Home > Články > A-tým uspěl pouze napůl, juniorka připisuje dvě výhry

A-tým uspěl pouze napůl, juniorka připisuje dvě výhry

Muži si v pátečním utkání připsali překvapivou výhru na půdě prvního Ústí, nedělní zápas v Budějovicích už ovšem úspěšný nebyl. Juniorka naopak poráží Vary i Chomutov a stoupá tabulkou.

MUŽI A

⚔️ Florbal Ústí vs FbC Plzeň 4:7

Mužům se jako prvnímu týmu v letošní sezóně povedlo obrat o všechny body lídra tabulky z Ústí! Povedla se nám první třetina utkání, kterou jsme zvládli vyhrát v poměru 4:0, když dvakrát přesně zamířili Horažďovský a nová posila Adam Karel. Ve druhé třetině Ústí začalo tlačit, vstřelilo 2 góly, Zábran ale svojí individuální akcí dokázal snahu domácích opět zbrzdit. Začátek třetího dějství se nám povedl, Zábran dvěma rychlými góly zkompletoval hattrick a i přes závěrečný tlak ústeckých a snížení na rozdíl 3 gólů jsme si již výhru nenechali vzít!

„Asi jsme nečekali, že vzhledem k naší pozici si odsud odvezeme všechny body, nicméně před zápasem jsme si nastavili nějaké body, se kterými do toho utkání vstoupíme, řekli jsme si, že dnes od nás nikdo nic nečeká a že v tom zápase můžeme jenom získat. Mladý klučina (Adam Karel) nás možná nasměroval dvěma góly za výhrou, když nám ukázal, že to jde úplně jednoduše. Nám se dnešek prostě povedl a i když nás v závěru Ústí zmáčklo, jsme strašně rádi, že se nám to dneska povedlo urvat“, hodnotí překvapivou výhru Matouš Hrdlička.


⚔️ FBC Štíři Č. Budějovice vs FbC Plzeň 8:4

Nedělní zápas na půdě Budějovic už ovšem úspěšný nebyl. Domácí se již ve třetí minutě trefili a i když v polovině první třetiny vyrovnal Němeček, Štíři si dokázali ještě do konce periody vzít vedení zpět na svojí stranu, což tak zůstalo až do konce zápasu. Naše hráče může mrzet především druhá třetina, ve které jsme udělali mnoho chyb v obraně a domácí ji vyhráli poměrem 3:0. Do třetí třetiny jsme vstoupili velmi aktivně a soupeře dlouho tlačili, podařilo se nám snížit na rozdíl jedné branky a měli jsme i další šance, série slepených gólů domácích ovšem podtrhla již osmou bezbodovou prohru v této sezóně.

„Dnes jsme předpokládali těžké utkání a to se potvrdilo, Budějovice jsou silově založený tým a my jsme v zápase tahali za kratší konec. Poté, co jsme prohrávali 1:5, jsme udělali změny v sestavách, chvilku to neslo ovoce, dotáhli se na rozdíl jediného gólu, měli jsme přesilovku a další šance. Bohužel samotný závěr utkání se nám nepovedl“, hodnotí venkovní prohru trenér Matouš Hrdlička.

Mužský tým tak z tohoto prodlouženého víkendu připisuje 3 body ze dvou utkání. V tabulce jsme se posunuli na 12 místo, ovšem příčky, které nám zaručují předkolo play off, se nám vzdálily. Ve hře je ale ještě mnoho bodů, hned příští víkend hrajeme doma s Letkou, kde se můžeme opět nastartovat.

Rozhovor s trenérem Matoušem Hrdličkou zde.

Rozhovor s hráčem utkání Jaromírem Täuberem zde.

SPOJENÍ JUNIOŘI

⚔️ FB Hurrican Karlovy Vary vs Akademie FbC Plzeň & FBŠ Slavia 4:6

Juniory čekal tento týden středeční zápas na půdě Karlových Varů. Do něj se nám nepodařilo dobře vstoupit a po první třetině jsme prohrávali 0:2. Ve druhé části zápasu ale přišlo výrazné zlepšení výkonu, které přineslo góly, ve třetí třetině jsme na výkon navázali a dovedli zápas k důležitému vítězství.

„Hned na začátek chci poděkovat celému týmu. Tohle byl výkon, který se nám líbí. Až na první třetinu jsme byli aktivní a bojovný tým, který si šel pro výhru. Teď jen pokračovat v dobré práci a nechat kluky si jednotlivá utkání odmakat a zasloužit si výhru důslednou prací v obraně“, komentuje zápas asistent trenéra Jan Polomis

⚔️ Florbal Chomutov vs Akademie FbC Plzeň & FBŠ Slavia 8:16

Hned 24 gólů nabídlo nedělní utkání juniorky v Chomutově. Přitom zápas začal v opatrném tempu, koncem první třetiny se ale s góly roztrhl pytel, hattrick zkompletovali hned 3 hráči, a to Šik, Kubeš a Fuchs.

„Z naší strany parádní vstupy do každé z třetin. Oproti ostatním utkáním tak velké zlepšení. I přes oslabenou sestavu jsme si slušně zastříleli. Gratuluji Wopimu k prvnímu utkání za juniorku. Děkuji celému týmu za výborný výkon do obrany a za krásné góly“, těší druhé vítězství Jana Polomise.

Juniorka se těmito výhrami posunula na šesté místo 1. juniorské ligy, které jako poslední zaručuje účast ve vyřazovacích bojích. Z posledních 3 zápasů máme navíc na kontě 3 výhry a je potřeba takto dále získávat body. Již příští víkend přivítáme dva soupeře z Jihočeského kraje, v sobotním utkání v Tachově nás čeká Milevsko, v neděli na Lokomotivě hrajeme s Budějovickými Štíry.

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2
eurosoftware
vyřešme
Autovia
WPC
DBA
PTservis

Partneři 1. ligy ČF

Exesport