Home > Články > Sezona překvapení: Přípravky a elévové se loučili s překvapivou sezonou

Sezona překvapení: Přípravky a elévové se loučili s překvapivou sezonou

Obecně vzato asi neexistuje vděčnější kategorie, než ty nejmenší. Jejich sportovní výkony nejsou pod drobnohledem novinářů, skautů, jejich soutěže nejsou pod věčným nátlakem PR manažerů a koordinátorů. Tou největší radostí pak je, když výkony z celé sezony překvapí nejen maličké hráče, ale i jejich trenéry. To totiž značí, že se onen soutěžní ročník opravdu povedl.

Kolektiv jako základ, o výsledky vlastně nejde

Po zakončení sezony, které se neslo, jak jinak, ve sportovním duchu, jsme měli možnost krátce vyzpovídat trenéra těchto nejmenších kategorií, a opět jsme si připomněli, o čem tyto nejmenší kategorie jsou. O kolektivu a o posunu. A ten byl letos opravdu enormní.

„Celá sezona vlastně překonala naše očekávání. Týmy přípravek i elévů tvořily super kolektiv, tréninky vypadaly skvěle, a tak naši nejmenší postupně předváděli čím dál tím lepší výkony. Zde opravdu nutno poděkovat za doslova odmakanou sezonu a snad se všichni brzy znovu shledáme.“ Okomentoval po rozlučkové akci trenér Vojtěch Řeřicha.

Jakkoli jsem o několik řádků dříve konstatoval, že mládežnické kategorie vlastně nejsou, a ani příliš nemají být, o výsledcích, pojďme se na chvíli přeci jen podívat do statistik letošní sezóny.

Plzeňská liga přípravek letos tvořila šest týmů, které dohromady utvořily deset soutěžních družstev. Naši nejmenší zde odehráli velmi slušnou porci sedmatřiceti utkání, díky kterým u hráčů došlo k velkému výkonnostnímu, který tak mohl trenéry týmu bezesporu potěšit. Celkový výsledek v tabulce bychom ale hledali marně, neboť, jak asi víte, se v těchto soutěžích tabulka nevede.

Nejinak je tomu v Plzeňské lize elévů. Ta byla složena z devíti klubů a celkem čítala velmi početnou sestavu patnácti týmů. Ani v této nabité konkurenci se naši elévové neztráceli a jejich výkony se v průběhu sezóny rapidně zlepšovaly. Tým FBC Plzeň Bílí nakonec odehrál velkou porci rovných čtyřiceti utkání, tým Modrý pak o tři utkání méně.

Na samotný závěr se zcela jistě sluší poděkovat všem rodičům za podporu v letošní sezoně a těšíme se na další porci zážitků v ročníku nadcházejícím.

Na flickru najdete i galerii ze společného focení na centrech.

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2
eurosoftware
vyřešme
Autovia
WPC
DBA
PTservis

Partneři 1. ligy ČF

Exesport