Home > Články > Dorostenci získali na PFC stříbro!

Dorostenci získali na PFC stříbro!

Dorostenecký tým zakončil sezónu skvělým úspěchem! Na pražském turnaji hráli i starší žáci. Přečti si hodnocení trenérů i hráčů.

Dorostenci

Dorost na turnaji připsal velký úspěch! Po dvou výhrách a jedné remíze jsme ve skupině brali 1. místo a zajistili si tak rovnou postup do čtvrtfinále A pavouka play off. V něm jsme se střetli s FBC Ostrava. Zápas, ve kterém jsme po ospalejším vstupu postupně začali přebírat otěže utkání, jsme nakonec dotáhli do úspěšného konce gólem Noska v prodloužení.

V semifinále na nás pak čekala velká výzva v podobě soupeře z Boleslavi. Perfektním výkonem jsme ovšem soupeře přehráli a po výsledku 2:1 zaslouženě postoupili do velkého finále. Soupeřem nám v něm byla Bohemka. V utkání jsme hned 2x vedli, soupeř nás ovšem přestřílel a po vyrovnaném utkání bral výhru 7:5 i prvenství v celém turnaji.

„Na turnaji jsme předvedli vynikající výkon. Soustředili jsme se hlavně na kvalitní obrannou fázi, která nám na konci sezóny dělala problémy. Kluci si zaslouží velkou pochvalu za nasazení po celou dobu turnaje. Ačkoliv jsme ve finále podlehli, hodnotím turnaj jako úspěšný“, říká k turnaji trenér Ondřej Horažďovský, pro kterého to byl zároveň poslední turnaj s dorostenci. V příští sezóně totiž bude působit v realizačním týmu Akademie juniorky.

„Úspěch plynul z týmového výkonu, který jsme celý turnaj předváděli. Zkušenosti, co jsme celý rok sbírali, buď na trénincích, nebo zápasech jsme zde protavili a předvedli výborný výkon. Děkuji všem za sezónu“, říká Dan Denisov.

Jeho slova potvrzuje i Kuba Sobek. „Za mě jeden z nejlepších turnajů, co jsem kdy hrál. Celý tým si sednul a zápas od zápasu jsme byli silnější. Myslím, že jsme se rozloučili s trenérem tím nejlepším způsobem, jen škoda, že poslední finálový krok nevyšel…“

Starší žáci

Na PFC v Praze hráli i strži. Ti ovšem ve skupině nasbírali hned 2 remízy a jednu výhru, což stačilo pouze na druhé místo ve skupině. V osmifinále play off A nám přisoudil los Olymp Praha. S finalistou turnaje jsme sehráli skvělý zápas, ve kterém měl každý z týmů velmi blízko postupu. Na nájezdy se ovšem nakonec radoval soupeř.

„Na turnaji jsme odehráli pouze 4 zápasy, z toho 3 a půl kvalitně. Bohužel to nestačilo na postup dál, kluci nás ale svým přístupem k turnaji potěšili. Emotivní konec v turnaji mi navždy zůstane v hlavě jako můj poslední zážitek s ročníky 09”, říká po turnaji Michael Brabec.

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2
eurosoftware
vyřešme
Autovia
WPC
DBA
PTservis

Partneři 1. ligy ČF

Exesport