Home > Články > MČR starších žáků startuje

MČR starších žáků startuje

V pátek startuje v Brně MČR starších žáků. Při této příležitosti jsme vyzpovídali trenéra družstva Michaela Brabce.

Michale, poměrně po dlouhé době, konkrétně po 7 letech, se náš klub účastní MČR starších žáků. Jaké jsou to pocity?


Pocit je to jednoznačně super. Před sezónou jsme věděli, že postup na finálový turnaj je náš jasný cíl. Ročníky 08 a 09 máme silné a cítili jsme, že dostat se na tenhle turnaj pro nás může být důležitým krokem k dalšímu rozvoji těchto hráčů. Nicméně nepřizpůsobili jsme sezónu vítězství v soutěži, s čistým svědomím můžeme říct, že jsme drtivou většinu sezóny věnovali hlavně rozvoji hráčů. I když nám hodněkrát výsledky kazily radost ze života, nakonec to dopadlo nejlépe jak mohlo, kluci předvedli velký obrat soutěže na posledních třech turnajích a v závěrečném "superfinále" jsme si došli pro postup. To jsou mnohem cennější zkušenosti, než kdyby byla sezóna jednoznačná.

Liga starších žáků byla vyrovnaná do posledních kol. Díky vítězství v soutěži jste si zajistili postup na závěrečný turnaj MČR. Jaký očekáváš rozdíl mezi úrovní zápasů v soutěži a na samotném MČR?

Rozdíl to určitě bude. Především v rychlosti, ve které budeme muset hrát. Na hřišti budeme mít méně času, soupeři nás určitě budou rychleji a kvalitněji pressovat než jsme byli zvyklí z ligy. Rozdíl také bude v tom, že nebudeme hrát tolik na míčku. Nicméně musíme si uvědomit, že soupeři proti nám jsou jen stejně starý kluci, kteří taky dělají chyby. Pokud předvedeme sebevědomý výkon na vysoké úrovni, na kterou naši hráči mají, odehrajeme nejen dobré zápasy, ale věřím že i dobré výsledky.

Organizátoři turnaje hlásají, že to bude nejlepší MČR v historii. Zaznamenal jsi tuto ambici již v samotných přípravách turnaje?

Tak promo turnaje je veliké. Věřím, že na halu dorazí hodně lidí, nejen z Brna, ale i fanoušků ostatních týmů a dodají tím tak tomuto turnaji potřebnou diváckou kulisu. Těšíme se na to.

Přípravě na turnaj jste věnovali poměrně hodně času, včetně přípravného turnaje, jak je tým připraven?

V sezóně jsme řešili spíše naší hru s míčkem, za poslední měsíc jsme se ale zaměřovali hodně na bránění a případě hru pod tlakem. Jak jsem říkal, je to rozdíl oproti naší soutěži. Věřím, že jsme připraveni dobře, hráči vědí, co od nich chceme, jak se chovat v jednotlivých situacích a teď už si to potřebujeme jen zažít. To byl hlavní cíl turnaje, kde jsme byli minulý víkend, připravit se na tu úroveň, která nás čeká. Posun během turnaje jsme udělali veliký posun, když si odmyslím nešťastnou prohru v posledním zápase, kde hráčům už docházela šťáva. Pokud si tohle přeneseme do turnaje, můžeme potrápit všechny týmy, které potkáme.

Jaké jsou Tvoje očekávání a ambice?

Ambice od tohohle turnaje je jasná, sehrát 5 nebo 6 zápasů na top úrovni, s týmy, se kterými se v sezóně nepotkáváme. Jsme si jistý, že samotná konfrontace nás hrozně posune, proto jsme na tenhle turnaj chtěli. Doufáme, že kluci nebudou mít nervy, to je totiž velmi často to, co nás brzdí. Nicméně poslední 3 turnaje v sezóně jsme odehráli maximálně sebevědomě, tu "podělanou" hru jsme si vyzkoušeli začátkem turnaje v Teplicích, kde kluci sami zjistili, že proti nám nestojí žádní nadlidi a nakonec je fakt štvalo, že na hřišti nepředvedli to co umí. Takže pokud předvedeme ve všech zápasech sebevědomý výkon na super úrovni, budeme spokojený. Jak dopadneme výsledkově je otázka, určitě se budeme chtít dostat do čtvrtfinále, ale uvidíme. Já mám v hlavě připravenou naší cestu turnajem, ale tu si nechám pro sebe a třeba se to povede :)

Co říkáš na los samotného turnaje?

Super, jsem moc rád za Vítkovice, což je tým s velkou ambicí na zisk prvního místa v turnaji. Na turnaj jedeme pro zkušenosti a z tohohle zápasu jich určitě získáme mnoho. Pak ve večerním zápase si to rozdáme s Českou Lípou. Možná jsme drobný outsider skupiny, ale maximálně věřím tomu, že body uděláme. Sobota a neděle je už ve znamení zápasů o umístění a tam můžeme narazit na kohokoliv, těšíme se na to.

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2
eurosoftware
vyřešme
Autovia
WPC
DBA
PTservis

Partneři 1. ligy ČF

Exesport