Home > Články > Mužský A-tým sestupuje z 1. ligy

Mužský A-tým sestupuje z 1. ligy

Přečti si velké shrnutí sezóny z úst hlavního trenéra Matouše Hrdličky.

Druhá sezóna v 1. lize pro nás bohužel končí neúspěchem v podobě sestupu do Národní ligy. Poté, co jsme se v základní části nedokázali dostat do play-off, nám stopku v play-down vystavil pražský Start. Poprosili jsme hlavního trenéra mužského áčka Matouše Hrdličku, aby s odstupem času a emocí zhodnotil sezónu. Přečti si, kde vidí Matouš hlavní problém a s čím je naopak po sezóně spokojen.

Změny v realizačním týmu před sezónou

„Těsně před začátkem přípravy nastaly u nás v klubu nečekané změny, které nás dost ovlivnily, ale s tím jsme se museli všichni popasovat jak nejlépe jsme dokázali. Sezónu bych rozdělil do tří částí a to přípravy, základní část a play down. Výsledkový cíl byl jasný - udržení soutěže.

Příprava proběhla víceméně podle plánů a možností klubu. Po individuální suché přípravě proběhla příprava týmová již v hale, která byla doplněna soustředěním v Domažlicích a přátelskými zápasy. Bohužel se nám nepodařilo na můj vkus sehnat dostatečný počet kvalitních přípravných zápasů a tohle bude potřeba do příští sezony změnit.

Kádr se moc oproti minulému ročníku nezměnil, bylo pár odchodů a ty jsme doplnili mladými odchovanci, nebo hráči na střídavý start“, říká k přípravě na sezónu Matouš.

Porážka Bulldogs v prvním kole, poté krize

„Úvod soutěže potvrdil, že liga bude opět velice vyrovnaná a záležet bude na každém získaném bodu. Po skalpu Buldoků přišla série prohraných utkání, kdy nás může asi nejvíce mrzet domácí prohra s Budějovicemi, kde jsme byli jasně lepším týmem. Poté jsme dokázali dvakrát za sebou zvítězit, připsat si 6 bodů a posunout se tabulkou vzhůru. Ovšem pak přišla asi největší herní krize během sezóny. Nedařilo se nám hlavně směrem dopředu, kdy jsme nebyli schopni ohrožovat bránu soupeřů. Vzpruhu v Ústí jsem degradovali v Budějovicích.

Dále nás určitě můžou mrzet zápasy s Gulliverama doma a Chomutovem venku, kde jsme pustili dobře rozehraná utkání. Přestože jsme v dalších zápasech dokázali potvrdit zvednutí formy, tak jsme posbírali málo bodů na to, abychom skončili na 10. místě.

V herních náležitostech se nám dařilo poměrně dobře, oproti minulému ročníku jsme se ukáznili ve vylučování. Měli jsme kvalitní přesilovou hru, alespoň co se čísel týče. Bohužel jsme v zápasech dopláceli na výpadky v soustředění během hry, kdy nás pak malá část utkání stála výsledek. Jako plus bych chtěl uvést zapracování některých juniorů do sestavy A týmy, i přes to, že měli veliké vytížení, zvládali být platnou součástí týmu. Dalším juniorům přeji, ať se také probojují do sestavy.

Naopak makat se bude muset do budoucích let na hře na útočné polovině při hře 5 na 5. Škoda, že nás během roku sužovala zranění klíčových hráčů, ale také nedostatečná účast na trénincích. Chtěl bych pochválit ty hráče, kteří tomu dali to co měli. I když chyběl jen kousek a například otočením jednoho zápasu bychom se play down vyhnuli, tak realita byla taková, že jsme museli přijmout ze všech možných soupeřů pro play down toho nejsilnějšího.“

Vyrovnané play-down s jednoznačným výsledkem

„Start byl připraven výborně a přesto, že první tři utkání byla vyrovnaná, tak jsme ani jednou nenašli soupeře recept. Prd na plat nám bylo, že jsme v základní části svého soka dvakrát porazili. Nejblíže k vítězství jsme měli v prvním a třetím zápase, kde jsme v závěrečném tlaku mohli dát klidně 5 branek. Ve čtvrtém utkání Start dotáhl sérii a o neúspěšné sezóně bylo rozhodnuto. V tomto je první liga nekompromisní, nicméně my jsme postoupili rovněž tak. Doufám a věřím, že je v silách týmu a klubu se do první ligy za rok vrátit. V tom budu držet palce a pokud to půjde, tak nějakou troškou klidně přispěji do mlýna. Tak pojďme do toho Velbloudi.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří nás podporovali. Neméně všem hráčům, realizačnímu týmu a vedení klubu. Pro mě osobně to byla velká, tvrdá, těžká zkušenost, která mě posunula dál a člověk se pak může vrátit silnější.“

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2
eurosoftware
vyřešme
Autovia
WPC
DBA
PTservis

Partneři 1. ligy ČF

Exesport