Home > Články > ​Plzeň má první body!

​Plzeň má první body!

Došwich Milevsko inkasoval bůra

I přes to, že se první utkání sezony nedopadlo dle klubových očekávání, první domácí utkání ročníku 24/25 dopadlo na výbornou. Před velmi dobrou domácí návštěvou se plzeňští florbalisté představili proti Milevsku, které letos stále čeká na první bod. V utkání se nejvíce prosazoval Ondřej Horažďovský, který se trefil hned dvakrát.

Pomalý rozjezd, rychlý spád a dramatický finiš

Na první branku utkání se muselo poměrně dlouho čekat. Hostující gólman poprvé kapituloval v čase 12:54, kdy domácí posunul do vedení, s přispěním přesilové hry, Horažďovský. Druhá radost pro domácí fanoušky přišla opravdu záhy. Na rozdíl dvou branek zvyšoval úderem patnácté minuty Stelzer.

Milevsko ale již v první dvacetiminutovce zadělalo na pořádné drama. Nejprve v čase 15:54 snížil Martin Dolejš, kterého doplnil Petr Dolejš a 36 vteřin před koncem první třetiny bylo vyrovnáno.

Druhá třetina rovněž přinesla velmi vyrovnanou bilanci, avšak v porovnání s první třetinou udeřili jako první hosté. Ve čtyřiadvacáté minutě se prosadil Tomaško a hosté poprvé v utkání vedli. Klid domácím fanouškům vrátil až dvě minuty před koncem druhé dvacetiminutovky Jan Šik. Po dvou třetinách tak platilo naprosto vyrovnané skóre.

Utkání tak rozhodlo až závěrečných pět minut, které byly doslova pod taktovkou domácího FbC. Rozdílovou branku přidal v čase 55:39 Horažďovský a připsal tak druhou trefu dne. Z přesilovky pak utkání definitivně zlomil na stranu plzně Vít Malý, který svou trefou rovných sto vteřin před koncem utkání rozhodl.

FbC Plzeň - FBC DOŠWICH MILEVSKO 5:3

branky: 13. Ondřej Horažďovský, 15. Jakub Stelzer, 38. Jan Šik, 56. Ondřej Horažďovský, 59. Vít Malý - 16. Martin Dolejš, 20. Petr Dolejš, 24. Jan Tomaško; rozhodčí: Vladimír Buzický - Tadeáš Provazník; vyloučení: 3:4; využití: 2:0; diváků: 121; zásahy brankářů: Ondřej Šrámek 15 - Luboš Zeman 19; po třetinách: 2:2, 1:1, 2:0