Home > Články > “A” týmu začala letní příprava

“A” týmu začala letní příprava

Tento týden začala prvoligová letní příprava našemu elitnímu mužskému týmu. Jaké jsou změny v týmu si můžete přečíst v článku.

V minulém týdnu proběhla informační schůzka pro náš “A” tým. Po více jak třítýdenním odpočinku se většina hráčů sešla, aby se dozvěděla program letní přípravy a hned několik změn, které je v nové sezóně čekají.

Asi tou největší a nejzásadnější změnou je proměna realizačního týmu. I přes úspěšnou sezónu, korunovanou postupem do první ligy, ukončil svoje angažmá na lavičce týmu hlavní trenér Tomáš Oliverius. Důvodem odchodu byla rodina a časové pracovní vytížení.
Do funkce nového hlavního trenéra byl uveden Václav Michálek, který minulou sezónu v klubu trénoval juniorský tým a vedl skills tréninky u elitního týmu mužů. Asistentem hlavního trenéra se stal Matouš Hrdlička, který též působil minulou sezónu v klubu na pozici hlavního trenéra dorostenců. Trenérská dvojice bude mít na lavičce ještě podporu manažera “A” týmu Pavla Strejčka, který působil u týmu již minulou sezónu a k ruce jim bude fyzioterapeutka Natálie Langová se zkušenostmi u týmu z playoff minulé sezóny.

Požádali jsme nového hlavní trenéra o vyjádření k přípravě a plánech na sezónu.
,,V prvé řadě bych chtěl poděkovat za příležitost trénovat mužský elitní tým. Je to pro mě trochu speciální, protože při první historické účasti FbC Plzeň v první lize v sezóně 2011/2012 jsem se jako absolutní trenérský zelenáč stal asistentem Pavla Strejčka. Historicky první sezóna v druhé nejvyšší lize neměla dlouhého trvání, ale možná to byla zkušenost, která mě nakopla pokračovat v trenérské práci.
Nový realizační tým je dle mého názoru nejlepší, který kdy klub měl. Každý má přidělené své kompetence a povinnosti, které povedou k lepším tréninkovým a zápasovým podmínkám pro hráče, i lepší chod celého družstva.
Teď již k přípravě týmu. Tento týden začala letní příprava, která bude v modelu pěti tréninků týdně trvat dva měsíce, poté hráči dostanou individuální plán na červenec a v srpnu najedeme již na sezónní režim. Přípravu si budeme zpestřovat teambuildingovými akcemi a přípravnými zápasy.
Do sezóny jsme si s vedením i hráči nastavili jasný cíl - udržet 1. ligu v Plzni. Věřím, že se nám to povede, ale k tomuto cíli vede ještě hodně dlouhá a hlavně náročná cesta.”

V rámci příštích měsíců vám přineseme hned několik nových informací a novinek týkajících se nejen elitního mužského týmu, ale celého klubu.

Hlavní partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal

Exkluzivní florbaloví partneři

Unihoc
Zone

Partneři

NSA
M?stský obvod Plze? 1
Autoprodej Šrámek
M?stský obvod Plze? 3
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
Městský obvod Plzeň 4
BSJ Group
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Jump family
Nadace čez
Krašovská
MO Plzeň 2

Partneři 1. ligy ČF

Exesport