Home > Články > Souhrn čtvrtého herního víkendu

Souhrn čtvrtého herního víkendu

Tento víkend se zadařilo pouze starším žákům white. Blue nezískali bohužel žádný bod i přes těsné výsledky. Muži přestřihli vítěznou šňůru.

Muži A

Mužskému Áčku se v neděli vůbec nedařilo a tak zaznamenalo první prohru v této sezoně. Jejich přemožiteli byli pražští Panters, kteří dokázali z našich chyb vytěžit maximum.

FbC Plzeň - Panthers Praha 3:7 (0:3, 1:3, 2:1)

Sestava a branky: Bezděk - Malý, Faitenhanzl, Kuneš (57.), Buchta, Brabec, Zábran, Horažďovský (35.), Vošta, Lapuník (46.), Němeček, Tomášek, Täuber

Hráč utkání: Josef Tomášek

Komentář trenéra Pavla Strejčka: ,,S nedělním výkonem nemůžeme být spokojeni. Ustrašenost v osobních soubojích, tím pádem jich řada prohraných, darování několika gólů po osobních chybách a ztrátách. Pozdní reakce na herní situace, celková herní nekompaktnost. Celé to utkání bylo o hlavě, je třeba začít u sebe a nehledat tisíc jiných důvodů, proč to nejde. To utkání bylo vypjaté, plné osobních soubojů a my jsme ho emočně nezvládli. Nicméně v utkání bylo i několik světlých momentů, od těch je potřeba se odrazit a do dalšího kola jít s čistou hlavou."


Starší žáci blue

TJ Sokol 1.FBC Toužim - FbC Plzeň blue 8:7
FbC Plzeň blue - GO - GO Horšovský Týn 2:9
SPORT CLUB Klatovy - FbC Plzeň blue 6:4

Komentář trenéra Ondřeje Horažďovského: ,,V sobotu jsme se zúčastnili prvního ligové turnaje. Nutno říci, že pro některé hráče to byly první zápasy od loňské nedohrané sezóny. Do prvního zápasu proti Toužimi jsme vstoupili skvěle a po zásluze vedli o tři branky. Bohužel v druhé půlce zápasu soupeř ožil a dokázal otočit zápas na konečných 8:7. V druhém zápase jsme nedokázali chytnout začátek, kde nám soupeř odskočil o pět branek. I přes zlepšenou druhou půlku jsme prohráli 9:2. Poslední zápas proti Klatovům byl vyrovnaný až do konce, kde byly znovu šťastnější soupeři.


Starší žáci white

FbC Plzeň white - TJ Tlučná 16:0
FbC Plzeň white - FB Hurrican Karlovy Vary WHITE 4:4
FbC Plzeň white - Florbal Tachov B 10:1

Komentář trenéra Vojtěcha Kuneše: ,,V sobotu jsme vyrazili na 2. koš starších žáků do Fratiškových Lázní. Nebudeme se tajit tím, že cíl byl jednoduchý a to postup zpátky do 1. koše. V rámci turnaje jsme se střetli s TJ Tlučnou, Vary White a Tachov B. Po přesvědčivém výkonu v prvním zápase, který skončil poměrem 16:0 v náš prospěch se zdálo, že naplnění cíle bude jednodušší, než jsme si mysleli. Díky bohu jsme dostali tvrdou facku v zápase s Karlovými Vary White, kdy jsme po zásluze první půlku prohráli v poměru 1:2. Vůbec se nám nedařilo předvádět naši hru a využívat našich silných stránek, ba naopak jsme si přestali věřit a motivovaný soupeř trestal z dobrého pressu naši lehkovážnost. Po první polovině se nám podařilo konečně přeřadit na rychlejší stupeň a začínali jsme ve hře získávat převahu. Ta vyústila v naše vedení 4:2. Bohužel pro nás jsme inkasovali dva smolné góly a konečné skóre zápasu se tak zastavilo na 4:4. Nutno říci, že soupeř si za předvedenou hru zaslouží pochvalu, stejně tak jako náš tým za obrat výsledku na 4:2. Ukázali jsme, že síla v nás dříme a umíme si poradit i s nepříznivým stavem. Poslední zápas proti Tachovu B skončil poměrem 10:1 pro nás, kdy celý tým podal zlepšený výkon. Proběhlý turnaj byl opravdu přínosný, zejména pro nás trenéry, jelikož se ukázalo, v jakých aspektech hry máme velké mezery a můžeme otevřít nové dlouhodobé téma tréninkového procesu tak, abychom se do 1. koše nevraceli jako tým, který chce udržet, nýbrž jako aspiranti na co nejlepší umístění. Jak dodali po zápase naši šestí hráči na hřišti, kteří mají z výšky skutečný přehled (naši fanoušci), neduhy se ale najdou vždycky! Doufám, že si kluci zastříleli, nabrali sebevědomí a od nového týdne se můžeme opět pustit do práce. Pochvala patří také dnes oběma gólmanům!"

Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
NSA
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone