Home > Články > FbC Plzeň postoupil do 1. ligy

FbC Plzeň postoupil do 1. ligy

Po neúspěšném finále Národní ligy západ si mužský tým v posledním možném barážovém utkání poradil se soupeřem z Petrovic u Karviné a po 11 sezónách je zpět ve druhé nejvyšší celorepublikové lize.

Mužský elitní tým se po 11 sezónách vrací zpět do 1. ligy (druhá nejvyšší), když v rozhodujícím pátém utkání porazil prvoligový celek z Petrovic u Karviné v poměru 5:9 a zajistil si účast o ligu výše.

Tento postupový sen se nerodil vůbec snadno. Nejprve naši muži s velbloudem na dresu vstoupili do play-off ze třetího místa a vybrali si za soupeře SK Florbal Benešov, který nekompromisně porazili 3:0 na zápasy. V semifinále poté narazili na druhý tým základní části Panthers Praha a ve vypjaté sérii rozhodoval až pátý zápas, který jsme vyhráli 6:4. Ve finále národní ligy nás čekal ambiciózní celek z Prahy s názvem Butchis. Suverén základní části neponechal nic náhodě a plzeňský celek poměrem 3:0 na zápasy poslal do baráže o první ligu a zajistil si přímý postup.

Barážová série hraná na tři vítězné utkání začala na hřišti soupeře. Po více než šesti hodinové cestě na hranice s Polskem se naši hráči nenechali zastrašit a odvezli si důležitý první bod. Hned další víkend pokračovala série dvojzápasem v Městské sportovní hale na Slovanech. Sobotní utkání bylo vyrovnané a skončilo až v prodloužení, kde jsme byli šťastnějším týmem a získali matchball v sérii. Jak je ve sportovním prostředí známo, tak poslední krok je ten nejtěžší. A i díky velkému množství individuálních chyb našich hráčů se soupeři podařilo snížit stav série a vrátit ji na svoje hřiště. Ve čtvrtém utkání se nám nepodvedl vstup do utkání a i díky soupeřově střelecké produktivitě musel o účastníkovi první ligy rozhodnout poslední pátý zápas. Nedělní večerní zápas u polských hranic byl v režii našeho týmu, kdy jsme nedovolili soupeři prakticky nic a trpělivou hrou jsme ukončili sérii v poměru 3:2 na zápasy.

Tento týden vám přineseme rozhovor s hlavním trenérem Tomášem Oliveriusem a kapitánem týmu Jaromírem Täuberem.

Níže naleznete on-line přenosy z barážových utkání a statistiky našich hráčů

Z.F.K. Petrovice vs. FbC Plzeň 1:3
FbC Plzeň vs. Z.F.K. Petrovice 7:6pp
FbC Plzeň vs. Z.F.K. Petrovice 4:8
Z.F.K. Petrovice vs. FbC Plzeň 11:4
Z.F.K. Petrovice vs. FbC Plzeň 5:9

Statistiky play-off

  1. Václav Zábran (10+9)
  2. Jaromír Täuber (8+3)
  3. Michael Brabec (4+7)
  4. Vít Malý (5+5)
  5. Vojtěch Kuneš (6+3)

Statistiky baráže

  1. Václav Zábran (5+5)
  2. Vojtěch Kuneš (4+2)
  3. Vít Malý (2+3)
  4. Ondřej Horažďovský (2+3)
  5. Matěj Vošta (3+1)

Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone