Home > Články > Přestřelka v Plzni

Přestřelka v Plzni

FBC vybojovalo výhru nad Draky a dále stoupá tabulkou.

Čistě pragmaticky vzato to byl ale souboj jako z amerického filmu. Celých 60 minut jsme byli svědky velmi dramatického souboje o body, který našel své rozuzlení až v posledních minutách utkání. Určité poprvé by se našlo i pro zaryté fanoušky florbalu, kteří už prostě a jednoduše “viděli všechno.” Teď ale postupně.

Celkem pět branek jsme viděli v první dvacetiminutovce, které mimo jiné přinesla mnoho zajímavých soubojů, které tomuto utkání dávaly pořádný sportovní náboj. Jako první se ve čtvrté minutě prosadil Kopecký a potěšil tak několik přítomných fanoušků Říčan. Radost hostujícímu celku vydržela necelou půl minutu. Domácí Vojtěch Mrvík nedostál svého příjmení, a povedenou trefou vyrovnal na 1:1.

Hosté se znovu vrátili do vedení na konci sedmé minuty. Jednalo se o povedenou souhru dvou Honzáků v sestavě, kdy Marek Honzák asistoval Vojtěchu Honzákovi. Snaha o vyrovnání se domácím zúročila až v čase 17:44, kdy se prosadil Jan Šik po asistenci Sobka. První třetina ale nakonec měla šťastnější rozuzlení pro Říčany, které poslal do vedení minutu a půl před koncem Vojtěch Honzák svou druhou trefou dne.

Hrdinou druhé a třetí třetiny se stal bezesporu Vít Malý, jehož nasazení se stalo prostředkem pro obrat v této části utkání. Nutno ale uznat, že to byl opět hostující tým, který zahájil druhou třetinu lépe. Už 42 vteřin po úvodním hvizdu přidal druhou trefu dne Kopecký, a hosté se tak dostali do svého největšího náskoku v utkání.

Snížení se domácí fanoušci dočkali v čase 23:35 zásluhou Jiřího Levého a vyrovnávací branku připsal 190 vteřin před koncem druhé části Vít Malý.

Poprvé do vedení se domácí dostali až ve třetí části zásluhou Malého, který na své konto připsal druhou branku večera a Plzeň mohla alespoň na chvílí slavit. Ona třetí třetina obecně položila na zem několik florbalových teorií, jako například tu, že už ty velké fanoušky nic nepřekvapí. Doslova od nikud na palubovku dostala olejová skvrna, která nám v poslední třetině položila základy nového sportu, něco mezi florbalem, ledním hokejem a exhibicí kamikaze v lidské podobě. Zejména pro fotografy a škodolibé diváky tak byla poslední třetina opravdu velmi zajímavá.

Na 5:5 nakonec vyrovnal hostující Pros, na jehož branku navázal Steinhaizl a hosté opět vedli.

Poslední 5 minut ale patřilo domácímu FbC, kdy nejprve varoval Brabec a Václav Zábran vstřelil poslední branku tohoto zajímavého večera.

Plzeň tak na své konto připsala další výhru a nadále stoupá tabulkou.

FbC Plzeň - FBC Draci Říčany 7:6
branky: 4. Vojtěch Mrvík, 18. Jan Šik, 24. Jiří Levý, 37. Vít Malý, 47. Vít Malý, 56. Michael Brabec, 56. Václav Zábran - 4. Adam Kopecký, 7. Vojtěch Honzák, 19. Vojtěch Honzák, 21. Adam Kopecký, 48. Matyáš Pros, 49. Filip Steinhaizl; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 129; zásahy brankářů: Petr Smazal 23 - Ondřej Kukol 29; po třetinách: 2:3, 2:1, 3:2