Home > Články > Souhrn desátého herního víkendu

Souhrn desátého herního víkendu

Muži A vybojovali svou další domácí výhru. Z mládežnických kategorií pak zápasy absolvovali junioři, dorostenci a mladší žáci. V neposlední řadě za sebou mají velice úspěšný turnaj i naši elévové.

MUŽI A

⚔️ FbC Plzeň VS Bulldogs Brno 7:5

💬 Vyjádření trenéra Václava Michálka:
Vstup do zápasu jsme neměli klasicky dobrý a po osmi minutách jsme prohrávali již o tři branky. Poté jsme se dostali do hry a stihli do konce úvodní třetiny vyrovnat. Druhá třetina byla z obou stran takzvaně o ničem, přesto ji vyhrál soupeř v poměru 1:2. Do závěrečné části jsme vstoupili s jasným plánem, hrát trpělivý florbal, který povede k zisku tří bodů. To se povedlo a poslední brankou pár vteřin před koncem utkáním jsme korunovali výhru nad Brnem. Další těžké utkání, které jsme zvládli primárně po psychické a také po taktické stránce. Touto cestou bych rád poděkoval skvělým divákům, kteří vytvořili atmosféru ženoucí nás kupředu.

JUNIOŘI

⚔️ Florbal Chomutov VS FbC Plzeň 6:1
⚔️ FBC DOŠWICH MILEVSKO VS FbC Plzeň 8:6

💬 Vyjádření trenéra Martina Klána:
Oba víkendové zápasy měli společné pouze to, že jsme z nich nepřivezli ani bod. V sobotním zápase se nám nedařila koncovka, pálili jsme co se dalo, výborně nás podržel Filip Beran. Zvládli jsme držet tempo hry a relativně vyrovnané utkání až do konce druhé třetiny. Ve třetí třetině se vše zlomilo. Přestalo nám vycházet snad vše, co jsme si řekli. Soupeř přidal na produktivitě a zaslouženě nás porazil 6:1. S jedním vstřeleným gólem se prostě vyhrávat nedá.
Nedělní zápas v Milevsku byl ve všem odlišný. Přestože jsme nastoupili pouze s jedenácti hráči do pole, jsme byli Milevsku více než rovnocenným soupeřem a o body se bojovalo až do poslední chvíle. Zápas to byl od začátku plný šancí na obě strany. Jak už jsme proti Milevsku zvyklí, museli jsme zápas otáčet. Finální tlak už se nevydařil, jak jsme chtěli. Soupeř šťastnými góly odskočil a my už jsme nezvládli reagovat. Kluci si za neděli zaslouží obrovský respekt vzhledem k tomu, v jakém složení lajn a počtu zvládli celý zápas ve vysokém tempu odehrát. Od tohoto zápasu se můžeme odrazit pro naši další práci.

DOROSTENCI

⚔️ FbC Plzeň VS Viking TJ Kobylisy 3:2

⚔️ FBC DDM Kati Kadaň VS FbC Plzeň 7:4

💬 Vyjádření trenéra Ondřeje Horažďovského:
Začátek prvního zápasu se nám nepovedl. Soupeř byl všude rychlejší a my zbytečně faulovali. Ve druhé a třetí třetině jsme zlepšili tlak do čepele a pohyb na útočné polovině, což nás přiblížilo k výhře.
Ve druhém zápase nás tlačila bota při proměňování šancí a i přes velice dobrý výkon jsme bohužel prohráli 7:4.

MLADŠÍ ŽÁCI BLUE

⚔️ FBŠ SLAVIA Plzeň red VS FbC Plzeň 5:3

⚔️ SPORT CLUB Klatovy VS FbC Plzeň 3:6

⚔️ TJ Tlučná VS FbC Plzeň 2:5

💬 Vyjádření trenéra Jaromíra Täubera:
Mladší žáci blue se na domácím turnaji postupně utkali se soupeři ze Slavie, Klatov a Tlučné. Co se předvedené hry týče, byl z naší strany nejkvalitnější první zápas, který jsme sice paradoxně prohráli, ale vytvořili jsme si velké množství příležitostí. Ty jsme sice nebyli schopni proměnit, ale to se vzhledem k věku hráčů dá pochopit. Další zápasy jsme měli velké problémy s udržením soustředění na utkání. Sice jsme oba vyhráli, ale na můj vkus jsme se až příliš přizpůsobili tempu soupeře a byli jsme málo proaktivní.

💬 Vyjádření trenéra Vojtěcha Kuneše:
Elévové odehráli svůj další ligový turnaj v Plzni na Area D. Turnaj jsme tentokrát odehráli rozdělení na dva týmy Blue a White. Elévové Blue předváděli povedené výkony, konečně se nám začalo dařit promítat věci, kterým se věnujeme v tréninku. Prezentovali jsme se aktivním florbalem se zdravím sebevědomím na balonku a vyzkoušeli si spoustu novych herních situacích. Tým Elévů White na turnaji předváděl rovněž hezké výkony. Pro některé hráče z tohoto týmu se jednalo o jejich první turnaj a sbírání prvních zkušeností ze zápasů. I přesto, že se nám výsledkově tolik nedařilo, hráčům nelze upřít snahu a nadšení. Dle mého názoru řada z nich udělala za uplynuly měsíc velký pokrok a určitě se nám povede turnaj od turnaje lépe. Děkuji hráčům za reprezentaci a rodičům za podporu.