Home > Články > Plzeň v TOP 5!

Plzeň v TOP 5!

​Vítěznou trefu v prodloužení vstřelil nejproduktivnější hráč Horažďovský

Jak na horské dráze se vyvíjelo utkání třetího kola Národní ligy Západ mezi plzeňským FbC a Startem 98. Jakkoli se Západočechům úvodní dvacetiminutovka nebývale vydařila, o vítězi tohoto souboje rozhodlo až prodloužení.

Výborný start, s infarktovým závěrem

Úvodní dvacetiminutovka byla jako ze snu nejednoho trenéra. Pro toto utkání hostující Plzeň první třetinu naprosto ovládla, a to i přes poměrně nepříjemný start, neboť už ve druhé minutě otevřel skóre domácí Málek.

Velice rychle po této brance se ale hosté probrali, a velmi rychle vývoj utkání otočili. Vyrovnávací branku Plzni obstaral v páté Stelzer, na jehož trefu o minutu později navázal Tomášek. Tím ale lavina úvodní části utkání rozhodně neskončila, neboť v sedmé minutě zvyšoval na dvoubrankový náskok Winter.

Do konce první třetiny jsme měli možnost vidět ještě dvě branky hostující Plzně. V 15. minutě navýšil ztrátu Pražanů Zábran, přičemž dvě minuty před první sirénou upravil na 1:5 Vyčíchlo. Drobná útěcha pro domácí se dostavila neuvěřitelné tři vteřiny před koncem první části, kdy na 2:5 snížil Holiš. Z pohledu Plzně se ovšem jednalo o jednu z nejpovedenějších dvacetiminutovek od počátku soutěžního ročníku.

Druhá třetina utkání se nesla v duchu velké vyrovnanosti, která nepřinesla jedinou branku, a tak jsme se dalšího dramatického vývoje dočkali až v poslední dvacetiminutovce, kdy pražský celek zavelel k velkolepému dramatu se dvěma hlavními hrdiny. 41. minuta a snížení Škorpy, který se prosadil ještě jednou, a to ve čtyřiapadesáté minutě. O další dvě branky Startu se postaral Prášek a bylo vyrovnáno!

O vítězi se tak rozhodovalo až v prodloužení, které zvládl lépe celek ze západu Čech. Ve druhé minutě prodloužení vystřelil bod navíc pro Plzeň Horažďovský.

Západočeši tak bodovali ve dvou ze tří dosavadních duelů, a drží se v TOP 5 národní ligy Západ.

FAT PIPE Start98 - FbC Plzeň 6:7p
branky: 2. Robert Málek, 20. Jakub Holiš, 41. Martin Škorpa, 54. Martin Škorpa, 58. Otakar Prášek, 59. Otakar Prášek - 5. Jakub Stelzer, 6. Josef Tomášek, 7. Jiří Winter, 15. Václav Zábran, 18. Vítek Vyčíchlo, 55. Josef Tomášek, 62. Ondřej Horažďovský; rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 60; zásahy brankářů: Josef Šedivý 26 - Martin Bezděk 24; po třetinách: 2:5, 0:0, 4:1, 0:1