přípravky na turnaji zazářili.

Muži A

Pořádné drama zažili diváci na zápase mužského Áčka. Ještě ve 33. minutě byli domácí borci bez bodu. Střeleckou smůlu prolomil až Horažďovský a od té doby byli velbloudi k nezastavení. Pražským Wizards za krátkou dobu nastříleli pět gólů, na což již hostující tým nedokázal nijak odpovědět. Zápas přinesl atraktivní souboje a krásné tři body k tomu.

FbC Plzeň - Wizards SO Praha 10 5:3 (0:2, 1:1, 4:0)

Sestava a branky: Bezděk, Eret - Khek, Faitenhanzl (45.), Kuneš, Nový (55.), Buchta, Brabec, Zábran, Horažďovský (34., 51.), Hajšman, Vošta, Lapuník (50.), Tomášek, Täuber, Winter, Malý, Němeček

Hráč utkání: Ondřej Horažďovský

Komentář trenéra Pavla Strejčka: ,,Troufnu si říct, že jsme byli po celou dobu utkání lepším týmem. Soupeř nás ohrožoval zejména po našich chybách a nedůslednosti. My jsme sice vystřelili, ale chyběla tam clona. Gólman všechno viděl. Třetí třetinu jsme jasně dominovali, několikrát zamkli soupeře na jeho půlce, zlepšili pohyb i střeleckou aktivitu. To přineslo obrat a kýžené tři body do tabulky."

Fotogalerie
Video

Junioři

Tři zápasy v jednom týdnu! Juniorská liga se rozjela na plné obrátky.

FBŠ Slavia Plzeň - FbC Plzeň 11:6 (4:4, 3:2, 4:0)

Sestava a branky: Bejm, Beran - Pešek (7.), Varta, Ehm (9., 17.), Řeřicha, Šíp, Denisov, Konopík (13.), Páník, Kaas, Brabec, Hajšman, Sutner, Váchal, Jankovec, Baštýn (24., 38.), Táborský

Hráč utkání: Jan Baštýn

První městské derby na plzeňských Borech začalo v rychlém tempu. Již ve třetí, posléze čtvrté minutě se domácí tým dostal do dvoubrankového vedení. To naše hráče nepoložilo a i díky využité přesilovce úvodní část skončila remízou 4:4. Prostřední část zápasu měla téměř stejný průběh na hřišti, jen na ukazateli svítilo skóre 7:6 pro domácí celek. Do třetí třetiny jsme zůstali hlavou v šatně a to hráči Slavie bravurně využili a rozhodli zápas ve svůj prospěch v poměru 11:6.

FbC Plzeň - ACEMA Sparta Praha UNYP 2:6 (0:1, 0:2, 2:3)

Sestava a branky: Eret, Bejm - Pešek, Řeřicha, Šíp, Konopík, Vyčíchlo (50.), Páník, Kaas, Brabec, Hajšman, Sutner, Váchal, Jankovec (46.)

Hráč utkání: Jaroslav Konopík

Od první minuty zápasu bylo jasné, že pražský celek bude po většinu zápasu v držení balónku a hrozit z roztahování hry po celém hřišti. První část zápasu byla dosti vyrovnaná a hostující tým odcházel za stavu 0:1 do šaten. Prostřední část se nesla v podobném duchu jako ta předcházející, jenom si Sparta vytvořila více šancí, které neproměnila, přesto přidala na své konto dva zásahy. Do poslední třetiny jsme vstoupili připraveni zvrátit stav utkání. Po snížení na 2:3 přišlo přísné vyloučení, které naši vítěznou mentalitu udusilo a pražský celek toho jen využil a pohlídal si zbytek utkání, které skončilo 2:6."

FbC Plzeň - FBŠ SLAVIA Plzeň 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)

Sestava a branky: Eret, Bejm - Pešek (9., 48., 59.), Varta, Řeřicha, Šíp, Denisov, Konopík, Vyčíchlo, Páník, Kaas, Brabec, Hajšman, Sutner, Weber, Váchal, Jankovec

Hráč utkání: Vít Pešek

Odveta plzeňského derby slibovala zajímavý florbal plný soubojů o každou část hřiště na plzeňské Lokomotivě. Poprvé se skóre měnilo na straně hostů, kteří v první třetině byli nebezpečnější a třetinu ukončili ve vedení 1:2. V druhé části bylo vidět spoustu neproměněných šancí z obou stran. Šance dokázali využít pouze hráči Slavie a tak do šaten odcházeli ve vedení 1:4. Scénář na hřišti dost připomínal sobotní duel proti Spartě. Dokonce i v nasazení domácích hráčů a tak diváci mohli vidět zlepšený výkon domácích hráčů, kteří se drali za vyrovnáním. Bohužel to nestihli v základní hrací době a prohráli i svůj čtvrtý zápas v řadě v poměru 3:5.

Komentář trenéra Václava Michálka: ,,Ve všech třech zápasech nás od výher či lepšího výsledku brzdili individuální chyby, ať už v rozehrávce a nebo v obsazování hráčů. Jsem rád, že v zápasech na domácí palubovce to hráči nezabalili a ukázali, že můžeme hrát atraktivní florbal, který musíme podpořit proměňováním brankových šancí. Máme na čem pracovat, ale věřím, že se zápas od zápasu budeme zlepšovat."

Fotogalerie

Starší žáci white

Komentář trenéra Vojtěcha Kuneše: ,,V neděli jsme odehráli první turnaj 1. koše ligy starších žáků. Do turnaje jsme vstoupili dobře a po hladké výhře 7:0 nad Sokolovem nás čekal těžký soupeř z Goril Plzeň. Zápas skončil poměrem 3:6 v náš neprospěch, paradoxně se ale jednalo o nejlepší výkon celého herního víkendu. Ve třetím zápase jsme se střetli s dalším městským rivalem, tentokrát se Slávií Plzeň. Tento zápas nelze hodnotit jinak než jako náš nejhorší výkon na turnaji a zcela zaslouženě jsme prohráli 2:5. Poslední zápas turnaje jsme sehráli proti Hurrican Vary Black, který skončil 1:3. Z naší strany se jednalo o zlepšený výkon, avšak ve druhé polovině utkání nám již došly síly. Celý turnaj bych hodnotil tak, že to odpovídalo našemu přístupu k tréninku a velké marodce, která nás v posledních týdnech trápila. Do příštího herního víkendu máme na čem pracovat a pevně věřím, že se výrazně zlepší přístup k tréninku."

O pohár starosty MO Plzeň 4

Mladší žáci white

Komentář trenéra Michala Brabce: ,,Turnaj se hrál na trojkovém hřišti, což pro nás je skvělý odrazový můstek do velkého florbalu, jelikož se hráči dostanou častěji do hry. Mlži white si vytyčili před turnajem jasné cíle v podobě návyků, které bychom mohli přenést do pětkové hry. Už na začátku turnaje se nám to dařilo dobře plnit, z jednotlivých chyb jsme se rychle poučovali a hráči jasně vnímali, co po nich na hřišti chci. S turnajem jsem maximálně spokojený ve všech ohledech. I výsledkově se white týmu dařilo, vyhráli jsme po několika vyrovnaných zápasech celou skupinu a dostali se až do boje o medaile, kde jsme v semifinále poprvé na turnaji potkali přemožitele. I tak můžeme být se třetím místem a plackami na krku šťastní."

Mladší žáci blue

Komentář trenéra Jiřího Wintera: ,,Mladší žáci blue si v sobotu na turnaji O pohár starosty vedli vcelku dobře. Na rozdíl od ostatních turnajů, tento byl jako vzpomínka na elévská léta a hráli tak 3 na 3. V takové hře, si dovolím říct, že jsme dominovali po celý turnaj. Kluci ukázali svoje zkušenosti z velkého florbalu a svojí šikovností a chytrostí se právem dostali až do finále. Ve finálovém zápase jsme se utkali s plzeňským rivalem ze Slavie a tam kluci svoje již zmíněné dovednosti doplnili o týmovou hru. Zápas tak byl více než jasný od prvních pár minut. Výhra 22:4 nám zaručila první místo na turnaji a odehraná hra v posledním zápase nám ukázala výhody týmové hry."

Elévové

Komentář trenéra Jiřího Laubera: ,,Už od prvního zápasu bylo vidět, že jsme byli rozlosováni do papírově těžší skupiny, ale kluci bojovným výkonem vyhráli první zápas nad Slavií Plzeň 8:6. Ve druhém zápase nás čekal Turnov se kterým jsme hráli vyrovnané utkání, které skončilo remízou 6:6. Jako poslední zápas ve skupině nás čekaly Strakonice, které vstoupily lépe do zápasu a po polovině jsme prohrávali o čtyři branky, ale i přesto se kluci dokázali semknout a náš výkon se rapidně zvedl. Bohužel to nestačilo a prohráli jsme 8:9. Naneštěstí jsme skončili třetí ve skupině a to pouze o skóre, tudíž jsme se museli přemístit do vedlejší haly, kde jsme odehráli čtvrtfinálové utkání s Podbořany. Navázali jsme na skvělý výkon ze druhé poloviny se Strakonicemi a ve čtvrtfinálovém utkání jsme zvítězili vysokým rozdílem 13:2. V semifinále na nás čekaly opět Strakonice. Ve druhé polovině utkání už byla vidět na klucích únava a náš výkon na Strakonice nestačil. Touto prohrou jsme skončili na krásném 3. místě a nejlepším hráčem se stal Jakub Říhánek. Klukům bych chtěl poděkovat za skvělé nasazení do turnaje a doufám, že si ho užili tak jako já. Rodičům děkuji za podporu a těším se na příští turnaj."

Přípravka

Komentář trenérky Kristýny Svobodové: ,,I když náš počet hráčů byl malý, tak kluci do turnaje šli ve 100% nasazení. Každým zápasem byli lepší a i když jsme si připsali pouze jednu výhru a jednu remízu, dostali jsme medaile za statečnost a bojovnost. Klukům děkuji za turnaj a doufám, že si turnaj užili stejně jako já."