Home > Články > Elévové a mladší žáci bojovali na NisaOpen!

Elévové a mladší žáci bojovali na NisaOpen!

Přečti si hodnocení turnaje z úst trenérů jednotlivých týmů.

Elévové a mladší žáci za sebou mají poslední turnaj v této sezóně, o uplynulých víkendech jsme se zúčastnili Libereckého turnaje NisaOpen. V prvním termínu zde na trojkových hřištích bojovali elévové a mlži black/white, na druhý termín pak jeli s plným pětkovým týmem mladší žáci. Přečti si, jak naši trenéři hodnotí působení jednotlivých družstev na turnaji.

Mladší žáci blue

„S mladšími žáky jsme letos vyjeli celkem na 3 letní turnaje s tím, že NisaOpen bude poslední. Po 4. místě na Tatran cupu a Dragon cupu jsme byli velice motivovaní si v Liberci zahrát super zápasy a s trochou štěstí prolomit smůlu 4. míst. Do turnaje jsme vstoupili suprově. Od začátku do konce jsme makali a na každém hráči/hráčce bylo vidět, že chce vyhrát. Ve skupině jsme odehráli 5 utkání a každé jsme odjezdili na maximum. Připsali jsme si 4 výhry a do play-off postoupili z 2. místa. Liberecký systém play-off byl ale až tak zajímavý, že jsme do prvního kola dostali 3. tým z naší skupiny - domácí FBC Liberec 2011, který měl stejně bodů a o umístění rozhodly vzájemné zápasy. Ve skupině jsme si s nimi poradili 4:2, ale v play-off jsme jim bohužel podlehli 1:2. Oba zápasy byly vyrovnané, ale my jsme měli více štěstí ve skupině zatímco Liberec v play-off. Turnaj hodnotím velice pozitivně i přes brzké vypadnutí v pavouku. Přes 4. místo jsme se bohužel opět nedostali, ale šanci to urvat ještě mít budeme. Během roku jsme ušli dlouhou cestu. Když si vybavím, jak jsme na tom byli třeba na turnaji ve Švédsku, jak jsme se báli hrát, tak tady to byl už úplně jiný tým, který byl daleko vyspělejší a kvalitnější a zápasy se opravdu rval“, říká k turnaji hlavní trenér mladších žáků Jiří Winter.

Mladší žáci black/white

„Tým mladších žáků black/white se v Liberci zúčastnil trojkového turnaje, což nám zpočátku dělalo problémy a bojovali jsme s malým hřištěm. Na turnaji jsme dokázali sehrát několik vyrovnaných utkání, ale i několik zápasů proti opravdu silným týmům. Ty jsme brali především jako možnost zahrát si velmi kvalitní zápas proti skvělým hráčům, potrápit je, překvapit a odnést si cenné zkušenosti. Musím říct, že to se dařilo a hráče jsem chválil za naše individuální výkony. Nakonec naše cesta skončila v osmifinále, proti budoucímu vítězi, s kterým jsme však dokázali dlouho držet krok. Celý turnaj tak hodnotím kladně. Myslím, že si ho hráči užili jak po sportovní stránce, tak i jako super teambuilding“, hodnotí Vojta Řeřicha.

Elévové

„Do Liberce jsme jeli s cílem dostat se co nejdál. Pro mě to byl poslední turnaj s ročníky 2013 a proto jsme si tento turnaj chtěli užít a ukázat, co umíme. V turnaji jsme podávali skvělé výkony a ukazovali jsme, co jsme se za ten rok naučili. V zápasech jsme vždycky byli lepší nad soupeřem ale v některých případech nám došlo štěstí v zakončení. V posledním zápase ve skupině jsme kvůli špatnému nastavení v hlavě prohráli a kvůli horšímu skóre jsme se nedostali ze skupiny. Kluky i nás trenéry to bolí do teď ale víme, že i tohle sport přináší. Klukům z ročníku 2013 přeju jen to nejlepší do jejich kariér a děkuju, že jsem je mohl trénovat“, říká k turnaji Martin Benedikt.

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2
eurosoftware
vyřešme
Autovia
WPC
DBA
PTservis

Partneři 1. ligy ČF

Exesport