Home > Články > Moravian Cup a Gorila Cup 2022

Moravian Cup a Gorila Cup 2022

O minulém víkendu se naše mládež zúčastnila dvou turnajů. Junioři získali třetí příčku na Moravian Cupu, mladší a starší žáci se účastnili plzeňského turnaje Gorila Cup.

Junioři získali v Olomouci bronz a zapsali se do turnaje TEMPISH Moravian Cup 2022 historickým třetím místem.

Komentář trenéra juniorů Ondřeje Horažďovského: Turnaj v Olomouci jsme pojali jako poslední část přípravy na sezónu. První zápas proti Prostějovu byl z naší strany plný chyb a nepřesností, to zejména v první polovině zápasu. Ve druhé polovině se naše hra zlepšila a zaslouženě jsme vyhráli úvodní utkání. Ve druhém zápase nás trápilo neproměňování šancí. Bohužel i přes naší jasnou dominanci po celý zápas, jsme nedokázali přidat druhou výhru a čekalo nás osmifinále turnaje.
V play-off jsme zlepšili náši střeleckou efektivitu a po jasné výhře 7:1 nás čekalo čtvrtfinále proti domácímu Olomouci. Troufnu si říct, že čtvrtfinálový zápas byl jeden z nejlepších zápasů, co se herního projevu týče od začátku přípravy. Proti těžkému soupeři jsme slavili postup do semifinále, který nám v závěrečné nájezdové loterii vystřelil Vojtěch Mrvík.
V semifinále jsme nestačili na lépe takticky připravený Havířov a po prohře 3:1 nás čekal zápas o bronz. Celý zápas byl hodně opatrný ve druhé části plný situací nahoru dolu, nicméně v závěrečných, emočně vypjatých nájezdech, nás fantasticky podržel gólman Filip Beran a my jsme tak mohli slavit historický bronz na mládežnickém turnaji.
Celý turnaj hodnotím velice kladně a myslím si, že je tým dobře připraven na vstup do ligy, která začíná již tento víkend doma na lokomotivě.

Webové stránky turnaje, kde naleznete odkazy na fotogalerii: https://www.moraviancup.cz

Týmy mladších a starších žáků si jako prověrku před ligou vybraly Gorila Cup, pořádaný v Plzni.

Komentář trenéra starších žáků Jaromíra Täubera: Na turnaji Gorila Cup jsme absolvovali v rámci skupiny kvalitní zápasy. Po celý turnaj jsme pracovali zejména na napadání a hře v útočném pásmu. V obojím jsme se dokázali výrazně posunout a tak musím turnaj hodnotit z tohoto pohledu pozitivně. Z hlediska výsledku jsme určitě zůstali za očekáváním. Z mého pohledu jsme měli hrát o medaile, nicméně nám nevyšel vyřazovací zápas podle představ. Pro nás všechny to byla dobrá, i když hořká zkušenost, která nás posune v další práci. Věřím, že příště dokážeme takovéto zápasy dovést do vítězného konce. V posledním zápase jsme si spravili chuť a s čistým kontem nasázeli deset gólů. Bohužel bylo vidět, že do této části turnaje nepatříme a máme hrát výš. V dalších zápasech se musíme po celou dobu soustředit, abychom už nemuseli hrát o umístění.

Komentář trenéra mladších žáků Vojtěcha Kuneše: Nové ročníky kategorie mladších žáků, doplnění o hráče z řad elévů, odehráli v uplynulém víkendu plzeňský Gorila Cup, který byl pro většinu z nich premiérou na velkém hřišti. Turnaj jsme pojali jako možnost kluky sblížit, a proto jsme se rozhodli přespávat společně v sokolovně na Roudné. Myslím si, že se to podařilo a kluci, s jednou slečnou v kádru, si odnesli hezké zážitky. Během turnaje jsme si stanovili několik cílů, které jsme se snažili společnými silami plnit, tak abychom se s hrou seznámili a postavili její základy. Někdy se nám to vedlo lépe, jindy hůře, ovšem přesto turnaj byla zajímavá zkušenost a ukázal nám, na čem dále pracovat.
Závěrem bych chtěl poslat sdělení všem rodičům a dětem, kteří turnaj absolvovali: ,,NIC SI Z TOHO NEDĚLEJTE!” Prohrávat je vždy těžké, ovšem ke sportu to neodmyslitelně patří. Přál bych si, aby to naopak bylo motivací pro všechny hráče i nás trenéry, abychom se do toho v nastávající sezóně pustili s ještě větším úsilím a poučili se z našich chyb, které jsme během turnaje dělali. Jménem Jirky, který vše zorganizoval, a mojí osoby moc děkujeme za turnaj a už se těšíme na tréninky v sezóně.

Webové stránky turnaje: https://turnajgorila.czHlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2
Autovia
WPC

Partneři 1. ligy ČF

Exesport