Home > Články > Rozhovor s kapitánem A týmu

Rozhovor s kapitánem A týmu

Novým kapitánem Josef Tomášek

Ahoj Pepo, na úvod se vraťme k minulé sezóně. Podařilo se nám naplnit cíl sezóny a sice postup do play off. Jak těžké to bylo?

Zdravím všechny florbalové nadšence. Před začátkem minulé sezóny jsme se všichni shodli na jedné věci - bojovat o playoff, a tím si udržet status ligově nejvýše hrajícího klubu v Plzni. Tento cíl se nám i přes všechny neúspěchy při venkovních zápasech povedlo splnit. Cesta to byla ale trnitá. I když jsme na domácí palubovce byli téměř neporazitelní, na venkovních zápasech jsme všichni pociťovali pravý opak. Sérii venkovních proher jsme zlomili až na samém konci sezóny, kdy nám šlo úplně o všechno. Trochu kostrbatým výkonem proti jednomu z brněnských celků se nám podařilo na soupeřově palubovce vyhrát, a zajistit si tak místo v předkole play-off. Bohužel jsme poté tvrdě narazili na zkušené Kladno a naše sezóna brzy skončila.

Ty jsi byl jmenován po soustředění A týmu kapitánem. Jak se těšíš na novou roli v týmu?

Očekávám nespočet nových situací, se kterými jsem doposud neměl možnost se setkat. Avšak další výzvu ve své florbalové kariéře jsem hrdě přijal a těším se, co mi kapitanská role přinese.

Jádro týmu zůstalo prakticky beze změn. Zapracovávají se mladí hráči. Jak hodnotíš mladé hráče a celkově to, že FbC chce stavět zejména na odchovancích? Jak ty vidíš aktuálně kádr z tvého pohledu?

Můj názor je v tomto ohledu jednoznačný. Pro dlouhodobý zdravý chod klubu je potřeba mít kvalitní mládežnické kategorie, ze kterých je potom mužský A tým schopen těžit. Na hodnocení našich mladších hráčů je ještě brzy. Velká většina z nich poprvé okusí mužský florbal, kde bych se odvážil říct, že někteří jsou na něj připraveni. Ostatní rychle objeví florbal jako takový z úplně nového úhlu. Jak si se sezónou náš mladý kádr poradí odhalí jen čas, ale věřím, že klukům mužský florbal předá cenné zkušenosti a společně jen porosteme.

Angažmá se rozhodl změnit playmaker Malý, jak hodnotíš jeho rozhodnutí?

Další z předsezónního překvapení, které momentálně nevím, jestli nás oslabí nebo posílí jádro týmu. Vítek byl cenným článkem našeho týmu, ale rozhodl se, že potřebuje změnu a chce zavítat jinam. Jeho rozhodnutí respektuji a přeji mu v novém prostředí mnoho úspěchů, i když je nám všem jasné, že takovou partu, jejíž byl i on součástí, jinde těžce najde.

Rychlý konec trenéra Michálka před startem přípravy všechny překvapil. Manažer A týmu se po konzultaci s vedením rozhodl sestavit tým z vlastních řad. Jelikož ty jsi kapitán A-týmu, tak budeš v pravidelném kontaktu s realizačním týmem. Jak vám tato spolupráce funguje?

Překvapení nemám rád a tohle rozhodnutí nás všechny trochu zaskočilo. Ale stalo se a nám nezbývá nic, než se posunout dál. Každopádně s lidmi z realizačního týmu se dlouho a dobře známe, a tak si nemyslím, že s komunikací bude problém. Nejdříve se však musím do nové role trochu začlenit, ale věřím, že to bude rychlý proces.

V přípravě máte za sebou několik utkání? Jak hodnotíš svůj a týmový výkon?

Proběhlé přátelské zápasy nám ukázaly, že před sebou máme ještě hodně práce. Naproti tomu byly vidět záblesky účinného útočného florbalu, který může kdekoho potrápit. Po lajnách si musíme lecos ujasnit, ať už co se týče obrany nebo postupného útoku. Nicméně věřím, že to kolektivně zvládneme doladit a budeme podávat stabilní výkony.

Čeká nás druhá prvoligová sezóna. Co od ní očekáváš a s jakými cíli do ní půjdete?

Říká se, že udržet ligu druhý rok je vždy náročnější. Liga posílila o několik zkušených celků a my nemůžeme vědět, co od nich čekat. Jsme tak trochu hozeni lvům a postaveni před velkou výzvu, která se odvážím říct, bude opravdu větší než v minulé sezóně. To ale vůbec neznamená, že to s námi budou mít naší oponenti snadné. Věřím, že každý ze soupeřů pozná, že dobytí Plzně u nás doma není zdarma, a že si tento status v průběhu sezóny dokážeme udržet. Taktéž pevně věřím, že na minulou sezónu, co se venkovních zápasu týče, zapomeneme a ukážeme se v jasnějším světle.

Velkou novinkou 1. ligy je nová vysílací platforma, která je však zpoplatněna. Co na to ríkáš, nebude to mít za následek odliv fanoušků a pokles sledovanosti soutěže?

Osobně si myslím, že to florbalu uškodí. Nedělá to dobrý dojem, obzvlášť na lidi, kteří nejsou do florbalového světa zcela ponořeni. Spíš než úbytku fanoušků se obávám zpomalení trendu růstu florbalu jako celku. O to víc, když si v dnešní době mohou lidé zaplatit různé jiné platformy, na kterých dostanou spoustu obsahu za méně peněz.

Děkuji za možnost vám podat můj pohled na podané otázky. Těším se na naše skvělé fanoušky, kteří nám všem minulý rok ukázali, že se všichni společně posouváme vpřed. Doufám, že nás zase bude plná hala při vstupu do nové sezóny. Pojďme velbloudi!

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2
eurosoftware
vyřešme
Autovia
WPC
DBA
PTservis

Partneři 1. ligy ČF

Exesport