Home > Články > PFC Spring v Praze

PFC Spring v Praze

O uplynulém víkendu se odehrál turnaj PFC Spring.

Na tento turnaj jsme složili 2 týmy v rámci společného projektu se Slávií Plzeň. Oba týmy startovaly pod názvem ATF Plzeň a bylo to pro ně zakončení sezóny, během které spolu tyto skupiny hráčů trénovaly 1x měsíčně v rámci jednodenních kempů.


U18
Starší tým složený z ročníků 05 a 06 startoval v kategorii B04, a tak již před začátkem turnaje měl handicap v podobě mladšího týmu, než pravidla dovolují. Svojí cestu turnajem zahájili zápasem s Kladnem, který po vyrovnaném průběhu prohrávají poměrem 1:3. Druhý zápas ve skupině už měl ovšem jasný průběh a brněnské Hornets porážejí 8:3. Skupina se dohrávala v sobotu zápasem s Traverzou Mukařov. Juniorský tým si v něm připsal další jasnou výhru 5:0. Ve skupině se tak umístili na 2. místě a postupují do A pavouka. Ve večerních hodinách startovalo play off zápasem se Sokolem Frenštát. Výhra 4:1 tak tento tým posunula do semifinále, kde na něj čekala Sparta Praha. Skvělým výkon přinesl nejtěsnější možnou výhru 2:1 a kluci se tak mohli těšit na finále v Unyp Aréně. Soupeřem byl tým Kanonýrů Kladno, jediný tým, který nás dokázal porazit. Ve finálovém zápase se nám však nedařilo a i přes množství šancí skončil zápas jednoznačně 0:7.
"Turnaj PFC hodnotím velice kladně. Cíle, které jsme si do turnaje nastavili nebyly pouze herní, ale také co nejvíce stmelit kolektiv a to si myslím, že se nám povedlo. Co se týče hry, tak ta se zlepšovala každým zápasem, ale bohužel finále jsme se zalekli a naše forma tam negradovala. Chtěl bych poděkovat hráčům za dobré výkony, pořadatelům za dobře zvládnutý turnaj a rodičům za podporu", říká trenér juniorského týmu Ondřej Horažďovský.

U16

Mladší tým, který se skládal z ročníků 07 a 08, startoval stejně jako tým juniorů svojí cestu turnajem zápasem s celkovým vítězem. Jím byl Tatran Střešovice, který nás porazil 1:4. V nepříliš dobrém výkonu jsme pokračovali v zápase s Hornets Brno, kteří nás porážejí 3:2. Zabojovat o možnost účasti v A play off jsme chtěli v zápase s Butchis, a i přes zlepšený výkon a výhru jsme byli bohužel odkázáni na cestu B pavoukem. V něm nás nejprve čekal soupeř z Poruby, se kterými jsme si poradili poměrem 3:0, ve finále jsme pak Teplice porazili stejným rozdílem a vyhráli B play off naší kategorie.

"Na PFC jsme skončili za očekáváním. Může za to velmi špatný vstup do turnaje, nezvládli jsme první 2 zápasy a to nás stálo možnost se poprat o medaile. Celkově jsme moc přidržovali míček, což stačilo soupeřům k tomu, aby nás jednoduchým pressem naprosto paralyzovali. Nicméně jsme rádi, že jsme se v průběhu turnaje výrazně zlepšili a i když jsme se k ideálnímu výkonu nedostali, stačilo to na zakončení turnaje třemi výhrami v řadě", hodnotí Michael Brabec.

Fotky

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2
eurosoftware
vyřešme
Autovia
WPC
DBA
PTservis

Partneři 1. ligy ČF

Exesport