Home > Články > Rozhovor s hlavním trenérem Áčka Václavem Michálkem a kapitánem Tomášem Němečkém

Rozhovor s hlavním trenérem Áčka Václavem Michálkem a kapitánem Tomášem Němečkém

Sezóna pro naše muže A skončila. Přečtěte si, jak jí hodnotí hlavní trenér s kapitánem a jaké mají vize do té další.

Po první sezóně v 1. lize mužů se bohužel Áčko nezvládlo probojovat skrz předkolo play-off, ve kterém narazili na silného soupeře – Kanonýry Kladno. Důležitý cíl sezóny ale splnili. V lize se totiž udrželi a příští sezónu tak mají šanci na reparát.

V souhrnu nám sezónu zhodnotí kapitán Tomáš Němeček a hlavní trenér Áčka Václav Michálek. Prvním zpovídaným je Tomáš Němeček.

______


Jak bys zhodnotil přechod z národní ligy do 1. ligy? Byl to velký skok? Pokud ano, v čem? Změnili se podle soutěže i tréninky, nebo jste zůstali v zajetých kolejích?
Pro většinu našeho týmu to byla první zkušenost s touto soutěží, takže očekávání byla veliká. Sám jsem byl zvědavý, jak velký rozdíl mezi Národní ligou a 1. Ligou bude a kam se v tabulce zařadíme. Důležité bylo, že jsme chytli hned začátek a dokázali bodovat v prvních zápasech sezony proti favoritům soutěže. Dokázali jsme si, že můžeme hrát téměř s kýmkoliv a v domácích zápasech jsme to pak potvrzovali po většinu sezony. Hlavní rozdíl vidím v důrazu a tvrdosti ve hře. Liga je samozřejmě rychlejší, na všechno je méně času a v každém týmu jsou výborně technicky vybavení hráči. Co se týče tréninků, tak tým převzal před sezonou Venca Michálek s Matoušem Hrdličkou, takže samozřejmě některé nové prvky do tréninků přinesli. Oproti letům minulým jsme se více zaměřovali na fyzickou přípravu a následnou kompenzaci.Jaké bylo týmové očekávání od uplynulé sezóny? Splnili jste si svoje cíle, nebo jste naopak doufali v něco víc?
Náš hlavní cíl byl od začátku sezony jasný, vyhnout se play-down a udržet tak 1. ligu, což se podařilo. Do předkola play-off jsme dostali silné a zkušené Kladno, které nám bohužel nedovolilo přidat bonus v podobě postupu do čtvrtfinále. Když končíte sezonu prohraným zápasem v play-off, vždycky to mrzí, ale zpětně jí hodnotím určitě pozitivně. Soutěž byla celou sezonu extrémně vyrovnaná, do posledních kol týmy nevěděli, jestli budou v top 6 nebo budou hrát o udržení, takže musíme být spokojeni.Na čem budete muset zapracovat, abyste mohli být úspěšnější a stabilizovali vaše výkony?
Nevozili jsme téměř žádné body z venkovních zápasů, tam je velký herní a především bodový prostor pro zlepšení. Jádro týmu je ale už několik sezon v téměř stejném složení, dochází jen k drobným změnám a posouváme se každý rok výkonnostně nahoru. Pokud to tak zůstane i pro příští sezonu, tak věřím tomu, že jsme schopni hrát zase o něco lépe než letos. Na druhou stranu, jak se říká, druhá sezona je pro nováčka vždycky nejtěžší…Ve statistikách zvítězili na trestné minuty, kterých máte 184, tedy o 22 více než v pořadí druhý Hattrick Brno. V základní části snad nebylo zápasu, ve kterém byste neměli alespoň jedno vyloučení. Čím to bylo?
Těžko říct, o častém vylučování jsme se v průběhu sezony bavili několikrát. Má to asi více důvodů. Vedle klasických „hasících“ faulů, způsobených špatným postavením nebo šikovností soupeře, jsme se často nechávali strhnout, v našich očích nesprávnými, výroky rozhodčích, přestali se soustředit na hru a frustraci pak často kompenzovali zbytečnými fauly. Tento fakt jsme nahrazovali alespoň dobrou úspěšností ubráněných oslabení.Na jaký zápas nejraději vzpomínáš? Který byl pro tebe nejdůležitější?
Vždy se nejvíce vzpomíná na důležité vyhrané zápasy v play-off. Takový jsme letos bohužel nesehráli, nicméně i tak jsme měli v sezoně povedených zápasů dost, především v domácím prostředí. Paradoxně bych vyzdvihl třeba domácí zápas v základní části proti Kladnu, kde jsme zahráli celý tým velmi dobře a byla to první výrazná výhra v 1. lize. Důležitý byl také zápas se Startem ke konci základní části, kde se nám dlouho nedařilo, ale nakonec jsme zápas díky dobré třetí třetině otočili a výrazně se přiblížili předkolu play off. A nesmím zapomenout na poslední zápas sezony proti Kladnu, kde jsme si zahráli na florbalovém povrchu, před super návštěvou. Tímto bych chtěl zároveň poděkovat všem fanouškům, kteří nám doma celou sezonu vytvářeli bouřlivou atmosféru a pomohli nám tak společně udělat z Lokomotivy těžko dobyvatelnou tvrz.


______

Nyní už štafetu přebírá hlavní trenér Plzeňanů Václav Michálek.


V sezóně jste skončili na celkovém osmém místě a udrželi jste se tedy v 1. lize. Je tento fakt dostačující a bereš ho pozitivně, nebo jsi doufal v něco víc?
Náš předsezónní cíl byl udržet první ligu, což se povedlo ještě před koncem základní části. Když vezmu nováčky v první lize, tak za suverénním BUTCHIS jsme druhý nejúspěšnější tým, což považuji jako úspěch. Celkově sezónu beru jako pozitivní i vzhledem k tomu, že se měnil realizační tým a kluci začali s přípravou až koncem května. Samozřejmě si myslím, že v našich silách bylo minimálně čtvrtfinále playoff, ale Kladno bylo velmi dobře připraveno.V uplynulé sezóně jste vyhráli pouze jeden venkovní zápas. Skoro 80 % domácích jste naopak ovládli, a to dost suverénně.
Co bylo zásadním rozdílem mezi domácími a venkovními zápasy? Bylo to, že venku prohráváte a doma vyhráváte už zakódované v mentalitě na hřišti? Co myslíš, že bylo hlavní příčinou?

Dobrá otázka, s realizačním týmem jsme si ji dost často pokládali. Minimálně šest venkovních utkání jsme prohráli o jeden gól, většinou za to mohly naše mizerné vstupy do třetin. Myslím si, že v hlavách to občas bylo, že na venkovní utkání se jezdíme pouze snažit získat nějaké body. Naopak jsem rád, že jsme dodržovali úsloví Náš dům, náš hrad, kdy jsme i díky našim skvělým divákům na domácí palubovce vyhrávali.


Který s týmů byl v sezóně vaším nejtěžším rivalem?
Těžko se to hodnotí i k faktu našich výsledků venkovních utkání. Ve výsledku jsme v základní hrací době dvakrát prohráli pouze s BUTCHIS. Jinak pro mě osobně byla největší rivalita proti Kladnu a Chomutovu a to pouze z důvodu, že znám hráče či prostředí klubů.Sezóna teď skončila, to ale znamená, že vám za chvíli začne příprava na tu další. Na co se v přípravě budete soustředit?
Hráči budou mít měsíc volno, aby si odpočinuli a hlavně vyčistili hlavu. Musíme sezónu vyhodnotit nejen z pohledu vedení klubu, realizačního týmu, ale chceme slyšet zpětnou vazbu od hráčů. Naše hrubá představa je, že do přípravy na novou sezónu se vrhneme v půlce dubna. Rádi bychom se posunuli ve všech směrech, ať už je to fyzická připravenost hráčů, herní prvky a automatismy či týmový duch.


Máš nějakou vzpomínku ze sezóny na kterou budeš vzpomínat? Pozitivní či negativní.
Musel jsem se dlouho zamyslet, ale když vezmu utkání, tak si určitě vzpomenu na domácí výhry proti Kladnu, Chomutovu a nezapomenu na skvěle otočený domácí zápas proti Bulldogs Brno. Naopak nebudu rád vzpomínat na brněnské utkání proti Hattricku a Troopers. A další super vzpomínka je můj “virální” rozhovor právě po utkání s Hattrickem, kdy jsem poprvé a naposledy v pozápasovém rozhovoru zavtipkoval a hned se to dostalo na sociální sítě.


Ve statistikách zvítězili na trestné minuty, kterých máte 184, tedy o 22 více než v pořadí druhý Hattrick Brno. V základní části snad nebylo zápasu, ve kterém byste neměli alespoň jedno vyloučení. Čím to bylo?
Samozřejmě to není žádná záměrná záležitost. Podle mého názoru souvisí počet vyloučení s naší hrou, kdy chceme soupeře přerušovat v nebezpečných prostorech a díky nezkušenosti některých hráčů se tento důraz zvrhl na zákroky hodné vyloučení. Samozřejmě v některých utkáních mají velkou zásluhu na našich trestech i rozhodčí. Ve výsledku si dovolím říci, že oslabení jsme zvládali na výbornou, o tom svědčí i úspěšnost oslabení, které máme druhé nejlepší v celé lize.

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2
eurosoftware
vyřešme
Autovia
WPC
DBA
PTservis

Partneři 1. ligy ČF

Exesport