Home > Články > Drama prvního kola

Drama prvního kola

O neúspěchu rozhodla první třetina

Včerejším dnem můžeme s radostí prohlásit, že nová sezona je tu! Jakkoli výsledek prvního ostrého utkání nového soutěžního ročníku by možná mohl krotit a na druhou stranu pomyslného barometru korigovat úvodní velmi pozitivní větu o návratu Plzně do soutěžního tempa.

Letošní sezonu budeme naše barvy hájit v Národní lize Západ, která nám, doufejme, přinese mnoho skvělých zápasů, a bojů o pozice. První utkání sezony 2024/2025 jsme vyzvali Jaroměř na jejich horké půdě, a nutno uznat, že úvodní duel sezony nevyšel tak úplně na jedničku.

Ztráta z první třetiny nad síly Západočechů

Úvodní dvacetiminutovka vyšla zcela jednoznačně domácímu týmu, který od počátku kontroloval hru, a byl tím lepším celkem i v samotné koncovce. Skóre otevřel v osmé minutě Hofman, na kterého ve čtrnácté minutě navázal Nožička. O dvě minuty později přidal třetí branku Klouček a bylo jasné, že start sezony se vydařil stejně jako motoristické legendě Valtterimu Bottasovi ve Formuli 1, tedy prudkým střetem s realitou.

Ve druhé třetině utkání jsme se dočkali výrazného zlepšení, a naopak to byla Plzeň, které se podařilo prvně udeřit. 22. minuta a snížení zásluhou Horažďovského. Hosté ale znovu udeřili, a to dokonce dvakrát v rozmezí tří minut. Nejdříve na 4:1 zvyšoval Nožička, a bůra Plzni nadělil Klouček. Pro oba zmíněné střelce to byla druhá branka utkání. FBC Plzeň ale ještě v závěru druhé periody znovu snížila zásluhou Zábrana. Po 40 minutách tak platilo skóre 5:2 z pohledu domácího týmu.

Závěrečné drama s hořkým závěrem

Závěrečných 20 minut utkání z pohledu Plzně připomínalo velkolepou honbu za obratem. Ve 43. minutě zatroubil na steč Sobek, jehož trefa znamenala snížení na 5:3. Toto pobídnutí zúročil o minutu později Šik, který svým kontaktním gólem na 5:4 vzbudil nemalé naděje pro všechny Plzni fandící. Vyrovnání pak přišlo ve dvaapadesáté minutě zásluhou Tomáška.

Plzni se ale nakonec nepodařily závěrečné čtyři minuty, kdy Jaroměř rozhodla o výsledku utkání. V 56. minutě vrátil domácím vedení Hejzlar, a v poslední minutě zkompletoval hattrick Klouček.

Jaroměř tak nakonec toto neuvěřitelné drama úvodního utkání sezony zvládla lépe, a připsala tak do tabulky první body.

TJ Sokol Jaroměř - FbC Plzeň 7:5
branky: 8. Jiří Hofman, 14. Michal Nožička, 16. Lukáš Klouček, 30. Michal Nožička, 33. Lukáš Klouček, 56. Tomáš Hejzlar, 60. Lukáš Klouček - 22. Ondřej Horažďovský, 38. Václav Zábran, 43. Matěj Sobek, 44. Jan Šik, 52. Josef Tomášek; rozhodčí: Jan Brak - David Kytler; vyloučení: 4 + Jiří Lhotský 4:3; využití: 1:0; zásahy brankářů: Jiří Veinfurter 33 - Filip Beran 34; po třetinách: 3:0, 2:2, 2:3