Home > Články > Rozhovor s Václavem Khekem

Rozhovor s Václavem Khekem

Rozhovor s navrátilci mužského Áčka.

V této sezoně se k mužskému A týmu přidalo hned několik navrátilců, kteří posilnili náš stávající tým. Jedním z nich je plzeňský matador Václav Khek, který se vrátil z dlouhodobého zahraničního pobytu na Novém Zélandu.

Ahoj Vencíku,

dva roky jsme Tě neviděli. Prozraď nám, kde jsi byl a cos dělal.

Zdravím, přesněji šlo o rok a půl, který jsem strávil na Novém Zélandu. Byl to nezapomenutelný rok a půl mého života. Vyzkoušel jsem si více jak deset prací, od sběru ovoce, přes chmelovou sklizeň, řízení traktoru a ostatních strojů. Zažil jsem spoustu zajímavých a adrenalinových zážitků.

Proč ses rozhodl vrátit se do Čech?

Víceméně mi končila víza, která mi byla i tak již prodloužena, jelikož situace s covid-19 komplikovala návrat domů.

Co ty a sport na Novém Zélandu? Bral sis s sebou florbalku? Nebo jsi propadl národnímu sportu rugby?

Florbal jsem měl možnost hrát pouze párkrát. Úroveň je slabší ve srovnání s kvalitou našich hráčů. Ale i tak to bylo fajn si plácnout na druhé straně světa. Rugby jsem bohužel hrát nestihl, i když mi místní říkali, zda ho již nehraji a pokud ne, ať to zkusím. Big and Strong, říkávali...

Co tě na Zélandu nejvíc překvapilo? Zajímá nás nějaké srovnání s Českou republikou.

Mentalita a celkový přístup. Určitě bylo skvělé opustit ten stereotyp u nás. Poznat jinou kulturu, odlišné chování lidí a ochotu, kterou obecně u nás nepotkáme v takovém měřítku.

Byl pro Tebe návrat do FbC jasná volba nebo jsi dostal nabídku i z jiných klubů?

Měl jsem nabídky jít i do jiných klubů, ale nakonec jsem se rozhodl pro FbC, kde jsem vyrůstal.

Jaká je Tvá úloha v týmu po tom, co ses vrátil v porovnání s Tvým minulým působením? Není tajemstvím, že jsi nejstarší z celého týmu. Jak to snášíš? Jsi třeba mentorem pro naše nejmladší Áčkaře?

Úloha se určitě změnila v tom, že se snažím víc hrát a ne sbírat trestné minuty. To souvisí i s tím věkem. Je pravda, že jsem nejstarším hráčem Áčka, ale rozhodně se tak zatím necítím. Na druhou stranu, je to vcelku motivující, snažit se hrát tak, abych byl k užitku, když víme, že kluci jsou vesměs o dekádu mladší.

Jednu chvíli jsi trénoval naši ženskou složku. Nepomýšlíš opět na trenérskou kariéru?

Co jsem se doslechl, tak prý ano. Tak snad je na tom něco pravdy :-) Bohužel jsme neměli úplně výkony, ale byli jsme dobrá parta. Dokonce mám od holek několik dárků. Pokud bych někdy chtěl trénovat, tak až skončím s aktivní hráčskou kariérou.

Jsi jeden z mála plzeňských hráčů, kteří okusili Superligu. Přibliž našim novějším fanouškům, kde jsi hrál.

Hrál jsem v SK Bivoj Litvínov, kdy jsme v sezóně 2014/2015 postoupili do nejvyšší tuzemské soutěže. Bohužel naše Superligová soutěž v roce 2015/2016 skončila po pouhém roce. I přesto jsem si splnil sen a byl to skvělý zážitek. P.S.: 59:59

Jak trávíš dnešní nelehkou dobu? Nějaké individuální tréninky?

Máme od trenéra pokyny, co máme dělat. Chodím běhat do lesa a využívám workout hřiště k posilování. Jinak snad tahle covid doba brzy skončí s co nejmenšími následky.

Shrň v krátkosti současnou sezonu, která stihla být odehraná. Přeci jen se Vám docela dařilo. A až se nám soutěž opět rozběhne, jaký čekáš průběh?

Kromě 2. třetiny 4. kola proti Náchodu hodnotím sezónu zatím pozitivně. Je tam chuť vyhrávat, tým funguje, kluci jsou draví a běhaví (tím myslím samozřejmě i sebe). Zbytek sezóny se uvidí po uvolnění omezení, která nám nedovolují hrát. Doufám a věřím, že navážeme na dosavadní výkony.

Děkujeme Ti a přejeme brzké navrácení na palubovku.

Soutěž

Dnes si po delší době zasoutěžíme o klubové tričko.

Jak bylo výše zmíněno, Vencík je nejstarším hráčem týmu. Zajímalo by nás, kolikátou sezonu své kariéry tento rok hraje.

Odpovědi nám posílejte do příspěvku na facebooku či na instagramu. Ze správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce, který získá klubové tričko!

Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
NSA
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone