Home > Články > Souhrn devátého herního víkendu

Souhrn devátého herního víkendu

Mužské Áčko opět rozhodlo až v nájezdech a dovezlo do Plzně dva body. Junioři porazili Slavii. Oba týmy dorostenců uhrály plný počet bodů. Mužská rezerva na domácím turnaji pohořela. Dále hrály také oba týmy mladších žáků.

Muži A

Mužské Áčko ukončilo šňůru čistě venkovních zápasů a přivezlo domu dva body, které získalo při nájezdech.

Florbal TJ Kobylisy - FbC Plzeň 4:5pn (2:1, 1:2, 1:1, 0:0)

Sestava a branky: Bezděk, Ščurko - Faitenhanzl, Kuneš (27.), Nový, Plachý, Brabec, Zábran, Vošta (14.), Lapuník (57.), Němeček (37.), Tomášek, Täuber, Malý

Hráč utkání: Jan Faitenhanzl

Komentář trenéra Tomáše Oliveriuse: ,,První třetina vlažná z naší strany, kdy jsme zjistili, že s tímto soupeřem se dá hrát v nízkém tempu, a tak jsme tak hráli. Ze hry jsme nebyli nebezpeční a dělali jsme jednu individuální chybu za druhou. Soupeře jsme drželi ve hře. Druhá třetina se zlepšila z pohledu přechodu do útočné části hřiště, ovšem zakončení je naší velkou slabinou. Neumíme hrát jednoduše, naopak když nám to nejde, vymýšlíme ještě složitější věci. Do toho přidáme několik zbytečných vyloučení, kterých máme každý zápas spousty a zápas podle toho vypadal. Třetí třetina ukázala jen to, že když dostaneme branku ke konci zápasu, tak jsme schopni dát další střídání gól. Prodloužení bylo nahoru dolů, nic pohledného, jelikož soupeř vyčkával na nájezdy, což se mu vážně vyplatilo. Závěrem jen můžu poděkovat klukům alespoň za ty dva body.

Když si ale uvědomím, že jsme schopni hrát s takovým týmem takovýto výsledek, nemůžu být spokojený. Kluci zaberou, jen když musí a nic navíc, což nás může stát další důležité body se slabšími soupeři. Když má člověk srovnání s výkonem z předešlého víkendu, je to pro mě spíš zklamání. Můžu jen doufat, že zabereme na tréninku, kluci si sáhnou do svědomí a příští víkend snad ukážeme, že jsme schopni vyhrát v základní hrací době a o víc jak jednu branku."

Junioři

Sobotní večer patřil plzeňskému derby. Úvod utkání patřil týmu hostí. Byl rychlejší, dokázal se dostat do mnoha šancí a hlavně je proměnil. Velmi rychle se tak dostal do dvoubrankového rozdílu. Díky zlepšenému výkonu se však domácím povedlo rychle vyrovnat a dále už pokračovali ve zlepšeném výkonu.

FbC Plzeň - FBŠ SLAVIA Plzeň 8:5 (2:2, 4:2, 2:1)

Sestava a branky: Eret, Bejm - Pešek (33., 45.), Varta, Řeřicha, Šíp, Kaas, Denisov, Konopík (18., 26.), Brabec, Hajšman (58.), Sutner, Sobek, Weber (17., 25.), Baštýn (39.), Táborský

Komentář trenéra Jaromíra Täubera: ,,Jedním z mnoha měření sil se Slávií o tomto víkendu byl zápas juniorů v rámci 1. ligy. S městským soupeřem se potkáváme celkem často a tak asi nebylo čím se navzájem překvapit. Kluky chci pochválit, že v zápase chtěli vyhrát o něco více než soupeř a drželi se společného plánu. Utkání se muselo líbit i divákům, protože v žádný moment utkání netahal jeden z týmů za výrazně delší konec. Negativem jsou pro nás asi neproměněné přesilovky a některé momenty v přechodu do útoku. Naopak jsme byli kvalitnější v protiútoku, což z mého pohledu zápas rozhodlo."

Muži B

Domácí turnaj odpořádalo také mužské béčko. Bohužel, tento jediný víkendový turnaj může fanoušky FbC Plzeň mrzet, jelikož rezerva utrpěla dvě vysoké porážky.

FbC Plzeň B - FBŠ Gorily Plzeň B 4:9 (0:5, 2:4, 2:0)
FBŠ SLAVIA Plzeň B - FbC Plzeň B 11:4 (4:0, 2:4, 5:0)

Komentář trenéra Aleše Řeřichy: ,,V obou zápasech byl náš soupeř lepší a zaslouženě bral plný bodový zisk. My jsme byli vůbec rádi, že jsme se k zápasu sešli v dostatečném počtu. Jako hráč v poli musel nastoupit i gólman, takže děkuji všem klukům, kteří dorazili a snažili se zabojovat o výsledek."

Fotogalerie

Dorost A

Také dorostence A čekal domácí turnaj.

FbC Plzeň - FBŠ SLAVIA Plzeň 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

I v této kategorii jsme se dočkali derby se Slávií. Jak známo, těchto utkání není nikdy dost, a tak si ho diváci užívali plnými doušky. A bylo se na co dívat. Domácí tým zřejmě nasadil taktiku „zaseklé gramofonové desky“ neb výsledek 6:3 se tvořil poměry 2:1, 2:1, 2:1. Právě po tomto utkání byl vyzpovídán trenér Jaromír Täuber a brankář týmu Filip Beran:

Máte za sebou derby se Slávií, které patří k těm nejočekávanějším. Zápas jste vyhráli, lze tedy prohlásit, že mise splněna?

„Ano, to jsme dnes splnili. Možná ještě důležitější, než samotný výsledek je pro nás fakt, že jsme se prezentovali hrou, kterou bychom se rádi prezentovali i nadále a kluci odvedli dobrou práci.“
Od začátku jste působili jako lepší tým, je však něco, co je nutné zlepšit?
„Tak určitě, zaměřujeme se především na rozvoj jednotlivců. Myslím si, že právě to dnes bylo klíčové pro vývoj utkání. Zároveň musím ale poznamenat, že chyby i samotná úroveň oněch jednotlivců je zkrátka strašně odlišná. To je nutné co nejlépe sladit a rozdíly eliminovat.“
Kde se ty velké rozdíly vzaly? Je na vině covidová přestávka?
„Asi to tak opravdu bude. Je bohužel vidět, že každý hráč k tomu během tohoto období přistoupil jinak a to se bohužel nemálo projevuje právě na hřišti.“
Další utkání vás čeká s Litvínovem. Předpokládám, že i tam je ambice vyhrát…
„Určitě ano, ale v každém případě bychom i tento zápas chtěli pojmout rozvojově.“
A nyní z pohledu brankáře… Derby je vždy divácky velmi zajímavé. U vás, když přihlédnu k faktu, že se se soupeři dobře znáte, je to taky výjimečnost, nebo jen další ze série zápasů?
„Je to určitě jiné, ale zároveň k tomu musíme přistupovat stejně zodpovědně jako ke každému jinému zápasu. Dnes jsme byli lepším týmem a to bylo velmi pozitivní.“
Máte v hlavě nějaký aspekt, který rozhodl dnešní zápas?
„Za mě týmovost.“
SK BIVOJ LITVÍNOV - FbC Plzeň 2:9 (0:1, 1:4, 1:4)

Cíl trenéra porazit Litvínov se naplnil. Severočeši utkání nezvládli zejména po sportovní stránce. Velmi rychle u nich došlo k rozhádání a ztrátě týmového ducha.

Komentář trenéra Ondřeje Horažďovského: ,,Do druhého zápasu proti Litvínovu jsme vstoupili poměrně ustrašeně, i když jsme věděli, že Litvínov bude hrozit pouze z protiútoků. Ve druhé třetině, díky zlepšené hře v útočném pásmu a slepeným gólům, jsme dokázali odskočit soupeři. Ve třetí třetině jsme ještě dokázali navýšit skóre, a tak bereme zasloužené tři body."

Fotogalerie

Dorost B

Druhá liga dorostenců nám pro tento víkend nachystala dvě utkání. Tím prvním byl duel s celkem USK Akademik Cheb.

USK Akademik Cheb - FbC Plzeň B 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Utkání to bylo velmi vyrovnané, a ani po dvou třetinách nebylo zdaleka jasné, kdo by si mohl připsat drahocenné tři body do celkové tabulky. Duel rozhodla až třetí třetina, kterou plzeňský tým ovládl poměrem 2:0. Plzeňskému FbC se tak nakonec podařilo zvítězit poměrem 4:2.

Kapitán týmu však po zápase uznal, že se nejednalo o ten nejlepší výkon: „Lepším celkem jsme rozhodně nebyli. V průběhu celého zápasu bylo vidět poměrně velké množství nepřesností a neproměněných šancí (celkem 10 - pozn.red.). Rozhodla třetí třetina, kde jsme se nenechali, na rozdíl od soupeře, vystresovat a mohli jsme tak utkání dotáhnout do vítězného konce.“

FbC Plzeň B - FBŠ SLAVIA Plzeň B 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
I druhé utkání dorostenců se neslo v duchu vyrovnanosti a nervů až do samotného konce. Právě nervy byly o to větší díky faktu, že se jednalo o plzeňské derby proti Slavii. V tomto utkání byla klíčová první část, která se domácímu týmu zdařila, a tým se tak mohl lépe koncentrovat. Koncentrace se ale ne zcela vedla ve třetí části, a tak po skončení utkání ukazovala výsledková tabule skóre 4:3.

Komentář trenéra Ondřeje Horažďovského: ,,Do prvního zápasu proti favorizovanému Chebu jsme vstoupili poměrně ustrašeně a zaslouženě jsme prohrávali 1:0, do první přestávky jsme však zvládli vyrovnat stav utkání na 1:1. Od druhé třetiny jsme začali vycházet z pevné obrany a dobrých protiútoků. I když zápas nepobral moc krásy, bereme důležité tři body.

Zápas se Slavií byl z naší strany daleko lepší v útočné fázi, a tak jsme zaslouženě vedli 4:1. Po čtvrtém gólu nám začali docházet síly, a proto také Slávie zdramatizovala konec zápasu. Vyrovnat se jí však nepodařilo, a tak jsme znovu brali tři body."

Fotogalerie

Mladší žáci blue

Komentář trenéra Michala Brabce: ,,Tým mladších žáků blue čekal další turnaj v rámci prvního koše. Karantény a nemoci se začaly značně projevovat na našem počtu, a tak nás čekala zajímavá výzva, a to odehrát všechny čtyři relativně dlouhé zápasy, aniž bychom jakkoliv měnili styl hry. Nutno ovšem říct, že stejný problém měly všechny týmy na turnaji.

Na turnaji jsme se utkali se dvěma týmy Slávie, týmem Tachova a na závěr s Karlovými Vary. V prvních třech zápasech jsme dokázali urvat vítězství, v zápase s Vary už došly potřebné síly a na první porážku tohoto soupeře v sezóně si budeme muset ještě počkat.
S výkonem jsem relativně spokojený, v návycích jsme byli až na výjimky výborní a dařilo se nám dávat góly i ze situací, které řešíme velmi krátkou dobu. Ovšem, chvilkami byly na hřišti momenty, kdy jsme se báli hrát, nebo naopak chtěli hrát, ale neměli kam. Pár věcí zlepšíme a příště první koš vyhrajeme."

Mladší žáci white

Komentář trenéra Štěpána Plachého: ,,V sobotu se nám uskutečnil již druhý turnaj našich mlžů white, do kterého jsme bohužel opět vstoupili prohrou proti soupeři FBŠ Slavia Plzeň girls 10:5. První pětimutovku zápasu jsme vedli, poté jsme inkasovali tři rychlé góly, ze kterých jsme se nedokázali do konce zápasu vzpamatovat. Druhý zápas dne jsme také prohráli a to 3:16 proti velice kvalitnímu soupeři TJ Tlučná. Zápasu chybělo tempo a hlavně kvalita střelby, na které musíme do budoucna zapracovat. Poslední zápas dne se nám konečně výsledkově podařil, vyhráli jsme proti FBC Rokycany v poměru 10:2. I přes výsledek se mi zápas herně nelíbil, nebyl jsem celkově spokojený s nasazením mých svěřenců po dobu celého turnaje. Doufám, že se do dalšího turnaje zlepšíme."