Home > Články > Velbloudí štafeta

Velbloudí štafeta

Rozhovor s Filipem Novým.

Další díl Velbloudí štafety je zde! Tentokrát jsme udělali rozhovor s jedním z mála našich hráčů, který hraje na pravou stranu - Filipem Novým.

¨

Věk: 19 let
Post: útočník
Mateřský klub: FbC Plzeň
Počet odehraných zápasů v základní části: 22
Body v základní části: 19 (13 gólů, 6 asistencí)
Trestné minuty: 4

Ahoj Filipe,

k dnešnímu rozhovoru Tě nominoval Tvůj spoluhráč Matěj Vošta. Teď máš možnost mu poděkovat nebo jeho volbu okomentovat.

Samozřejmě Vošťákovi děkuji za možnost udělat tento rozhovor a přeji mu nadále hodně úspěchů ve formě off season.

Narážíš na svoji přezdívku, kterou jsi v této sezoně získal - Off Season (nesoutěžní období, ve většině případů v letní přípravě, kdy jsou hráči mimo svou obvyklou formu, pozn. redakce). Jak to celé vzniklo?

Již před sezónou jsem měl problémy se školou a tak jsem přestal jeden čas chodit na tréninky. Poté si všichni mysleli že jsem v off seasnu, tak proto právě Off Season.

Jsi odchovanec FbC Plzeň. Popiš nám svoji cestu.

Před osmi lety jsem přestoupil do plzeňské základní školy, jelikož naše „vesnická“ základní škola měla pouze první stupeň. S přestupem přicházely nové příležitosti, jak ukázat že za pět let hraní fotbalu na vesnici ze mě konečně něco bude. První klub, který jsem navštívil, byla Viktorka. Tam jsem po třech měsících docházky na tréninky skončil, jelikož tam bylo více nadanějších hráčů než já. Tak jsem tedy hledal jiný sport, který by mě bavil a hned první na mě vyskočil florbal. Tak jsem neváhal a přišel na trénink do FbC, kde působím do teď.

Než se dostaneme k současné sezóně, shrň nám v krátkosti pocity z Tvého dosavadního působení v mužském Áčku v předchozích sezonách?

Určitě bych chtěl vyzdvihnout svůj posun od prvního startu za Áčko. Jinak jsem zažil dva odchody hlavních trenérů A týmu a nebyl to úplně příjemný pocit.

Dostáváme se tedy k nedávno ukončené sezoně. Jak ji hodnotíš z týmového a osobního hlediska?

Za mě byla tato sezona dost kolísavá. V první půlce jsme si vedli výborně a byli jsme dokonce i jednu dobu na první příčce tabulky, ale pak přišla první prohra a už se to vezlo. Nakonec jsme vybojovali play-off, což byl jeden z našich hlavních cílů.

Sezona Vám skončila v rozběhnutém play-off vinou vyšší moci. Jaké byly Tvé pocity v pátek 13.3. bezprostředně po tom, co jsi zjistil, že si tento rok již nezahraješ? Jak ses s tím vyrovnal?

Z jedné strany jsem byl rád a z druhé jsem byl dost zklamaný, protože vím, že bychom ten třetí zápas doma urvali a ty zbylé nějak dopinkali. Ale jsem rád, protože mi už nestačily síly. Vyrovnal jsem se s tím vcelku normálně. Bral jsem to tak, že mi začíná letní příprava.

Jak jsi trávil dny v karanténě? Dostal se nějaký čas i na florbal? Na Tvém videu jsi ukázal, že Tvé skilly ve vynucené pauze nezmizely.

Každý den si chodím jen tak střílet na hřiště Anabolic squad, kde nasávám zkušenosti od našeho bývalého spoluhráče Lukáše Zíky. Dny jsem trávil buď v práci při čištění pískovišť po celé Plzni a nebo jsem na sobě makal v Psycho gymu.

Co očekáváš od nastávající sezony?

Očekávám postup do 1. ligy, který bude s našim budoucím týmem určitě možný.

Zajímavosti

Jaký týmový zážitek na hřišti v Tobě zanechal největší stopu za tu dobu, co jsi v FbC?

Určitě již několikrát zmiňované 2. místo na Czech Openu 2019.

A Tvůj osobně nejlepší moment v FbC?

Jako nejlepší zápas bych bral výhru nad Českými Budějovicemi v semifinále Czech Openu. Můj nejšťastnější gól padl proti Ústí o postup na MČR dorostenců.

A co nejhorší moment, který jsi v FbC zažil?

Vysoká prohra proti Panthers Praha - 17:4.

Z lehčího soudku

V Áčku jste poměrně vyhlášení tím, že se spolu nenudíte. Již několikrát Tví spoluhráči zmínili historku, kdy si jeden z hráčů objednal McDonalds a šel si jej sám připravit. Prozradíme, že tím hráčem jsi Ty. Řekni nám tuto historku z Tvého pohledu.

Tato historka se týká jedné naší vánoční besídky. Besídka končila a bylo již pozdě večer, takže nejely žádné tramvaje ani autobusy. Rozhodli jsme se pro cestu pěšky přes celou Plzeň až na Bolevec. Po cestě měl náš kapitán Jaromír Täuber veliký hlad a tak se kvůli němu muselo stavět u MC na Rondelu. Štěstí bylo, že jsem tam pracoval rok zpátky a manažer, který se o mě staral, měl zrovna směnu. Tak jsem neváhal, vlezl dovnitř do zavřené restaurace a hladovému Jardovi něco uvařil.

Nominace

Kterého svého spoluhráče bys nominoval k dalšímu rozhovoru?

Nominoval bych dalšího praváka týmu, není nás hodně - ostříleného mazáka, Vencu Zábrana.

Děkujeme Ti Filipe za rozhovor. Chtěli jsme přidat i Tvoji vtipnou fotku, ale zjistili jsme, že jsi za všech okolností seriozní. A tak přidáváme alespoň fotku s Tvým bráchou Ríšou, kanonýrem starších žáků a hlavním časoměřičem Vašich zápasů.

Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
MŠMT
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone