Home > Články > Držte si klobouky, Prague Games startuje!

Držte si klobouky, Prague Games startuje!

Necelých 24 hodin nás dělí od startu největšího mládežnického florbalového turnaje na území Česka.

Turnaj s již poměrně dlouhou tradicí s velkým renomé. Řeč je zcela jistě o turnaji Prague Games, který se letos nese v tajuplném podtitulu „Magical Attraction.“ Od 10. do 13. července se tak můžeme těšit na velmi zajímavou porci zápasů, u které nebudeme chybět ani my!

Do letošního ročníku pražského turnaje posíláme jedno družstvo, a sice do kategorie B16. V této velmi nabité věkové kategorii máme celkem deset skupin, přičemž tou nejzajímavější se pro průměrného obyvatele Plzně bezesporu stane skupina G, kde najdeme právě naše mužstvo. Pojďme si nyní tuto skupinu lehce představit.

SB Vaasa (FIN)

Sedmdesátitisícové město ležící u Botnického zálivu přinese do této skupiny svěží severní vítr, který, jak víme od klasika, může být krutý. Finské celky na Prague Games pravidelně oživují drtivou většinu věkových kategorií, což jen podtrhuje fakt, že Finsko umí velmi efektivně pracovat nejen s mládeží. Teoreticky vzato lze očekávat velmi zajímavý duel, který předvede finskou disciplinovanost, ale i fakt, že se florbal v Česku kvalitativně velmi přiblížil těm nejlepším zemím, jelikož kdysi dávno známé pravidlo dominujících Finů již na pražských turnajích není úplnou samozřejmostí.

S tímto soupeřem uzavřeme úvodní fázi turnaje, a sice ve čtvrtek v 11:30.

UVSGA (SUI)

Na reprezentační úrovni se jedná o odvěkého rivala a ne jinak tomu bude i zde. Pod touto zkratkou se schovává oficiální název „Florbalová asociace St.Gallen“ Přičemž St.Gallen je jedním z šestadvaceti členských států Švýcarska. Tento soupeř se stane naší první překážkou ve skupinové fázi soutěže, kterou zahájíme 10.7. v 16:50.

H Test Tatran Střešovice (CZE)

Skupinu G pak obohatí i stálice florbalu na území Česka- Tatran Střešovice. V mužské kategorii osmnáctinásobný mistr republiky přiváží na tento turnaj možné budoucí nástupce jmen Beneš, Boček, či Hlavas. Soubojem Západočechů s Pražany zakončíme první herní den. Utkání odstartuje v 19:30 v hale Jedenáctka.

"Je před námi velice zajímavá skupina, která nám do cesty připravila kvalitní týmy. Kromě známého Tatranu se střetneme s celky z Finska a Švýcarska. Víme, že nás čekají 3 těžké zápasy. Chceme proto jít zápas od zápasu a primárně se soustředit na svůj výkon, zdokonalovat naší hru a získávat i cenné zkušenosti, které budeme moci uplatnit i v následující sezóně." komentuje trenér Jan Vokáč

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2
eurosoftware
vyřešme
Autovia
WPC
DBA
PTservis

Partneři 1. ligy ČF

Exesport