Home > Články > Václav Michálek končí na pozici šéftrenéra klubu

Václav Michálek končí na pozici šéftrenéra klubu

K dnešnímu dni končí Václav Michálek jako šéftrenér klubu a trenér mužského A týmu a dorostenců. Jeho novým působištěm budou kladenští Kanonýři.

Jméno nového šéftrenéra klubu a trenéra mužského A týmu Vám představíme brzy. Již pro Vás připravujeme rozhovory. Nyní si můžete přečíst rozhovor s Majesticem - Vencou Michálkem.

Ahoj Venco,
jak jsme již prozradili v úvodu článku, k 1.6. končíš na pozici šéftrenéra klubu a zároveň i na pozici trenéra mužského A týmu a dorostu. Co Tě k tomu vedlo?

V posledních několika měsících jsem nebyl spokojen se svojí prací a hledal jsem další motivaci, jak bych mohl posouvat klub dále a měl z toho dobrý pocit. V pauze, která nastala díky pandemii, mě oslovil klub Kanonýrů z Kladna. Po několika jednání s vedeními obou klubů jsem se nakonec rozhodl pro změnu v pohodě přesunu do jiného florbalového klubu.

Co budeš nyní dělat?

Asi si dám večeři a budu se koukat na TV. Čeká mě dosti náročný červen, kdy se budu muset seznámit s novým prostředím, spolupracovníky a hráči. Každopádně se těším a mám motivaci naplnit očekávání, která jsou do mě vkládána.

Co bude Tvou náplní v novém působišti? Kanonýři Kladno se jeví jako velice perspektivní klub.

S tím souhlasím. U Kanonýrů se dost věcí změnilo a mají vysoké ambice. Klub se snaží vytvořit profesionální podmínky nejen pro hráče, ale i pro trenéry. V mojí kompetenci bude družstvo mladších žáků (U13) a družstvo juniorů. Poté budu mít na starosti i několik projektů pro klub.

Bude se Ti po něčem v Plzni stýskat?

Samozřejmě! Bude toho hodně, myslím si, že v poslední sezóně se tu vytvořila taková rodinná symbióza, která fungovala a to mi bude asi nejvíce chybět. Každopádně chci zůstat v kontaktu s vedením, trenéry i hráči a udržovat vztahy, které máme.

Je dost pravděpodobné, že se junioři setkají v některém zápase CE soutěže juniorů. Těšíš se možnou vzájemnou konfrontaci?

Já doufám, že se nepotkáme. A pokud ano, tak to bude hodně vyhecovaný duel, který bude určitě plný sázek a motivace i mimo hřiště.

Vidíš do budoucna možnost nějaké spolupráce Plzně s Kanonýry?

Těžko říct, oba kluby mají odlišné spolupracující kluby. Možná v budoucnu se najdou nějaké možnosti pro spolupráci.

Za tři roky, co jsi v FbC působil jako šéftrenér, je za Tebou je vidět hodně práce. Čeho si v posunu klubu za tu dobu ceníš nejvíce?

Doufám, že práce, kterou jsem odvedl je vidět i na veřejnosti. Myslím si, že za mého působení se zlepšil počet a úroveň trenérů v klubu. Poté doufám, že jsem pomohl zlepšit pohled zvenčí na klub jako takový. A v neposlední řadě, i když se najdou osoby, které si to nebudou myslet, se zlepšila komunikace.

A jakého úspěchu s konkrétními kategoriemi si ceníš nejvíce?

Napadají mě dva úspěchy, které jsem již mnohokrát zmiňoval. První je Czech Open 2019, kdy se mužskému týmu povedl udělat historický úspěch a skončit na druhém místě v kategorii PRO. A druhý úspěch beru s juniorským týmem a to zápas v Ostravě proti favorizovanému týmu FBC Ostrava. Ten zápas by se mohl i zfilmovat.

Existuje varianta, že se ještě někdy ukážeš v barvách FbC?

Nikdy neříkej nikdy. Ale spíše to vidím tak, že za pár let si v Plzni založím a vybuduji další florbalový klub, který se stane nejlepším v ČR. (smích)

Takový modrý dres mužského B týmu by Ti určitě slušel.

A proč B týmu? Myslím si, že by mi to s Bublou na beku v Áčku slušelo. Teď vážně, svoji hráčskou kariéru jsem již pověsil na hřebík. Jediná možnost, kde bude k vidění moje florbalové umění, budou letní florbalové turnaje.

Prozraď nám nějakou publikovatelnou vtipnou vzpomínku, která Ti s velbloudy utkvěla v paměti.

U této otázky je problém se slovem publikovatelnou. Za dobu, co jsem v klubu FbC Plzeň působil, jsem toho zažil opravdu dost. Jestli dobře počítám, tak jsem v klubu prožil 10 let a to 5 jako hráč a 5 jako trenér. Hodím sem několik spojení, které pochopí spíše zasvěcení.
Jako první mě napadá Olympiáda dětí a mládeže v Brně, kde jsme měli v kádru dva fotbalisty z Viktorky a dva parchanty v podobě Paula Války a Figa (Filipa Rybnikára), kteří zaplaťpánbůh šikanovali jenom Mandyho (Marek Mandelbaum).
Poté několik legendárních soustředění v Týně nad Vltavou či Neveklově.
Vytopení sprchy a šatny v Toužimi, Vencíkovo (Václav Khek) ponížení pomocí holícího strojku a čokolády na Prague Games.
Ztrestání mojí osoby za špatnou přihrávku od Karla Eichlera - dost to bolelo.
Vystřelení Mandyho oka od Mitase (Matěj Houdek) a mojí následnou hlášku: “Neválej se a pojď hrát”.
Vyhození z tréninku od Pavla Strejčka, protože jsem si nechtěl sundat tričko a nemohl jsem hrát v družstvu, kde měli rozlišováky.
Můj trenérský debut v první lize mužů, či neskutečnou sezónu s Mandym na lavičce, kde jsme předváděli moc pěkný florbal.
Vencíkovo rapové vystoupení na florbalovém plese či Vildovo dojídání kebabu ze země na ukončení sezóny na Roudné.
Nejtěžší trenérská dvojice na lavičce v podobě mojí osoby a Pavla Strejčka. A takto bych mohl pokračovat dál a dál.

Co bys popřál novému šéftrenérovi, novému trenérovi Áčka a celému klubu?

Všem bych chtěl popřát jenom to nejlepší. Zase bych zde vypisoval hodně věcí, které jim přeji, tudíž to vezmu ve zkratce.
Šéftrenérovi přeji, aby pokračoval v mojí práci a posouval celý klub kupředu.
Trenérovi Áčka přeji hodně úspěchů do další sezón a především postup do první ligy.
A celému klubu přeji, aby se ve všem zlepšoval a posouval. Podle mého názoru v tom má dobře našlápnuto, jenom vydržet.
Na závěr bych chtěl moc poděkovat všem v klubu FbC Plzeň za ty roky, které jsem v této organizaci prožil. Vedení klubu za příležitost a vytvoření pracovních podmínek, trenérům za výdrž se mnou a práci, kterou ve svých volných chvilkách dělají, hráčům za pracovitost a odvedenou práci, rodičům za trpělivost a pochopení a všem mým nebo klubovým příznivcům za podporu.

Venco, děkujeme Ti za rozhovor a hlavně za ta léta strávená v klubu a přejeme mnoho úspěchů na Kladně!

Vyjádření Pavla Strejčka, trenéra mužského Áčka: ,,Vencovi bych chtěl poděkovat za spolupráci u A týmu. Tentokrát jsme měli jinak rozdělené role, než při dřívějším společném angažmá na lavičce. Věřím, že nás vzájemná spolupráce obohatila a třeba se zase někdy na lavičce, či jinak, potkáme. Samozřejmě přeji Vaškovi hodně štěstí v novém angažmá, ať se daří."

Vyjádření Libora Strejčka, prezidenta klubu: ,,Určitě je na místě poděkovat Vencovi Michálkovi za odvedenou práci v klubu. Zanechal zde velkou stopu nejen při tvorbě stávající, ale i nové koncepce. Jeho změnu působiště vnímám jako další příležitost k jeho osobnímu a profesnímu růstu a věřím, že se naše cesty se opět potkají. Přeji mu hodně úspěchů v profesním i osobním životě."


Partneři

Plze?
Plze?ský kraj
?eský florbal
NSA
M?stský obvod Plze? 3
M?stský obvod Plze? 1
Pešek technology
Účto 33
E.T.B. Solar
BSJ Group
Autoprodej Šrámek
Levná kanalizace
Atawa
LineaHome
SOS print
Česká obec sokolská
MCDAVID
Unihoc
Zone