Home > Články > Czech Open 2021

Czech Open 2021

​Tento víkend se v Praze konal již 29. ročník mezinárodního turnaje Czech Open. Muži A se již tradičně zařadili do kategorie PRO M.

V této kategorii byli nalosováni do skupiny B, která čítala celkem šest týmů. To samé platilo i pro kategorii A. Postupová místa byla v každé skupině pouze dvě. Postup do tohoto semifinále se velbloudům bohužel nevydařil.

Vstup do turnaje začal mužům slibně, když remizovali s prvoligovými Hurikány z Karlových Varů 5:5. Bohužel ve druhém zápase již nevsítili dostatečný počet gólů a prohráli se svým soupeřem z Národní ligy, týmem Butchis, 1:4. Druhý den turnaje čekal na velbloudy další známý soupeř z Národní ligy - Panthers Praha. Ačkoliv muži srovnali gólovou ztrátu a dostali se do vedení, na vítezství to nakonec nestačilo a prohráli 6:4. O poznání lepší průběh měl zápas proti prvoligovým Sokol Brno I EMKOCase Gullivers, se kterými muži vyhráli 2:1. Třetí, pro Plzeň poslední den turnaje, se náš elitní mužský tým utkal v mezinárodním souboji proti FBK SĀC. Zde již byla vidět značná únava a tak lotyšský tým zvítězil v poměru 8:6.

Kategorii PRO M nakonec vyhrál tým z Karlových Varů, se kterými se nám v prvním zápase podařilo uhrát remízu.

Vyjádření trenéra Tomáše Oliveriuse: ,,Bohatým jsme brali, chudým dávali. Po slibném vstupu do turnaje se během prvního zápasu zranil jeden z našich hráčů, který už do turnaje nenastoupil. Po třetím zápase se zranil další hráč a my zůstali v deseti lidech z čehož byli dva junioři, kteří teprve sbírají florbalové zkušenosti ze světa dospělých. Když kluci hráli, co měli a co umí, tak byli k nezastavení. Bohužel bojujeme s vlastním egem a bohužel i s přístupem k florbalu. Z turnaje si můžeme odnést zkušenosti ze zápasu s týmy z první ligy a to, že s nimi můžeme hrát a dokonce i vyhrát. A já mohu doufat, že koncem léta a začátkem nové sezóny se přístup některých lidí vrátí k normálu a my budeme pro ostatní týmy z ligy nepříjemným soupeřem."

Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
NSA
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone