Home > Články > Velbloudí štafeta

Velbloudí štafeta

Rozhovor s Václavem Zábranem.

Po téměř měsíční odmlce, kdy jsme Vám oznamovali velké změny v našem klubu, Vám přinášíme další díl Velbloudí štafety. Minule jsme vyzpovídali Filipa Nového, který nominoval nejvíce bodujícího, ale také nejvíce trestaného velblouda - Vencu Zábrana.

Věk: 22 let
Post: univerzál
Mateřský klub: FbC Plzeň
Počet odehraných zápasů v základní části: 21
Body v základní části: 38 (22 gólů, 16 asistencí)
Trestné minuty: 69

Ahoj Venco,

k dnešnímu rozhovoru Tě nominoval Tvůj spoluhráč Filip Nový. Teď máš možnost mu poděkovat nebo jeho volbu okomentovat.

Určitě chci Filipovi poděkovat, nominace od samotného Off Seasona je pro mě velkou odměnou.

Jsi odchovanec FbC Plzeň. Popiš nám svoji cestu.

S florbalem jsem začínal v Dobřanech na základní škole a od roku 2010 působím v FbC. Jedinou výjimkou, kdy jsem klub opustil, byla pár měsíců trvající anabáze v Karlových Varech z roku 2018.


Než se dostaneme k současné sezóně, shrň nám v krátkosti pocity z Tvého dosavadního působení v mužském Áčku v předchozích sezonách?

Během pěti let, co v Áčku působím, jsem prošel od náhradníka do role lídra týmu. Každá sezona byla úplně jiná, dvakrát boj v play-down, třikrát v play-off. U Áčka se za tu dobu vystřídali čtyři trenéři a 90 % týmu se obměnilo, hrozně rychle to uteklo.

Tento rok jsi s 38 body ovládl týmové kanadské bodování. Jaký na to máš recept? Někteří by se určitě rádi něco přiučili.

Povedlo se mi to druhý rok za sebou, je to pěkné, ale můj předsezónní cíl jsem nesplnil, takže spokojený být nemůžu. Recept nikomu dávat nebudu, ještě by mě někdo v bodování předběhl a to bych nesl hodně špatně :-)


Často jsi nominován na nejlepšího hráče utkání. Jakou nejlepší cenu jsi obdržel?

O cenu mi vůbec nejde, vždy chci hlavně tři body pro tým. Ale krmítko pro ptáčky z Litvínova bylo asi nejlepší.


Dostáváme se k nedávno ukončené sezoně. Jak ji hodnotíš z týmového a osobního hlediska?

Po dvou sezonách, kdy jsme hráli play-down, přišlo konečně play-off. Nemyslím si, že se nám víc povedla první půlka sezony, jen se k nám víc přiklánělo štěstí, které nás po novém roce opustilo. Konečné 6. místo po základní části hodnotím pozitivně. Jak už bylo zmíněno, nějaké góly a asistence tam byly, ne však tolik, kolik jsem chtěl. Naopak trestných minut bylo víc než hub po dešti, tady je prostor pro zlepšení.


To ano, 69 není úplně malé číslo :-) Sezona Vám skončila v rozběhnutém play-off vinou vyšší moci. Jaké byly Tvé pocity v pátek 13.3. bezprostředně po tom, co jsi zjistil, že si tento rok již nezahraješ? Jak ses s tím vyrovnal?

Samozřejmě jsme chtěli dokázat, že máme na postup do semifinále, ale v daný moment nemohlo přijít jiné rozhodnutí než ukončení sezóny. Zdraví máme jen jedno.


Jak jsi tedy trávil dny v karanténě? Dostal se nějaký čas i na florbal?

Do konce března se na sport nedostalo, od dubna jsem se začal pomalu připravovat na novou sezónu. Karanténu jsem přečkal doma na gauči u televize.


Pomalu Vám začíná letní příprava, těšil ses na tvrdou dřinu? Plníš si všechny své povinnosti?

Na letní přípravu se nikdy netěším, ale je to nevyhnutelné. Momentálně máme individuální plán a ten plním jak pětiletku za minulého režimu :-)


Co očekáváš od nastávající sezony?

Vždy mám ty nejvyšší cíle, takže postup do 1. ligy.


Zajímavosti

Jaký týmový zážitek na hřišti v Tobě zanechal největší stopu za tu dobu, co jsi v FbC?

Nikdy mi nebylo přáno vyhrát něco pořádného, takže za největší úspěch beru 2. místo na Czech Openu 2019 v kategorii PRO.


A Tvůj osobně nejlepší moment v FbC?

Asi zápas v dorostu proti Kadani. Dával jsem tenkrát 7 gólů a na hřišti si dělal, co se mi chtělo.


A co nejhorší moment, který jsi v FbC zažil?

Vždy, když nemohu pomoct týmu na hřišti. Každý, kdo mě někdy viděl hrát, ví, že zápasy hodně prožívám. Takže sledování zápasu z tribuny je to nejhorší.


Z lehčího soudku

V Áčku jste poměrně vyhlášení tím, že se spolu nenudíte. Můžeš prozradit nějakou zákulisní historku spojenou s florbalem, kterou považuješ za rozumnou ke zveřejnění?

Těch historek je spousta, ale myslím si, že co se stane v šatně, na venkovním výjezdu nebo na společné týmové akci, má na daném místě taky zůstat.


Nominace

Kterého svého spoluhráče bys nominoval k dalšímu rozhovoru?

Jako dalšího nominuji Vlastimila Buchtu. Proč? Protože jsem škodolibý :-)


Děkujeme Ti, Venco, za rozhovor a přejeme, aby ti v následující sezoně Tvůj cíl vyšel. Předpokládáme, že to je méně trestných bodů :-) A přikládáme Tvou vtipnou fotku.
Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
MŠMT
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone