Home > Články > Souhrn devatenáctého herního víkendu

Souhrn devatenáctého herního víkendu

O víkendu doma muži vybojovali důležité 3 body. Junioři bodovali pouze v pátek. Jak komentují uplynulé turnaje naši trenéři, si můžete přečíst v souhrnu.

MUŽI A

⚔️ FbC Plzeň VS FAT PIPE Start98 5:1

💬 Vyjádření trenéra Václava Michálka:
Pro oba týmy velmi důležité utkání z pohledu ligové tabulky, což bylo vidět i první třetinu, kdy to byly taktické šachy a čekání, kdo udělá větší chybu. Ve druhé části byl obraz hry podobný, kdy se čekalo na chybu a hned dvě jdoucí po sobě jsme vyprodukovali my a soupeř potrestal a šel do vedení. Do poslední třetiny jsme měli jasný plán a to zrychlovat hru a více střílet, což neslo svoje ovoce. Musím tým pochválit za celý zápas, kdy jsme soupeře nepouštěli do šancí a ve třetí části utkání jsme předvedli produktivní výkon, který byl podpořen i naší skvělou hrou v oslabení. Nesmím zapomenout poděkovat našim skvělým divákům, kteří nás hnali celý zápas za vítězství.

JUNIOŘI

⚔️ FBC Česká Lípa VS FbC Plzeň 10:13
⚔️ FBC Liberec VS FbC Plzeň 7:3

💬 Vyjádření trenéra Martina Klána:

Páteční předehrávka v České Lípě začala nejlépe, jak mohla, v polovině zápasu jsme dokonce vedli už 10:1. Poté jsme začali dostávat strašné množství jednoduchých a zbytečných gólů, chtěli jsme po sobě až příliš místo toho, abychom hráli jednoduše, jsme se svazovali zbytečnostmi a ke konci zápasu pár drobných zranění vyřadilo několik hráčů ze hry. Tak tak jsme zvládli uhájit 3 body v konečném výsledku 13:10. Sobotní zápas proti Liberci byl úplně o něčem jiném, byli jsem disciplinovaní při hře na balonku a důrazní v obranné části. Kluci přesně věděli, co od soupeře můžou očekávat a na hřišti to bylo znát. Dlouho jsme zvládli držet krok, ale na body to bohužel nestačilo. Sobotní zápas ukázal, že lépe zvládáme zápasy s těžšími soupeři, teď jen musíme zvládnout závěr základní části.

DOROSTENCI

⚔️ FbC Plzeň VS FBC FAT PIPE Vipers Most 3:4

⚔️ Kanonýři Kladno VS FbC Plzeň 6:5

💬 Vyjádření trenéra Ondřeje Horažďovského:

Do prvního zápasu proti Mostu jsme vstoupili poměrně dobře. Čekali jsme, že bude více na balonku jak soupeř, a to se potvrdilo. Dokázali jsme dobře přecházet soupeře, ale na útočné polovině už to tak dobré nebylo. Ve třetí třetině jsme bohužel nedokázali využít naší převahu a nepovedlo se nám strhnout výhru na naší stranu. V druhém zápase proti Kladnu se nám vůbec nepovedla první třetina. V druhé a třetí třetině už jsme však předvedli velice dobrý výkon. Bohužel to ani v tomto utkání na body nestačilo.

MUŽI B

⚔️ FbC Plzeň VS TJ Tlučná 4:3pn

⚔️ FB Hurrican Karlovy Vary B U23 VS FbC Plzeň 6:2

💬 Vyjádření trenéra Matouše Ereta:
V sobotu vyjela mužská rezerva k dalšímu dvojzápasu, tentokrát na hale Plzeňské Slavie. Prvním soupeřem nám byla Tlučná. Začali jsme bohužel dost vlažně a museli jsme dotahovat. Postupem času jsme se do zápasu dostali ale především kvůli nedostatku pohybu jsme nezvládali dávat góly. Utkání dospělo až do nájezdů, kde jsme naštěstí uspěli a dokázali Tlučnou porazit i potřetí v této sezóně. O vítězný nájezd se postaral hostující hráč z áčka Vlastimil Buchta. K druhému zápasu jsme proti Karlovým Varům U23 nasadili již podruhé v sezóně Václava Zábrana z áčka, tentokrát nám však tento tah příliš nevyšel a kvůli zmatkům v obraně jsme soupeře pustili do vedení. Celý víkend byl ve znamení neproměňování šancí, třeba i z metru do úplně prázdné brány. Soupeř svoje šance využil a my i přes zlepšený výkon ve třetí třetině nedokázali vstřelit víc jak 2 branky a prohráli. Další dvojzápas je na programu hned 4.února v Domažlicích.

MLADŠÍ ŽÁCI BLUE

⚔️ FBŠ SLAVIA Plzeň red VS FbC Plzeň 4:6

⚔️ FBŠ Gorily Plzeň VS FbC Plzeň 3:2

⚔️ FBŠ SLAVIA Plzeň white VS FbC Plzeň 11:3

💬 Vyjádření trenéra Jiřího Wintera:
V neděli naši mladší žáci BLUE pořádali 1. koš ve Šťáhlavech. Oproti předchozímu turnaji jsme byli daleko lépe připraveni. Již jsme nebyli v 9 lidech, ale tentokrát jsme hráli ve 14. Pro hráče to tak znamenalo menší zatížení a díky tomu jsme zvládli běhat celý turnaj na plno. Soupeřem nám byly 2 týmy plzeňské Slavie a jeden tým plzeňských goril. Do každého zápasu jsme vstoupili s odhodláním vyhrát nebo se o to aspoň poprat. Ze začátku nám při ztrátě balonku chvilku trvalo, než jsme začali napadat, ale v průběhu turnaje jsme to zlepšili. Bohužel s turnaje odjíždíme s 2 prohrami a 1 výhrou, ale na druhou stranu víme, že jsme zápasy odehráli dobře a v každém zápase jsme se zlepšili.

MLADŠÍ ŽÁCI WHITE

⚔️ FbC Plzeň VS SK Jiskra Domažlice 11:7

⚔️ SLA

⚔️ HOR

V sobotu se náš WHITE tým podíval na turnaj do Rokycan. Kvůli větším marodkám se do sestavy dostali i někteří lepší elévové a 2 hráči z BLUE týmu. Cíl na turnaji byl jasný - pohyb s balónkem a aktivita. Až na některé výjimky mužů říct, že hra vypadala dobře. Celkem jsme odehráli 3 utkání a v každém bylo vidět, že jsou hráči chytřejší a chytřejší. Díky naší aktivitě jsme se dostali do nových situací, ze kterých jsme se poměrně dobře učili, a mohli tak na něm být příště připraveni. Na konci turnaje už u některých hráčů mohlo být vidět i předvídání, kam bude hra plynout. Turnaj vidím tedy pozitivně a doufám, že hodně vstřelených gólů hráče motivovalo.