Home > Články > ​Ztráta na domácí půdě

​Ztráta na domácí půdě

Black Angels vybojovali 3 body

Bylo to jedno z těch utkání, kdy bezezbytku platí, že není vyhraného zápasu do posledního hvizdu rozhodčího. Velice dobře rozjeté utkání nakonec skončilo neúspěchem pro Západočechy.

Utkání ale domácí FbC rozjelo ve velkém stylu. Už ve druhé minutě se z první branky radoval Jakub Stelzer po asistenci Patrika Hájka. Tento rychlý gól odrovnal úvodní rozpačitost obou celků. I z druhé branky se radovali domácí florbalisté. Protentokrát přesně zamířil Josef Tomášek. První dvacetiminutovku tak zcela ovládli domácí hráči.

Druhá třetina přinesla zdramatizování hry pro obě strany. Dočkali jsme se jen a pouze jedné branky, která opět spadla do sítě gólmanovi pražského celku. Z přesilovky zvyšoval na 3:0 Michael Brabec a domácí fanoušci už pomalinku začínali pět oslavné písně.

Třetí třetina přinesla opravdu nečekaný zvrat, který se, z praxe legendy české kinematografie, stane maximálně jednou za 10 let. Necelých 200 vteřin totiž stačilo Black Angels k velkému obratu. Ten odstartoval Lukáš Procházka, na kterého velmi rychle navázali Lukáš Voves a Matěj Lubas. Lukáš Procházka pak svou druhou brankou poslal hosty poprvé do vedení. Na konečných 3:5 upravil Michal Nový a bylo hotovo.

Plzeňští florbalisté tak na své konto připsali druhou porážku v sezoně, a průběžně drží 4. místo právě před Black Angels, kteří v tabulce poskočili směrem vzhůru.

FbC Plzeň - BLACK ANGELS 3:5
branky: 2. Jakub Stelzer, 17. Josef Tomášek, 38. Michael Brabec - 50. Lukáš Procházka, 52. Lukáš Voves, 52. Matěj Lubas, 53. Lukáš Procházka, 60. Michal Nový; rozhodčí: Václav John - Michal Tichý; vyloučení: 2:6 + Lukáš Procházka OS; využití: 1:1; diváků: 152; zásahy brankářů: Ondřej Šrámek 19 - Vít Lukáč 19; po třetinách: 2:0, 1:0, 0:5