Home > Články > Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA

Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA

Do celostátní soutěže přihlašujeme společný tým s názvem Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA

Do nové sezóny 2023/2024 přicházíme s další žhavou novinkou. Navazujeme tak na loňské vybudování ATF (Akademie talentovaných florbalistů) společně s klubem FBŠ SLAVIA Plzeň. Vyvrcholením loňské spolupráce jsou aktuálně společné týmy juniorů. První tým nesoucí název Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA bude hrát nejvyšší celostátní juniorskou soutěž a již nyní zná své soupeře do úvodní kvalifikační části letošní sezóny.

Celý projekt společné juniorky tak plynule navazuje na letošní vznik Plzeňského tréninkového centra mládeže (PTCM).
"Spojená družstva juniorů, jak v celostátní, tak v regionální soutěži jsou prvním hmatatelným výsledkem práce ATF a nově vzniklého PTCM. Ten je velmi dobrým výchozím krokem k pozvednutí florbalu v Plzni a v Plzeňském kraji," okomentoval nový společný projekt dvou plzeňských klubů předseda FBŠ SLAVIA Plzeň Milan Bejček.

První společné juniorské družstvo (A tým) nese název Akademie FbC Plzeň & FBŠ SLAVIA a je přihlášeno pod křídly domácího FbC Plzeň. V úvodní kvalifikační části se postupně utká s týmy FBŠ Gorily Plzeň, Wizards DDM SO Praha 10 a Předvýběr.CZ Florbal MB. První zápas se odehraje v sobotu 9. září 2023 na palubovce plzeňské Akademie a hned v derby proti Gorilám.

Druhé společné juniorské družstvo (B tým) má název opačný, tedy Akademie FBŠ SLAVIA Plzeň & FbC Plzeň a je přihlášeno pod klubem FBŠ SLAVIA Plzeň. Hrát bude regionální soutěž mužů. Všechny ostatní záležitosti týkající se společného projektu budeme zveřejňovat postupně.

"Souhlasím s Milanem a věřím, že projekt zefektivní celý tréninkový proces obou společných družstev a každý hráč si najde svou aktuálně nejlepší pozici. Slibujeme si od toho rychlejší růst talentů do nejvyšších soutěží Českého florbalu a zároveň vytvoření lepšího konkurenčního prostředí v širším kádru. Na místě je poděkovat za dosavadní skvělou práci šéftrenérům ATF Lukášovi Kubincovi a Jaromíru Täuberovi, " komentuje novou spolupráci prezident klubu p. Libor Strejček.

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2
eurosoftware
vyřešme
Autovia
WPC
DBA
PTservis

Partneři 1. ligy ČF

Exesport